Skocz do zawartości

[rower] Unibike Flite 29 (2015r.) vs Romet Mustang 29 2.0 (2015r.)


Negator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam zamiar kupić rower na którym będę jeździł  głównie po lasach i górach. Mój wzrost to 176, długość nogi około 79 cm. Prawdopodobnie będzie to jeden z dwóch modeli wymienionych w temacie: Unibike Flite 29 (2015r.) lub Romet Mustang 29 2.0 (2015r.).Niestety nie potrafię się zdecydować. Z góry dziękuję za pomoc w wyborze. (w Romecie trochę niepokoi mnie rama, która jest zaokrąglona, a 29 er i tak mają ją wysoko)

PS.

Linki do wybranych modeli:

Unibike

Romet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Na pewno tak zrobię, ale puki co czekam na ich dostępność w pobliskich sklepach, dlatego tez założyłem temat, aby dowiedzieć się może czegoś więcej na temat tych modeli. Biorę również pod uwagę Ramblera  29er r-line 5.0, jeżeli będzie dostępny (i wygodny). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój wzrost to 176, długość nogi około 79 cm.
Przy takim wzroście to się ma nogę o 83-85 ;) Tak czy tak rower nie większy niż 18" a żaden w wyżej wymienionych takiej nie oferuje. No chyba że jeszcze rośniesz.

 

A który wybrać trudno powiedzieć. Z tego co jednak wiem to Mustang ma krótszą górną rurę a co za tym idzie przyjmujesz na nim wygodniejszą pozycję. Ma też nieznacznie dłuższe tylne widełki. Ogólnie spokojna geometria do na długie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już nie urosnę :P, a co do rozmiaru to planowałem przymierzyć się do 17 cali, bo jak mierzyłem model Krossa i innego modelu Rometa 19 cali to był zdecydowanie za duży. Problem polega na tym, że przy 17 pewnie moja pozycja na rowerze, będzie jak na trekingowym. Być, może 29 koła pozostaną w strefie marzeń, o ile rama jest wysoka to jedzie się na takim jak czołgiem przez las dlatego chciałem spróbować czegoś nowego, ponieważ wcześniej miałem koło 26. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak i tutaj jest kwestia tego, czy o "podwozie" nie będzie za blisko ramy :P. Tak wizualnie Unibike bardziej mi pod pasował, czekam jeszcze na moment, kiedy będzie w sklepie i będę miał możliwość przymierzyć. Jeżeli jednak te 29 będzie za duże to 27,5 też jest brane pod uwagę. Tylko teraz kwestia finansowa się pojawia, bo może udało by się kupić rower z zeszłego sezonu, którego cena będzie już niższa. Czy jednak warto kupić z 2015r.? Jak sprzętowo się to kształtuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardziej wyczynowym MTB radziłbym raczej rozmiar w mniejszy niż większy. Po pierwsze lepsza zwrotność po drugie jak będzie trochę mała to dłusza sztyca i jest okej. Większej ramy nijak nie pomniejszysz.

 

Prawidłowo, jak już pisałem powinieneś wziąć 18" ale mało producentów oferuje taką rozmiarówkę dlatego IMHO lepiej zastosować taki model doboru ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sympatycznych kolegów. Też myślę o tym unibik-u i dobrze, że tu trafiłem. Jeżdżę na rowerze krossowym kellysa 19` i też miałem wrażenie że przy wzroście 176cm i nodze ok.83 cm jest trochę za duża rama. Pomyślałem, że unibike 29-er flite kupię 17kę, ale w sklepie sprzedawca mnie przekonje że zdecydowanie powinienem kupić 19ke. Widzę, że koledzy mają podobne dylematy. Teraz się dzięki Wam przekonałem się do ramy 17`, bo też wyznaję zasadę, że skrócić ramy się nie da, a wydłużyć mostkiem już tak. U siebie w kellysie kombinowałem z krótszym mostkiem i sztycą z zerowym offset-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak jak piszesz, lepiej mniejsza niż za duża ale najlepiej się przymierzyć żeby nie narzekać później w końcu to ponad trzy koła, z roku na rok te ceny idą w górę a osprzęt albo zostaje  jak w poprzednich albo jeszcze tańsze grupy w nie pakują, żeby Romet miał piasty acera ?? 

Nie myślałeś o czymś z rocznika 2013/2014??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad Romet Rambler R- line 5.0 29 er. Co do Unibike, z ramą chyba nie powinno być problemów? Bo czytałem, że czasem pękały. (Moja waga 73-4kg).

Ja na swoim jeżdżę w maratonach a na treningach lubię sobie "hopnąć" czasem. Rower zrobił 15kkm. Rama w całości mimo że sztyca wysunięta 1" ponad ogranicznik. Dodam że mam nico ponad 77kg.

 

@@rodszyld69, było i to na tym forum straszono artykułem o pękających Unibike'ach. Jeszcze jakiś rok temu rowery tej marki nie chodziły z propozycji tematów typu "Rower MTB za XXXzł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zacząłem interesować przed tym "faktem". Przed kupiłem też swojego Unibike'a i zadowolony z siebie i swoich umiejętności negocjacji ceny wychwalałem sprzęt pod niebiosa a to ktoś wstawia takiego zonka i wszystko się urywa. Podobnie zresztą ma się sytuacja z Kross'em, który jest "moim" drugim rowerem. Ma pękać a nie pęka. Następny rower też pewnie kupię ze stajni jednego z tych producentów bo niewierny Tomasz jestem :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... Tylna opona jest na kilka mm od śrub mocujących linkę przedniej przerzutki. Czy nie będzie to problemem przy dużym błocie? Do tej pory nawet bym na to nie zwrócił uwagi, bo przy kołach 26 ta odległość to niemal 2 cm i nigdy nic tam się nie działo. Jednak jak to już bywa człowiek musiał przeczytać w internecie, że taka sytuacja ma miejsce i się zaczęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Teraz kiedy zjadłem już wszelkie zębatki 1x i powróciłem do wyjściowego napędu 3x pewnie będę mógł zbadać sprawę bardziej dogłębnie. Na sucho mogę powiedzieć tylko tyle że odległość między oponą a mechanizmem przerzutki w Expercie to 15mm. W Romecie z racji dłuższego ogona pewnie będzie jeszcze większy. Nie wyobrażam sobie takiej ilości błota żeby blokowało to mechanizm przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...