Skocz do zawartości

[napęd] ultegra 6800 2x11 czy 6700 di2 2x10 -który wybrać


lukasz318

Rekomendowane odpowiedzi

ultegra 6800 2x11 czy 6700 di2 2x10 -który wybrać


 


proszę o poradę 


wybór tylko z tych 2 


 


rower domane serii 5 z przeznaczeniem do maksymalnie komfortowej jazdy,


na di2 zrobiłem ponad 2 tyś km i nie mam do niej żadnych uwag skłaniam się bardziej do tej opcji ale proszę o poradę


 


z góry dzięki za wszelkie sugestie


pozdr


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di2 w obu przypadkach?

Kup grupę 6800.

Przerzutki przednie w grupach ultegry di2 prują się, więc prędzej czy później będziesz musiał ją wymienić. 

Po podpięciu nowej przerzutki do grupy zamontowanej w rowerze system będzie domagał się aktualizacji, jest spora szansa że nowa wersja oprogramowania (e tube project) "zawiesi" resztę komponentów i będziesz miał problem. Stanie się tak prawie na pewno jeśli do komponentów 6700 podepniesz zamiennik z grupy 6800.

 

Co do prucia się, żeby sprecyzować: klatka przerzutki przedniej wygina się i pęka na przednim łączeniu. Zjawisku temu nie można zapobiec, będzie miało miejsce prędzej czy później, zależnie od ilości przejechanych km i rodzaju korby (zjawisko częściej występuje przy korbie compact). Przerzutki tylne dostają luzów na przednim łączniku pantografu.

W przypadku grup di2 Shimano na pewno nie będzie produkować starszych wersji, bo można nowe programować do 10 rzędów, z resztą chyba już 6700 di2 jest kiepsko dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobo 

 

dziękuję za porady właśnie takich potrzebuję, chciałbym złożyć sprzęt na parę sezonów

dla doprecyzowania ultegra 6800 mechaniczna  2x11 lub 6700 di2 2x10

widze coraz więcej rowerów na di2 więc sądziłem, że właśnie w tym kierunku idą napędy

 

jak macie jeszcze jakieś spostrzeżenia to piszcie

na razie 1:0 dla mechanicznej ultegry, 

ja na swojej di2 mam przejechane 2,5 tyś km i złego słowa na nią nie powiem ale którąś muszę sprzedać bardziej mi pasuje sprzedać di2 bo rama na której jest zamontowana obsługuje tylko elektronikę więc lepiej ją sprzedać jako 100% sprawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardzo za elektrycznymi grupami, dopóki nie zaczęły się pojawiać rowery z uszkodzonymi przerzutkami przednimi. Potem problem z aktualizacją oprogramowania i zgraniem komponentów z różnych grup. 

Nowe grupy 2x11 pracują wg mnie przyjemniej niż mechaniczne odpowiedniki wcześniejsze, szczególnie co do lekkości pracy, w tym względzie grupy mechaniczne obecne nie są gorsze od elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...