Skocz do zawartości

[rower] Jaki cross do 1300 zł


Shimmy

Rekomendowane odpowiedzi

Zalazłem jeszcze takiego Kandsa

http://allegro.pl/zdobywca-kands-energy-1100-28-sh-acera-okazja-3d-i4984791899.html

Co wy na to? To chyba nie Maestro :)

Od Lazaro I Kands Maestro ma osprzęt z niższych grup. Klamkomanetki niższe o grupę, przerzutka przód z najniższej grupy, przerzutka tył niższa o grupę. Amortyzator (chyba bo tak wygląda na zdjęciu) bez blokady, a ta regulacja to tylko taka sztuka. Chociaż ja i tak nie używam blokady amortyzatora, testowałem i lepiej mi się jeździ z odblokowanym.  Reszta w zasadzie identyczna. Kands Maestro chyba miał tylko piasty Shimano. Jak Ci nie przeszkadzają te różnice w osprzęcie to możesz się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem przez Allegro od sprzedawcy "bf_bike". Przesyłka czasowo była zgodnie z opisem, solidnie zapakowana, żadnych uszkodzeń, rys,  rower do częściowego montażu. O ile pamiętam, kierownica do przykręcenia do mostka , przednie koło, siodełko, koszyk bidonu, błotniki (na jesień, zimę),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety w bf bike dopiero od 20 lutego w tym kolorze co bym chciał. A jak działa ta kombinacja 3 na 8 jesli chodzi o przełożenia? Zastanawiam się też czy nie warto wziąć np jakiegos "markowego" roweru typu merdia crossway v10, oczywiscie na kasecie, ale na altusie z 21 przełożeniami. Czy jest to na tyle mała róznica w jakości (odnośnie całego roweru), że czekać do 20 lutego? Na plus meridy to to, że serwis mam pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redwhite, a jak z tym lakierem z tego co czytałem to ludzie mają różne opinie. I własnie odnośnie linek biegnących pod ramą mam wrażenie że to lepsze rozwiązanie niż w kandsie maestro gdzie linki idą górą. Trą o ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shimmy z lakierem u mnie wszystko ok. Jest kilka rys, odarć ale to wynika wyłącznie z użytkowania lub mojego gapiostwa. Linki w jednym czy drugim miejscu (prz główce ramy) trochę pobrudziły lakier ale wielkości groszku i pewnie do starcia. Co do tego czy góra czy dołem dla mnie bez różnicy. Na początku człowiek obchodzi sie z rowerm jak z jajkiem (pierwsza rysa boli najbardziej) ale z biegiem czasu to przechodzi. Kolega z pracy kupił jakiegoś Specialized 26" MTB, karbonowa rama i nne bajery za 6000 zł (używka). Ciągle ogląda czy nie ma jakieś rysy, otarcia, pęknięcia, non stop panika. Na cholerę mi takie coś, cały czas sie stresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Shimmy z lakierem u mnie wszystko ok. Jest kilka rys, odarć ale to wynika wyłącznie z użytkowania lub mojego gapiostwa. Linki w jednym czy drugim miejscu (prz główce ramy) trochę pobrudziły lakier ale wielkości groszku i pewnie do starcia. Co do tego czy góra czy dołem dla mnie bez różnicy. Na początku człowiek obchodzi sie z rowerm jak z jajkiem (pierwsza rysa boli najbardziej) ale z biegiem czasu to przechodzi. Kolega z pracy kupił jakiegoś Specialized 26" MTB, karbonowa rama i nne bajery za 6000 zł (używka). Ciągle ogląda czy nie ma jakieś rysy, otarcia, pęknięcia, non stop panika. Na cholerę mi takie coś, cały czas sie stresować?

 

No tak ja raczej po "krzokach" jeździć nie będe:) Jazda tylko rekreacyjna więc ryzyko upadku mniejsze. A czy masz jakieś zdj swojego Lazaro? Czy rzeczywiście na przelożeniach 1x1 i 3x8 ten rower tak chrapoli?
http://www.forumrowerowe.org/videos/view-162-dzia%C5%82anie-nap%C4%99du-lazaro-integral-v3/

http://www.forumrowerowe.org/videos/view-163-dzia%C5%82anie-nap%C4%99du-lazaro-integral-v3-cz2/

Bo jeśli mam być szczery to moje wczesniejsze rowery marki nieznanej ciszej pracowaly
Chyba, że to ja jestem jakiś przewrażliwiony i to normalna praca przerzutek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich przełożeń to w zasadzie nie korzystam. 3x8 to z górki i z wiatrem, najczęściej 3x5,6. 1x1 też nie,chyba w ogóle z 1x1,2,3... nie korzystałem, nie miałem takiej potrzeby. Idealnie nie wyregulujesz bo przednia przerzutka jest do napędu 9rz. (węższa prowadnica a łańcuch do napędów 8rz. szerszy) przy skrajnych przełożeniach gdzieś o prowadnicę będzie ocierać.

Ja o napęd w miarę dbam: regularnie czyszczę kasetę, korbę, łańcuchy szejkuje,smaruje co 120-150 km. Wyregulowane, czyste, nasmarowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za inf. Dzwoniłem do bf_bike Pani powiedziała, że po 20 lutym będą Integrale, ale już w wersji 2015. Spytając o cene powiedziała mi, że mogą być o około 50 zł droższe niż te z 2014.( troche mało jak dla mnie).

Ciekawe czym się będą one różnić oprócz malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie zapytałem sie co się zmieni. ale na stronie producenta tych rowerów Trans Rower jeszcze nie ma fotek i specyfikacji odnosnie Lazaro. Jest tylko Kands Avangarde 2015. Fajnie jakby poszli w ta sama strone i lakier był matowy:P Czyli co zeszli na acere i rower był droższy bo z roku bieżącego?


 

 

o nie wiedziałem, że będzie już nowy model 2015;/ a wlasnie zamowilem lazaro v3 - 2szt. nie wiecie czy mozna gdzie na necie zobaczyc jak wygladaja modele 15' albo chociaz specygikację?

 

Gdzie zamówiłeś ten rowre? u jakiego sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że był droższy:) No tak acera w sumie to samo co alivio tylko cięższe i wykonane z ciut gorszych materiałów, ale myśle ze jak dla nas to w zupełności wystarczy. Kurcze szkoda, że nie ma nic odnośnie Integrala 2015. Jak przyjedzie do mnie to sie pochwalę nowym lakierem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, dzisiaj przyszedł mój Integral. Jestem naprawdę bardzo mile zaskoczony jakością. Za tą cenę z tym osprzętem to naprawdę super rower. Na żywo prezentuje się dużo lepiej jak na fotkach. W pt zamówiony, dziś już jest. Ogólnie ocena 5+ i dla roweru i dla sprzedawcy, z którym miałem bardzo dobry kontakt przez cały okres realizacji transakcji.

 

Zrobiłem już kilka kilometrów próbnych. Standardowo jak w podobnych tematach na temat lazaro i kands'a przednia przerzutka do drobnej regulacji. poza tym bez zastrzeżeń. Rower płynie bezszelestnie (oprócz przedniej przerzutki). Jakby to powiedziała moja babcia "tylko dotykam i sam jedzie" ;)

 

Czekam na trochę wyższe temperatury i wyskoczę na regulację i na trochę dłuższą przejażdżkę. Wtedy dam znać jak się jeździ w zróżnicowanym terenie a nie tylko miasto.

 

Polecam przez duże "P"

 
 
Aha... W galerii mojego profilu dodałem kilka fotek. Może kogoś zainteresuje jak wygląda rower po dostarczeniu, co trzeba przykręcić i jak był zabezpieczony na czas transportu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falu no i fajnie, że Ci się podoba. W czasie jazdy też będzie się sprawował dobrze, ja robiłem po 100 km latem. Polecam zmienić tylko gripy albo jakieś rogi dokupić, co na dłuższych wyjazdach daje większy komfort dla dłoni, nadgarstków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polecam zmienić tylko gripy albo jakieś rogi dokupić, co na dłuższych wyjazdach daje większy komfort dla dłoni, nadgarstków.

 

o taaak, racja. Zdążyłem zauważyć. Te wypustki wbijają się w dłoń. Później ręka wygląda jak rozbity schabowy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... W galerii mojego profilu dodałem kilka fotek. Może kogoś zainteresuje jak wygląda rower po dostarczeniu, co trzeba przykręcić i jak był zabezpieczony na czas transportu.

 

Pewnie, że interesuje:) dzięki takim ludziom ja ty i redwhite forum staje sie bardziej użyteczne:P ( przynajmniej dla tych którzy zastanawiają się nad Lazaro. Widze, że chlopaki z fedexu sie postarali nawet niepoobijany ten karton:) Zastanawia mnie fakt iż dzwoniąc do bf_bike pani powiedziała mi, że czarnych już nie ma 21" ( dzwonilem 1 lutego) a tu prosze ty czarny dostales;/.

Rozmawiałem z bf_bike. Mam trochę więcej inf odnosnie modelu Lazaro Integral 2015.

- Naklejki pozostaną takie same

- Dojdzie kolor - czarny mat

- Blokada hydrauliczna amortyzatora

- Przerzutka alivio m 4000, 3x9

- Cena w przedziale 1300-1400

- Ewentualnie zmienią sie jakieś tam detale (nie pamiętam czy wspominał o gripach)

 

Zdjęć jeszcze nie ma bo ramy jeszcze do nich nie przyjechały.

 

Aha Pan doradzał mi 19" ze zwględu, że tam jest pełnorozmiarówka. Oczywiście swobodnie będę mógł jeździć zarówno 19" i 21" ale wygodniejszya będzie 19" wzrost 185 długość nogi 83 cm. Falu i Red jakie wy macie rozmiary rowerów, wymiary ciała i jak wam się jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shimmy ja mam 180 cm wzrostu i ma rozmiar ramy 19". Długość nogi (tak mierzona na szybko) 85-86 cm. Mam kilka cm zapasu między kroczem a rurą. Wg wytycznych ponizej powinienem brać rame 21" ale po przeczytaniu wielu tematów na forum wybrałem rame 19" i wg mnie jest ok.

"1. Stajemy boso przy ścianie.

2. Mierzymy odległość między podłożem, a kroczem.

3. Uzyskany wynik mnożymy: - przez 0,57 w przypadku roweru górskiego - przez 0,63 w przypadku roweru trekkingowego - przez 0,66 przy rowerze szosowym.

4. Otrzymany wynik należy podzielić przez 2,54 aby uzyskać wartość w calach. Wartość ta, to rozmiar ramy jakiej powinniśmy używać."

Co do wygody to trzeba sie przyzwyczaić, na poprzednim treckingu to bardziej siedziałem, tutaj sylwetka bardziej pochylona do przodu. Plecy ok, tylko dłonie i nagdarstki ciepiały. Po wymianie na rogi zintegrowane z gripami i w miarę dobre rękawiczki (kupiłem akurat te: http://www.bolidiq.com/50,3258,PL,pokaz.html ale wiele taniej) problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...