Skocz do zawartości

[Uchwyt] telefon


Balakai

Rekomendowane odpowiedzi

telefon okazał się być htc desire X, który jest ciut krótszy od htc 300. Wsadziłem do pokrowca śmietek i potem telefon, żeby zwiększyć gabaryt i tak czy owak się zamknęło, więc moim zdaniem te 4mm nie powinny robić problemu, ale głowy nie dam. Nie mam dostępu do większych telefonów, więc najlepiej by było jakbyś gdzieś mógł fizycznie przymierzyć taki uchwyt. Bywają one w sklepach stacjonarnych, bo w takim widziałem ten uchwyt po raz pierwszy, ale musiałbyś podzwonić i poszukać. Miej na uwadze fakt, że w niefirmowych sklepach stacjonarnych też mają wyższe ceny, ale idzie się wytargować. Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon okazał się być htc desire X, który jest ciut krótszy od htc 300. Wsadziłem do pokrowca śmietek i potem telefon, żeby zwiększyć gabaryt i tak czy owak się zamknęło, więc moim zdaniem te 4mm nie powinny robić problemu, ale głowy nie dam. Nie mam dostępu do większych telefonów, więc najlepiej by było jakbyś gdzieś mógł fizycznie przymierzyć taki uchwyt. Bywają one w sklepach stacjonarnych, bo w takim widziałem ten uchwyt po raz pierwszy, ale musiałbyś podzwonić i poszukać. Miej na uwadze fakt, że w niefirmowych sklepach stacjonarnych też mają wyższe ceny, ale idzie się wytargować. Powodzenia:)

Dzięki za info. W jakich sklepach widziałeś coś takiego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Intersporcie http://esklep.intersport.pl/pl/product/85816/torba-topeak-smartphone-dry-bag-5. z odbiorem osobistym w Łodzi. Natomiast nie polecam tego pokrowca co kupił Grisza. Mam podobny nokii na ramę i przez takie mocowanie straciłem moją S2. To, że obciera ramę to pikuś, ale przy ostrym hamowaniu człowiek spada z siodełka prosto w telefon. Jechałem sobie z prędkością około 30 km/h i 3 metry przede mną zahamowała pani w samochodzie. Uderzenie w samochód przednim kołem nie było duże, ale wystarczyło abym zjechał z siodełka prosto w futerał z telefonem. 80 kg zrobiło swoje i telefon już nie nadawał się do użytku. Jak ktoś chce to mogę wrzucić zdjęcia S2 po tym zderzeniu. W tej chwili mam nowy telefon i szukałem czegoś na kierownicę, aby uniknąć takich sytuacji.

 

pozdrawiam, Tomek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem etui. Muszę przyznać, że wykonanie super. Pasuje idealnie do S4, niestety gołego bez żadnego etui. W etui Neo hybrid się nie mieści. Etui topeak z opisu wynika, że jest większe od ibery i chyba telefon do ibery by się nie zmieścił. Tutaj wchodzi idealnie, dotyk działa super. Myślę, że uda mi się wkleić poprawnie zdjęcia. W razie pytań piszcie. 

 

 

https://docs.google.com/file/d/0B6lEDP4Kp1R9elBRaTI0NWJZWWc/edit

https://docs.google.com/file/d/0B6lEDP4Kp1R9a3Q0bVpSWGFmUG8/edit

 

Jednak zdjęć nie widać, ale linki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś w miare nie drogie etui do LG G3? Telefon ma ponad 14 cm wysokości i cięzko znaleźć coś na tak "spory" telefon... I koniecznie nie na ramę bo to mija się z celem. Mocowanie na kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zJak stabilność tej torebeczki na rowerze? Trzyma się mocno? Nie giba się? W razie wywrotki telefon zostanie przy rowerze, czy pofrunie?

Rozumiem, że ten klips z tylu zaczepia się o uchwyt na kierownicy/mostku. Patrząc na to, można powiedzieć, że ibera ma solidniejsze mocowanie, jednak to można za pasek spodni zaczepić i mieć kondona na telefon do biegania, więc bardziej uniwersalne niż ibera.

Poza systemem mocowania, to reszta w zasadzie taka sama. No... rozmiar, jak to mówią, ma znaczenie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że uchwyt jest bardzo stabilny. Myślałem, że przy takim mocowaniu będzie gorzej. Żeby wypiąć etui trzeba pod spodem nacisnąć małą dźwigienkę, także na wypięcie w razie wywrotki raczej nie ma szans.

Nawet gdyby udało mu się jakoś wypiąć to samo etui jest wykonane z dość grubego materiału i myślę, że telefon bez problemu przeżyje. Uchwyt można zamontować na kierownicy lub mostku. Telefon można wpiąć pionowo lub poziomo.

Ja zamontowałem na mostku bo na kierownicy latem podczas wyjazdów mam jeszcze torbę, czasami kamerę i jest tam ciasno.

Z tyłu w miejscu aparatu jest wgrzana transparentna folia taka jak na przodzie i na upartego żeby zrobić jakieś zdjęcie na szybko nie trzeba wyciągać telefonu z pokrowca.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że Drybag da się wypiąć przy uderzeniu ciałem (przelatując nad kierownicą zahaczyłem kolanem i wypchnąłem etui z mocowania). Natomiast mój S4 jest po tym wydarzeniu nienaruszony. Samo etui zyskało otarcie, bo pojechało niezły kawałek po betonie, ale szczelność zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę sprzedawał za kilka dni uchwyt: QUAD LOCK, pasujący do każdego telefonu poprzez wsadzenie go w silikonowy ochraniacz na którym jest specjalna dziura.

Uchwyt podobny do tych w garminach, tylko posiada dodatkowo zabezpieczenie przed wypadnięciem.

 

Jak ktoś jest zainteresowany to takie coś:

http://www.quadlockcase.com/products/universal-bike-mount-kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...