Skocz do zawartości

[wiatrówka] Jaki model?


Kam29

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tutaj orientuje się w zakresie wiatówek? Chodzi mi o taki model do strzelania sportowego: tarcza, butelki, puszki itd Ot zawsze się tym jarałem. Powiedzmy, że mogę na to przeznaczyć do 600 zł. Czy uda mi się w tym budżecie kupić coś przyzwoitego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj chińskich wynalazków. W tej cenie masz jedyny słuszny wybór w postaci małego Weihraucha HW-30s. Do tego z czasem jakaś mała kompaktowa optyka i ucz się strzelać :) Później i tak pójdziesz w kierunku pcp jak złapiesz bakcyla.

Czytaj Bron.iweb.pl. Tam jest ogromna kopalnia wiedzy. Pozdrawiam Sergiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No uważaj na chiński szajs. A tak naprawdę dużo tego jest po różnego rodzju aukcjach i tablicach. Ostatnio na wykopie ktoś wrzucił fajny artykuł dlaczego chińczycy wysyłają do nasz tak kiepskiej jakości produkty - odpowiedź prosta - bo polacy dają za dany produkt 4x mniej niż anglik, francuz czy amerykanin. Na iweb.pl rzeczywiście sprzedają dobre rady. A może jakąś wiatrówkę z bmk? Np takie coś z celownikiem optycznym http://www.bron.pl/wiatrowki-i-akcesoria/wiatrowki-karabinki/k-pn-bmk-51-british-mark-5-5-ekp-26j-pcp-w

 Koszt to 400 zł, pozostałą kase wydasz na naboje, gaz i ewentualnie jakieś akcesoria do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hatsana 55, ale kupionego lata temu właśnie w tej cenie. Dzisiaj na rynku pewnie jest coś lepszego w tej cenie ale jeśli trzeba coś do puszek to spokojnie wystarczał. 

 

Nie sprecyzowałeś czy chodzi o karabinek czy pistolet - jeśli klamka może być to jest w tej cenie Weihrauch HW40 - bardzo fajna zabawka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Jeśli dalej szukasz wiatrówki do 600 zł to proponuję ci Hatsana 90 4.5 mm.

Mam ten model już jakieś 6 lat i wszystko działa jak należy do rekreacyjnego strzelania w sam raz.

Ale możesz wziąć Slavie 631 też bardzo fajna wiatrówka.

Slavia  lepsza celność kosztem mocy ale ma miękki spust i nie zrywa tak strzałów Hatsan za to ma większa moc czuć lekki odrzut ale ma twardy spust trzeba się przyzwyczaić troszkę zrywa strzały.

Ja na twoim miejscu wybrał bym Slavie ale to już twój wybór.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj orientuje się w zakresie wiatówek?
 

 

Powiedzmy że coś niecoś wiem na ten temat :)

 

 

 Chodzi mi o taki model do strzelania sportowego: tarcza, butelki, puszki itd [/quote

 

Zacznę od tego że do butelek nie strzelamy.

 

 

 Ot zawsze się tym jarałem. [/quote

Fajne hobby - ponad 40 lat siedzę w rożnego rodzaju strzelectwie i nigdy mi się to nie znudzi.

 

 

quote name='Kam29' timestamp='1419059519' post='1610019] Powiedzmy, że mogę na to przeznaczyć do 600 zł. Czy uda mi się w tym budżecie kupić coś przyzwoitego? [/quote

Ha za 600 zł to przyzwoitego się nic nie kupi raczej coś z najniższej półki. Ja bym wolał te pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Ot taka prawda.

 

Jak Kolega wcześniej napisał polecam poczytać fora o wiatrówkach np to.

http://bron.iweb.pl/index.php

Bo szkoda tych 600 zł.

 

No i by nie było ze młody na Forum a już się wymądrza :) 

To tylko ułamek ot tak 1/15 z tego co miałem i mam i to wszystko wiatrówki.

 

5yw3te.jpg

 

A tutaj mój rarytas :icon_lol: polska wiatrówka Konceptus SP-7 kal. 4,5 mm.

 

 

23i9s0h.jpg

 

 

Jak już to szukaj za te 600 zł jakiejś "Diana" a najlepiej coś z HW "Wairauch" 

 

Pozdrawiam.

Jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś tutaj orientuje się w zakresie wiatówek? Chodzi mi o taki model do strzelania sportowego: tarcza, puszki

 

 

 

To co niżej do strzelania w papier (tarcze) za bardzo się nie nada, ale :) ale do puszek jak najbardziej.

 

Cieplej się robi to może jakiś pistolet-wiatrówkę warto kupić.

10xhox5.jpg

 

Pozdrawiam.

Jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...