Skocz do zawartości

[Trenażer] Jazda w bloku.


Foxi

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to potrzebujesz wytłumić przenoszenie drgań na podłogę. To co się przenosi na powietrze nie jest aż tak głośne, żeby przeszło przez ściany. Kawałki gumy możesz kupić w sklepie szewskim. Pewnie mógł by być korek, ale guma lepiej tłumi. Wielowarstwowość maty też wspomaga tłumienie, więc lepsze będzie 5 warstw po 1 mm niż jedna warstwa 5mm. Pewnie, że nikt nie kupi pięciu mat treningowych, ale można kupić na metry membranę gumową do dachów, która jest właśnie w grubości ok. 1 - 1,5 mm. Jest dość droga, ale nie potrzebujesz podkładu pod cały rower, tylko pod miejsca kontaktu (trenażer i podstawka pod przednie koło). Warstwy gumy podziuraw na krawędziach i zszyj dratwą, aby ci się nie rozjeżdżały podczas treningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz specjalne maty do tego celu w castoramie. wyglądają jak pozlepiane z gumowych kulek. Bardzo dobrze tłumią, bo do tego zostały stworzone. Mają chyba z 1 cm grubości. Ciężkie mocno. Ale efekt bardzo dobry. Używam od roku a słychać u mnie nawet rozmowy sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kładę na spód wycieraczkę (taką płócienną spod drzwi), na to karimatę i matę Tacx. Używam też dedykowanej opony.

Z sąsiadami miałem już takie przejścia, że wolę dmuchać na zimne ;-) Wkrótce wrzucę na swoją stronę test trenażera Tacx i zrobię filmik, który pokazuje jaki jest hałas na slicku a jaki z oponą do trenażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w bloku, to może najlepiej na balkonie? Sąsiad zadowolony i mózg dotleniony :teehee: Tak sobie myślałem o takim sprzęcie na deszczowe i wietrzne dni. Zimno mi nie przeszkadza, wystarczy się dobrze ubrać... dopiero poniżej -10 odpuszczam, a na osłoniętym balkonie gdzie nie ma pędu powietrza przy -25 też byłoby przyjemnie. Jak dla mnie jazda w pomieszczeniu bez świeżego powietrza mija się trochę z celem...  Pytanie jest tylko takie, czy takiego trenażera na balkonie szlag nie trafi od wilgoci? Ktoś próbował?? Nie mówię o jakiś multimedialnych wypasach, tylko np o modelach magnetycznych i oczywiście po treningu trenażer wędruje do ciepłego domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wrzuć tu też linka ;)

 

Krótki filmik porównujący klasycznego slicka i dedykowaną oponę Tacx. 
Za jakiś czas będę robił test trenażera i postaram się zmontować video z matą i bez niej.
 
[sharedmedia=videos:videos:505]
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygłuszają maty z Armaflexu (tego w kolorze grafitowym) - spieniony kauczuk o zamkniętej strukturze komórkowej, wykorzystywany w izolacji urządzeń chłodniczych. Dostępne w sklepach ze sprzętem wykorzystywanym w klimatyzacji czy chłodnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak w bloku, to może najlepiej na balkonie? Sąsiad zadowolony i mózg dotleniony :teehee: Tak sobie myślałem o takim sprzęcie na deszczowe i wietrzne dni. Zimno mi nie przeszkadza, wystarczy się dobrze ubrać... dopiero poniżej -10 odpuszczam, a na osłoniętym balkonie gdzie nie ma pędu powietrza przy -25 też byłoby przyjemnie. Jak dla mnie jazda w pomieszczeniu bez świeżego powietrza mija się trochę z celem... Pytanie jest tylko takie, czy takiego trenażera na balkonie szlag nie trafi od wilgoci? Ktoś próbował?? Nie mówię o jakiś multimedialnych wypasach, tylko np o modelach magnetycznych i oczywiście po treningu trenażer wędruje do ciepłego domku...

Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić przy ilości potu, jaką organizm wytwarza przy jeździe na rowerze stacjonarnym/trenażerze. Chyba, że chcesz tak kręcić bez sensu bez jakiegokolwiek zmęczenia. Tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...