Skocz do zawartości

[4000zł-5000zł] Hardtail do wszystkiego Haibike, KTM, Cube, Trek, Ghost?


zol82

Rekomendowane odpowiedzi

W górach najbardziej uniwersalna i szybka jest korba 3-blaowa koniec kropka. Dwu blat jak najbardziej ale wtedy im więcej nawet lekkich szosowych zjazdów i jest lipa.

 

Ja bym celował w Trek'a bo ma sztywną oś. Przy takiej wadze bez niej plus Beskidy=będziesz z czasem żałował. Korbę i tak pewnie dość szybko szlag trafi bo to Sram więc sobie zmienisz. To nie majątek. Albo pogadaj i niech Ci wymienią na 3 blaty w końcu nie małą kwotę chcesz wydać. Hydraulika nie porywa i na ostrych technicznych, długich sekcjach może być problem ale na początek jak padną Ci klocki wsadził bym metaliki. Gotowych rowerów do których nie ma żadnego ale jest jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Skupiam się już tylko i wyłącznie nad Trekiem i Ghostem.

W sklepie Treka pogadam o zmianie blatu na 38, zobaczymy jak się zachowają.

 

Mam jeszcze jedną prośbę: czy mógłby ktoś rzucić okiem na geometrię i napisać jak dany rower będzie się zachowywał w danym terenie?

Zaznaczam, że nie będzie on użytkowany tylko w górach ale również jako środek transportu w dojazdach do pracy oraz do spokojniejszych wypadów weekendowych ( sam niestety nie bardzo potrafię zinterpretować wszystkie długości, kąty, itp).

 

Również co do rozmiaru ramy mam wątpliwości, Trek 18,5 czy 19,5? Ghost 48/M czy 52 L?

 

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2015/bike-detail/tacana-pro-6/

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_6/

 

Dla przypomnienia podaję moje wymiary: wzrost 182cm, przekrok 84cm, waga 97kg.

Proszę tylko pamiętać gdzie rower będzie użytkowany ( nie chciałbym aby w górach był super wygodny a przez pozostały czas jazda będzie udręką, fajnie jak by był zachowany kompromis) 

 

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chodzi jeszcze o Ghosta
 Według mnie to rozmiar 48 / m powinien być dla Ciebie idealny. Co do geometrii to na Treku roz. 19,5" będziesz miał pozycję bardziej wyciągniętą i więcej pochyloną niż na "duszku" który powinien jednak lepiej sobie dawać radę na zakrętach niż Trek. Kąt podsiodłowy w Superfly preferował będzię jazdę na twardszych przełożeniach, Ghost zaś ma mniejszy kąt główki ramy znaczy to że lepiej będzie sobie radził na zjazdach ( będzie go łatwiej opanować podczas szybkich zjazdów). "Duszek" ma mniejszą bazę kół od Treka więc będzie lepszy w manewrowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko jest na "granicy przyzwyczajenia" i opanowania techniki choć Ghost jest faktycznie ciut zwrotniejszy o ile w ogóle o czymś takim można mówić w przypadku "wielkiej kichy" i Beskidów :laugh:  Zjazdy jak to zjazdy na 29er idą lepiej tylko co z tego jak nie będziesz miał sztywnej osi. Teren wymagający, waga też słuszna więc będziesz z czasem żałował osi 9mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rodszyld69 i beskid bardzo Wam dziękuję za kolejne bardzo cenne informacje.

Już chyba pozostaje ostatnie pytanie jak na tych rowerach patrząc na geometrie będzie się jeździć tak na "co dzień" ( chwilowo pomijając wypady w góry, ponieważ nie będzie ich więcej jak 5-7 w roku. Który rower będzie bardziej wygodny, mniej będzie męczył?

 

rodszyld69 obawiałem się tego rozmiaru M w Ghost. Miałem możliwość przymiarki L-ki w Tacanie 7 ale był zdecydowanie za duży ( praktycznie siedziałem na ramie) ale ostatnio doszukałem się że Tacana 6 pro i Tacana 7 różnią się geomertią i dlatego pojawiły się moje wątpliwości czy przypadkiem L-ka w Tacanie 6 pro nie będzie dobrym rozwiązaniem. Ale dziękuję za rozwianie moich wątpliwości.

 

beskid co do treka i sztywnej osi to myślę nawet nad modelem o oczko wyżej 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7/

 

różnica w dopłacie po rabatach nie jest bardzo duża ale nie wiem czy jestem w stanie przełknąć ten kolor:)

Muszę gdzieś go zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez, wiem że najlepiej się przymierzyć ale kilka minut jazdy przed sklepem nie jest miarodajne. Musiałbym na takim rowerze naprawdę solidnie pojeździć i to w zróżnicowanym terenie. Mierzyłem treka w rozmiarze 18,5 oraz Ghosta w rozmiarze M. Wydawały się w porządku ale nie miałem odniesienia do odpowiednio 19,5 oraz L-ki. Dlatego wolę zapytać tutaj, bardziej doświadczonych i obytych w temacie geometrii. 

Nie chcę żałować zakupu nieodpowiedniego rozmiaru ramy a żaden ze sklepów w mojej okolicy nie ma ( lub nie chce mieć) obu rozmiarów.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK Bike Sosnowiec (2.5 km) - brak ( byłem osobiście)

 

Weltour S.C Piotr Czopek, Piotr Gil (6.4 km) - mają 18,5 i tam miałem przyjemność się przejechać

 

FREESPORT KATOWICE (7.0 km) - brak (byłem osobiście)

 

Cyklo 2 S.C. Sklep Rowerowy (10.2 km) - nie ma nawet możliwości się dodzwonić ( w grudniu brak)

 

Jaroslaw Kopacki Rowery (17.9 km) - dziwny sklep, właściciel nie chciał nawet zdjąć jakiegokolwiek roweru ze ściany o jeździe próbnej nie było mowy, sklep odpuściłem

 

PPHU ACTIVA Tadeusz Bartoszek (16.9 km) - brak (byłem osobiście)

 

2B3 Sport Grzegorz Kampa (17.3 km) - brak (byłem osobiście)

 

Jaroslaw Kopacki Rowery (17.9 km) - brak ( telefonicznie)

 

MK Bike Sc Nowak Zbigniew (21.7 km) - brak (byłem osobiście)

 

Jaroslaw Kopacki Rowery (22.7 km) - tylko 18,5 ( telefonicznie)

 

Wystarczy?

 

Sklep gdzie jest 18,5 i 19,5 jest w Częstochowie. Ale dla mnie to 70 kilometrów w jedną stronę i nie jest to pstryknięcie palcem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim wzroście 19,5 powinien być lepszy. W rzeczywistości rama nie jest tak długa jak to wynika ze strony www. Jeżeli czułeś się dobrze na 18,5 i masz wątpliwości, to myślę że warto zainwestować 40 zł na paliwo do Częstochowy i z powrotem jeżeli chcesz sensownie wydać 5 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, zapewne masz rację. Musi być jednak spełniony jeden warunek.

Na sklepie muszą być te dwa rozmiary....i tak w przypadku Treka 18,5 oraz 19,5.

W przeciwnym razie nie mam porówniania

 

Wydaje mi się, że 18,5 będzie za mały dla Ciebie, mam SuperFly 17,5, zakupiłem taki bo lubię nieco mniejsze maszyny, choć nie wiem do końca czy na 18,5 nie czuł bym się lepiej. Biorąc pod uwagę starty z XC to mniejszy lepszy ale by zyskać na wszechstronności brałbym 18,5. ALE ja mam 176 cm więc wg mnie zdecydowanie 19,5 powinieneś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitecek, dzięki za wypowiedź. Coraz bardziej utwierdzam się przekonaniu, że właśnie ten rozmiar będzie dla mnie lepszy.

Ale jak już wcześniej napisałem w weekend wybieram się do Częstochowy żeby mieć 100% pewności.

 

A teraz pytanie do wszystkich....Idąc za radami bardziej doświadczonych ( beskid, rodszyld69 dzięki) skupiam się coraz bardziej ku Trekowi (aczkolwiek nadal kusi mnie ten ghost). Ale dzisiaj jeszcze zainteresował mnie jeden model Cuba:

 

http://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Cube-REACTION-HPA-PRO-29-black-n-grey-n-flashred-2015/10063

 

warto się nim zainteresować? Cena znowu rośnie o jakieś 500-600zł w stosunku do superfly6.

Czy to już nie będzie przerost formy nad treścią? Zaczynałem od kwoty 4000zł a teraz dochodzę już do 5500zł.

A zaraz się okaże, że za 6k można mieć przyzwoitego carbona.

 

Dzięki wszystkim za kolejne podpowiedzi/wskazówki, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sportprofit, interesował mnie Reaction Gtc Sl, po chwili rozmowy sprzedawca poradził żebym raczej poszukać czegoś z lepszą ramą, bo Cube najlepiej wypada ale marketingowo.

Spytałem co myśli o Treku, stwierdził że pochodzi z gór, dużo jeździł różnymi rowerami i Trek świetnie się prowadzìł w terenie. Gdy miał skręcać to skręcał, inne niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...