Skocz do zawartości

[hamulce] Dlaczego hydrauliczny jest lepszy od mechanicznego? :D


Leniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie jeżdżę dużo. rower mam jakieś 5 miesięcy i zrobiłem jakieś 70KM. Wczoraj chusteczką wyczyściłem same tarcze,ale nie pomogło. Za to piszczenie odpowiadają tarcze,czy klocki? Czy wymiana tarcz z klockami na firmowe zmieni i zaprzestanie piszczeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akon, chusteczką możesz sobie ewentualnie nos wyczyścić....Do wyczyszczenia tarcz możesz użyć alkoholu izopropylowego lub , w ostateczności, zmywacza do tarcz

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/plyny-hamulcowe/p,plyn-do-czyszczenia-tarcz-hamulcowych-power-brake-clean-750ml-motorex,1408.html

do tego kup nowe klocki i sprawdź,czy będzie ok.

Na pewno wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum tutaj wyczytałem też o odtłuszczeniu rozcieńczonym płynem do naczyń. Jak sobie zasyfiłem brunoxem, to mi uratowało tarcze i klocki. Obficie przemyłem wodą z Ludwikiem tarczę, wsadziłem też szmatkę w klocki. Potem na ulicę, kilka razy rozpędzić się mocno, przyhamować, trochę przytrzymać na siłę rower na hamulcu w czasie jazdy. I powtórka (nowa szmatka!) z Ludwikiem, jeszcze raz ulica i mam spokój. Jak Ludwik za mało, to szukaj dalej - np. aceton w chemicznym lub w drogerii (zmywacz do paznokci na acetonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hey. Szykuje się pomału do kupna klocków i tarcz ponieważ tamte się już kończą-nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak mam na allegro szukać,aby pasowały do mojego roweru. Szukam firmowych ze średniej półki. Pomoże mi ktoś??  Rambler 3.0 MTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Szykuje się pomału do kupna klocków i tarcz ponieważ tamte się już kończą-nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak mam na allegro szukać,aby pasowały do mojego roweru. Szukam firmowych ze średniej półki. Pomoże mi ktoś??  Rambler 3.0 MTB

Jeśli masz te same zaciski co ja to jesteś w kropce. Mam co prawda 2.0 ale podejrzewam że też masz chinole O takie . Sprawdź model zacisku i napisz co to za jeden , jeśli ten co wymieniłem u góry to chyba jedyną opcją będzie wymiana zacisku.

 

@Edit 

Coś znalazłem , może będziesz uratowany chyba że masz inne zaciski. Wyglądają tak samo jak te które wyjąłem u siebie ale nie jest pewne że przypasują bo nie ma modelu na zacisku. 

W PL jednak też są. Musiał byś zmierzyć stare .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie hamulce są fatalne pod każdym względem. A więc do kupie tarcze i klocki,czy wymiana zacisków??  Foto poniżej:

Wymiana zacisku. Sam mam ten hamulec i jest fatalny. Wyje , słabo hamuje ciągle mam z nim problemy.

Czyżby Romet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ychu tak romet

Już po samym zacisku widać :D

 

 

 

nie podobają mnie się te hamulce  bo piszczą i słabo hamują-porażka totalna.

Też tak uważam.

 

 

 

Lub powiesz mi się dopiera takie hamulce?

Nie zrozumiałem tego zdania możesz napisać jeszcze raz?

 

 

 

Jaki polecasz zestaw ze średniej półki cenowej??

Zależy, jeśli hydrauliki się nie boisz może być br-m615 .  Jest to co prawda 400 zł ale wnioskując po opiniach użytkowników stosunek cena/jakość bardzo dobry. Moc idzie z nich wycisnąć po zmianie klocków na metaliki , modulacja też jest ogólnie dobre hamulce (sam ich nie posiadam , wnioskuje po opiniach na forum , ale sam też się przymierzam do zakupu). W moim przypadku będzie to tylko przedni bo z tyłu nie mam mocowania na tarcze (wersja HT). Odradzają wszystkie wersje z 3 i 4 na początku bo niby są awaryjne. Mechaniki to w sumie taka średnia opcja bo wiadomo chodzi jeden klocek i trzeba co jakiś czas podregulować ale może być jeśli nie chcesz hydrauliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na pewno , mocowanie do Twojego roweru to w sumie bez problemu bo to mocowanie to tzw. PM i już wszystkie nowe zaciski są pod to mocowanie.

Może być np. Avid BB7 albo BB5 ale BB7 to koszt koło 500 zł komplet więc się nie opłaca. Może BB5 albo jakieś  Shimano ale w shimano to nie wiem jakie były by dobre. Na pewno zmiana klocków sporo odmieni hamulec (nie ten co masz bo do nich nie ma lepszych) i będzie mocniejszy na metalikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolego,a różnica będzie duża po między tym co mam,czy to są nie wielkie różnice?? Na razie kupie na przód,a później na tył :) rozglądam się za hydraulicznym pojedynczym,ale ciężko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...