Skocz do zawartości

[kaseta] sram x9 type2, średni wózek - jaka kaseta


seczuan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie kupiłem wczoraj przerzutkę tył Sram x9 type 2 długi wózek w kolorze białym na czym mi zależało cena z wysyłką 260zł (moim skromnym zdaniem całkiem przyzwoita)
dziś odebrałem przerzutkę ale jest jeden myk dostosłem sram x9 type 2 w kolorze białym ale na średnim wózku 

nie jest to nigdzie opisane jaki to wózek ale po przymiarach (od kółeczka do kółeczka wyszło 75mm co wskazuje raczej na wózek średni
 za bardzo nie chce mi się tego wysyłać i szarpać ze sprzedawcą (podejrzewam że wogóle nie mają sgs, na stronie jest biała gs za 320zł i pytałem czy mają sgs to powiedzieli że mają i za 250zł sprzedali, a przyszło gs )
czytałem że sramy mają większą tolerancje niż shimano więc pytanie jaką kasetę musiałbym mieć (tylko kasety nie mam jeszcze do kompletu) by chodziło mi to tak jak trzeba.
zapatruję się na sram pg1070 i teraz czy da radę 11-36 czy lepiej już 11-32
ewentualnie bo w dobrej cenie Shimano Deore XT CS-M771 Dyna-Sys 10-speed11-32, 11-34, 11-36)
dodam że mieszkam w terenie raczej nizinnym i pod pionowe ściany nie będę wjeżdzał (wcześniej korba 48-36-26 i kaseta 11-34 dawały rade) ale teraz planuje więcej wypadów w tereny górskie (ale jednak jazda częściej u siebie na nizinach niż w górach)

 

korba sram x7 44-33-22
manetki x9
łańcuch campagnolo record 114 ogniw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz przerzutki na długim wózku. Korba z trzema blatami z przodu o zestopniowaniu 44-33-22  = przerzutka z długim wózkiem, nie zależnie czy kaseta będzie miała stopniowanie 11-32 czy 11-36.

Łatwo to obliczyć, poszukaj w internecie są kalkulatory.

 

Przy konfiguracji z kasetą 11-32 pojemność napędu to 43 zębów

Przy konfiguracji z kasetą 11-36 pojemność napędu to 47 zębów

 

Przerzutka na średnim wózku ma pojemność 37 zębów więc nie podejdzie !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kalkulator kalkulatorem a życie swoją drogą dlatego pisze czy ktoś ma podobną konfiguracje i lata na niej

(wyczytałem że sram ma większą tolerancje niż shimano i ludzie z powodzeniem latają na konfiguracjach sprzecznych z kalkulatorami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim rowerze miałem korbę XT 40/28, kasetę 11-36 i przerzutkę z tematu czyli x9 na średnim wózku i nie wmówisz mi że średni wózek ogarnie wszystkie przełożenia w korbie 44-33-22 czyli na każdym blacie z przodu 10 przełożeń. Weź pod uwagę że autor tematu z przodu ma 44 zęby oraz przerzutkę type 2 która w skrajnych napięciach już tak płynnie się nie rozciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim rowerze miałem korbę XT 40/28, kasetę 11-36 i przerzutkę z tematu czyli x9 na średnim wózku i nie wmówisz mi że średni wózek ogarnie wszystkie przełożenia w korbie 44-33-22 czyli na każdym blacie z przodu 10 przełożeń. Weź pod uwagę że autor tematu z przodu ma 44 zęby oraz przerzutkę type 2 która w skrajnych napięciach już tak płynnie się nie rozciąga.

średni wózek w Sramie bez problemu ogarnia takie przełożenia, jak nie jesteś w temaie to nie udzielaj "dobrych rad" .

Do tego type 2 GS jest krótszy niż starsze modele GS. Ja mam x9 GS i napęd 44-34-24 / 11-34 i ładnie to pracuje sądzę ze 36 jeszcze by wcisną ale to już tak naprawdę naginając zasady. Ale nie wiem czy tak sie da z type 2.

 

Był już taki temat i wynikało z niego, że X9 Type 2 bez problemu ogarnia, ktoś chciał zmienić na  model XX, i ten nie ogarniał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 szkoda mi tej przerzutki zwracać więc szarpnę kasetę 11-32  albo 12-32 i zobaczymy jak będzie 
brakuje mi już tylko kasety i aż mnie nosi by kupić i poskładać wszystko (rower miał być rozłożony do marca i wymienione tylko łańcuch i kaseta a tu już korba, manetki, przerzutka kaseta i łańcuch nowe :)

 

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...