Skocz do zawartości

[trenażer TacX] prośba o opinię i wsparcie w wyborze


grzesiowu

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do zakupu trenażera … mam trzy opcje (w sumie głównie podyktowane tym że ceny mieszczą się w założonych widełkach) każda jest na swój sposób atrakcyjna
będę kręcił na 29erze z oponką od tacx’a (link)


tacx-t2200 - tu zaletą jest komputer i podpórka pod przednie koło, mały minusik za prądowość (zamierzam kręcić w piwnicy, ale ostatecznie zakupię złodziejkę do żarówki więc bólu nie ma)


tacx-t2630 - tu zaletą jest bezprądowość, drobiazgi w komplecie i cena


tacx-t2500 - tu zaletą jest bezprądowość i podpórka pod przednie koło


a może błądzę? ktoś coś doradzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na wstępie
do flow trzeba dokupić zestaw żeby go podpiąć do kompa i mieć możliwość bawienia się vr
i pewnie to mało nie kosztuje ale chyba ma zaletę że nie trzeba kompa podczas treningu

a teraz dodam tak od siebie treningi vr nie są tak nużące jak na zwykłym (u mnie był to stacjonar) teraz bez problemu przesiaduje do 3h a sam opór jest w miarę realistyczny (przynajmniej u mnie na geniusie nie wiem jak w innych przypadkach) no i możliwość porównywania treningów też nie jest bez znaczenia no i możliwość treningu opartego na watach też nie jest bez znaczenia choć nie wiem czy flow to ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc komputer miałem na myśli to co jest w komplecie czyli ten licznik na kierę ... softwareowe dodatki to może w przyszłości; nie ciągnie mnie do tego.

 

Póki co do 2200 dokupowałbym z extrasów transmiter HR o ile cokolwiek ...

Nie wiem też czy dinksy do kadencji są w w tym zestawie z linku, a to chciałbym to mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sensownych treningów z w/w polecam Flow. Jest dość głośny ale będziesz kręcił w piwnicy, więc raczej nie ma problemu. Z dedykowaną oponą działa tak:

[sharedmedia=videos:videos:505]
 
Ja VR nie lubię, ale sam wiesz czego chcesz :-) Osobiście wolę oglądać same filmy Tacx i jechać po swojemu.
 
W przeciągu kilku dni będę wrzucał na swoją stronę dokładny test tego treneżera. Może będzie pomocny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model to Flow przed zmianą designu w 2012 roku. Oprócz kilku pomijalnych szczegółów, to identyczny sprzęt. Kadencję musiałem dokupić, aczkolwiek w tym momencie i tak używam tej z Polara. Oryginalnej Tacx'a nic nie można zarzucić. Przez chwilę używałem opaski Tacx (robionej zresztą przez Sigmę Sport) do pomiaru pulsu, ale mnie nie odpowiadała. Jest w dużej mierze plastikowa, niewygodna. U mnie powodowała problemy. Raz na jakiś czas pojawiały się też zakłócenia tętna (nagle ze 130 robiło się 220).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...