Skocz do zawartości

[Rower] Rower przełajowy do 3000 zł


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Podstawowa rzecz przy zakupie takich wynalazków to sprawdzenie jaka jest efektywna długość gónej rury, nastepnie jaka jest podsiodłowa. Nigdy odwrotnie :)

 

Potem to juz kwestia własnych upodobań. Dłużej, krócej, jak tam pasuje.

 

No i trzeba pamietać, że jak już dołożysz barana lub Dirt Drop'a to pozycja bedzie jeszcze inna. Inna na klamkach i inna w dolnym chwycie.

 

Dlatego w sumie dobrze posiedzić chilke na różnych rowerach z kierownica szosową lub około szosową żeby nabrać jakiego-takiego otrzaskania w temacie,. szczególnie jeśli dotychczas nie miało sie do czynienia z szosą, przełajem i generalnie dropbarem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podstawowa rzecz przy zakupie takich wynalazków to sprawdzenie jaka jest efektywna długość gónej rury, nastepnie jaka jest podsiodłowa. Nigdy odwrotnie
 

 

yep,  aczkolwiek rzeczywistość weryfikuje że przy małym rozmiarze podsiodłówki ok 52-53 długie górne rury raczej nie występują , przeważnie to max 54cm

tak wynika z moich obserwacji podczas poszukiwań - dotyczy to starszych stalówek ,  bo np kojarzę że aluminiowe już potrafiły być nieco dłuższe ...

 

natomiast nawet podchodząc do tematu 'nieprawidłowo' (bo używane przeważnie są opisywane długością podsiodłówki , nie wszyscy nawet w opisie podają długość górnej rury)

i szukając właśnie po długości podsiodłowej przy rozmiarach 56up widać duży rozstrzał długości rury górnej

 

się mi tak wydaje, ale mogę się mylić;) 

a podpowiadając (w związku z powyższym wywodem) rozmiar 52/53 kieruję się tym że mamy ten sam wzrost i nogę a ja już trochę przymiarek i poszukiwań takowej ramy w wydaniu stalowym dokonałem ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... i swoje preferencje. Ja teoretycznie nie powinienem jeździć na niczym dłuższym niż 55-56 cm efektywnie. No i próbowałem. Efekt, dretwienie łapatki, ból pleców...

 

... a najwygodniej jeździ mi sie na starej, "kwadratowej" stalówce Dawes Stratos 58x58 z mostkiem 80mm i byczymi rogami.

 

Wszystkie swoje najdłuższe przeloty zrobiłem na niej, w tym ten najbardziej wariacki 479km w jednym podejsciu :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, tyko łatwiej trochę przedłużyć np mostkiem czy sztycą z offsetem  (a pewnie najlepiej obydwoma po kawałku)  niż skracać.

ja skracałem   mostkiem ze 120  na 80   i   sztycą  zakładaną 'odwrotnie' ;)

...no niby da się, po płaskim na pewno, ale w terenie jest dokładniejsza weryfikacja ;)

tak czy siak ja już przeskoczyłem kilka rozmiarów niżej w poszukiwaniach ramiaków , a rzeczona pokraka poniżej:

res_P1070452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ehhh... Stare Opowiastki Babci Czarnej Dziury ciągle żywe w narodzie... Mostkiem i sztycą koryguje się pozycje względem osi suportu a nie przedłuża lub skraca ramę :)

 

Jak rama jest niedobrana do budowy i preferencji jeźdźca to preędzej czy później wyjdzie to mu bokiem :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Z tak małego zdjecia to niewiele da sie wyczytać oprócz faktu ze to Marin - zacna firm a z tradycjami - i że widelec jest na 99% jednocalowy :)

 

Blaty w korbie wyglądaja na oko na BioPace...

 

No i na pewno nie jest to przełajówka, ale byćmoże jakis materiał na około przełajowo-potwornickie rzeźbienie...

 

Trzebaby zobaczyc geo, wymiary, co tam za klamoty poprzykrecane itp, itd...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mostkiem i sztycą koryguje się pozycje względem osi suportu a nie przedłuża lub skraca ramę
 

 

sztycą yep. ale z tym mostkiem to popłynąłeś :D     chyba że miałeś na myśli pozycję barków ;)

 

 

 

no i jeszcze od starych bab mnie zwyzywał, no foch :D

 

 

 

 

@Alsew :  powiedzielyby że ładna, taka szara...jak byś podał coś więcej info ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem właśnie to jest właśnie opisywana  wyżej za długa rama trekkingowa , wysokość ok, ale długość taka (sądząc po proporcjach na zdjęciu) że będzie za daleko i co najwyżej na tej prostej kierownicy będzie komfortowo.

tak się składa że popełniłem podobny manewr, czyli kupiłem trekkinga i założyłem mu moją ulubioną kierę z przełaja , powiem tak...jest długo ;)  

ale to świadoma decyzja podyktowana:

 

- ceną za jaką kupiłem rower i jego bdb stan

- przyzwyczajenie do baranka 

- przeznaczenie tylko na płaskie i tylko jako zimówka

 

jednym słowem dopatruję się w tym konkretnym egzemplarzu złych proporcji  pion/poziom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że zadaję pytanie tutaj, ale dotyczy to m.in tego wątku.

 

Właśnie dostałem powiadomienie na maila o odpowiedzi którą napisał @Tofi   ale tutaj na forum tego nie widzę , miało to miejsce już drugi raz , poprzedni wpis też od @Tofi

 

 

może ktoś potwierdzić? - też tak macie?

czy odpowiedź się pojawiła i ktoś (np @Tofi ) ją skasował?

jednocześnie podsyłam info do moderacji, skoro wystąpiło to ponownie..może to jakiś błąd matrixa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No ale oprócz informacji, że rama jest wysokosci 54cm to nie ma tam żadnych danych...

 

Wysoka główka ramy jest, widelce wygladaja na dość pojemne, można by się pokusić o zbudowanie SuperCrossa. oże nie monstera ale supera byćmoże...

 

Ja bym przepytał o wszystkie wymiary, efektywna długość górnej rurki, wysokość główki ramy, długość tylnego widelca, pojemność przedniego i tylnego...

 

... i wtedy można myśleć czy da sie z tego cos ulepić...

 

Wyscigówki przełajowej pewnie z tego nie bedzie ale może przyjemny wszystkojezd-żwirołak-włóczykij?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj interesujący sprzęt , patrząc przez pryzmat ceny i firmy ;)  http://allegro.pl/specialized-cross-roads-okazja-i5009030354.html

zaraz 'dostanę w łeb' że megakrótka głowka , ale w w tym rozmiarze to raczej wiele lepiej nie będzie  - za to papucie od razu 700x41c  i widać że delikatnie szersze może też wejdą.

 

w wersji z barankiem może wyglądać tak: http://pedalrevolutionblog.files.wordpress.com/2010/07/specialized_kens1.jpg

 

dla mnie osobiście za mało poziomu w poziomej rurce, ale co kto lubi  - do pojeżdżenia przecież się nada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalxM - Dzięki za pomoc. Jutro przedzwonię i popytam. Wpadł mi w oko jeszcze ten http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-alex-28-CID767-ID8dovZ.html#7d10be24b9 niestety alu ale jak przyłożyłem linijkę do monitora to wynika że jest podobną długość rury podsiodlowej i poziomej, główka też chyba dosyć krótka. Co o nim myślisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
ale jak przyłożyłem linijkę do monitora to wynika że jest podobną długość rury podsiodlowej i poziomej,

 

LOL! :D

 

Kolego, wisisz mi czyszczenie monitora.

 

A jeszcze precyzując, to do którego konkretnie zdjęcia przykładałeś tą linijkę, do pierwszego, czy ostatniego - bo oba przedstawiają rower z pewnej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alsew

przede wszystkim to ten spec pochodzi z lat 90-tych i jest z jakiejś tam cr-mo stali , dlatego podałem linka - bo mi się spodobał ;)

dodatkowo sprzedawca to chyba handlarz (ma teraz 4 rowery na sprzedaż) , więc  warto zapytać czy wystawia paragon

 

tutaj nawet ktoś popełnił przełajkę na tej samej ramie o rozmiar mniejszej jeszcze chyba, masz pełen spis części i fotkę

http://ostrekola.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=11390&start=20

 

 

 

a w tym drugim rowerze co dałeś linka -  jak dla mnie fajna jest jedynie tylna przerzutka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! :D

 

Kolego, wisisz mi czyszczenie monitora.

 

A jeszcze precyzując, to do którego konkretnie zdjęcia przykładałeś tą linijkę, do pierwszego, czy ostatniego - bo oba przedstawiają rower z pewnej perspektywy?

 

Się śmiejesz, sam tak kiedyś robiłem jak kupowałem szosówkę  :D Tylko tam zdjęcie było idealnie z boku, a ja mierzyłem na wydrukowanym zdjęciu. Kupiłem tą szosę i wymiary się zgadzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! :D

 

Kolego, wisisz mi czyszczenie monitora.

 

A jeszcze precyzując, to do którego konkretnie zdjęcia przykładałeś tą linijkę, do pierwszego, czy ostatniego - bo oba przedstawiają rower z pewnej perspektywy?

 

Dzięki za poświęcenie! Mówiłem o tym pierwszym zdjęciu. Widzę że jest z pewnej perspektywy ale rama wygląda na nie za długą. Zadzwonię i dopytam o rozmiary... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Alsew

przede wszystkim to ten spec pochodzi z lat 90-tych i jest z jakiejś tam cr-mo stali , dlatego podałem linka - bo mi się spodobał ;)

dodatkowo sprzedawca to chyba handlarz (ma teraz 4 rowery na sprzedaż) , więc  warto zapytać czy wystawia paragon

 

tutaj nawet ktoś popełnił przełajkę na tej samej ramie o rozmiar mniejszej jeszcze chyba, masz pełen spis części i fotkę

http://ostrekola.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=11390&start=20

 

 

 

 

Jedyna dobra rzecz o tym sprzecie to fakt, że jest stalowy. To że jest to P-SZ, czyli Parszywy Szpec neguje całą resztę :P

 

A tak bardziej do rzeczy, to baaardzo mnie ciekawi jak ten zawodnik pożenił 10-tkowe STI i kasetę z jakąś antyczną zmieniarką. Może jest jakaś nadzieja dla zdobycznej Ultergy serii 6500 i 10-cio biegowej klamkomanetki...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...