Skocz do zawartości

[drętwienie uda] problem po rozpoczęciu ćwiczeń na siłowni


alex61

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakończeniu sezonu postanowiłem zimę przepracować na siłowni. Zacząłem od lekkiego "treningu obwodowego" 3 razy w tygodniu. Co dwa tygodnie zwiększam obciążenia kiedy maksymalna liczba powtórzeń w serii wyraźnie wzrasta. Niepokoi mnie jeden objaw, który zauważyłem jakoś około przełomu drugiego i trzeciego tygodnia. Kiedy kładę się wieczorem do łóżka i wyciągam się wygodnie na wznak, w kilka minut drętwieje mi lewe udo po zewnętrznej stronie. Rozmawiałem o tym z trenującymi kulturystami, ale nie spotkali się z takim objawem. Nie dolega mi nic w czasie ćwiczeń, ani podczas jazdy na rowerku treningowym, na którym rególarnie kręcę. Może któryś z kolegów cyklistów coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie mozesz miec problemy z miednica

cwiczenie na silowni obciazalo dodatkowo Twoj kregoslup i moglo Ci sie wiele rzeczy poprzestawiac

wiele dretwien w rekach nogach jest wlasnie od kregoslupa - jeszcze jest mozliwosc niedokrwiennosci konczyc, ale ze jak sam pisales regularnie uprawiasz sport to raczej Ci to nie dolega

sam mam rotacyjne skrecenie miednicy i wiem jak niewiele mi trzeba zeby w jeden dzien krecilo mi sie w glowie, po czym na nastepny jest wszystko ok, a na trzeci musze wszystko mi chrupocze

 

miales jakies powazniejsze upadki? upadales na miednice kiedys? jezdzisz albo jezdziles na nartach?

 

polecam Ci zrobienie przeswietlenia miednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możliwe że jest to spowodowane nadmiernym gwałtownym wzrostem tkanki mięśniowej uda spowodowanym treningiem na siłowni. Jeśli bierzesz dodatkowo odżywki np: kreatynę/ jabłczan jestem na 100% pewny ze to jest przyczyna drętwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...