Skocz do zawartości

[hamulec] Shimano BR-M353


art20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przed chwilą zakończyłem montaż swojego zestawu na tarczach p180 t160. przy takim układzie mialem ten sam adapter na obu zaciskach. Adapter na przód dla danej tarczy pasuje na tył do tarczy o jeden rozmiar mniejszej (p180/t160 i p160/t140 nie jestem pewien co do kombinacji p203/t180 ale jutro będę wiedział na 100% jak porównam posiadane adaptery). Ze zdjęcia mialem taki adapter przed chwilą w ręku) i twojego opisu (zacisk w połowie tarczy) wynika, że sprzedano ci adapter pod 180 na przód.

 

 

Edytowane przez bobbudowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob gdyby autorowi sprzedano adapter na przód to nie założyłby tarczy w zacisk a tu jak rozumiem jest on zbyt wysoko względem wyżej wymienionej .

 

I jeszcze jedna kwestia - hamulce hamują w połowie tarczy zostawiając powyżej i poniżej wolną nie startą przestrzeń czy zacisk poprostu jest dużo wyżej niż tarcza ? Do czego dążę - może powierzchnia tarczy jest szersza niż powierzchnia klocków .

 

Najlepiej byłpby gdyby autor przysłał jedno lub dwa zdjęcia pokazujące jak ma zamontowany zacisk .

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden szczegół. jak już kupisz odpowiedni adapter nie przestrasz się bo co prawda powierzchnia tarcia na tarczy się zwiększy ale i tak cała perforowana powierzchnia cierna nie będzie używana mimo tego, że cały klocek będzie pracował. U mnie z odpowiednimi adapterami tak to właśnie wygląda i z tego co się orientowałem to normalka. na zdjęciach z tej aukcji dobrze to widać http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-shimano-sm-rt56-m-160-mm-oraz-180-i4960630298.html nie mam nic do tej aukcji. chodzi mi tylko o poglądowe zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Zdenerwował mnie ten hamulec i kupiłem nowe m615. Mam nadzieję ze przez jakiś czas będzie dobrze się sprawował.

 

Mogę się dowiedzieć gdzie Kolega je kupił i jak nie tajemnica w jakiej cenie.

Też planuję dokładnie taką samą wymianę z tym że wsadziłbym ta od razu okładziny "metaliczne" 

 

Pozdrawiam.

Jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...