Skocz do zawartości

[Aplikacje rowerowe] jakie polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze, że nie śledziłem wątku od początku. Poszukuje programu na komputer w którym będę mógł wpisywać wszystkie swoje wyniki. Co możecie polecić ?

Nie potrzebuje zbyt zaawansowanego programu. Potrzebne mi są dosłownie podstawowe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że nie śledziłem wątku od początku. Poszukuje programu na komputer w którym będę mógł wpisywać wszystkie swoje wyniki. Co możecie polecić ?

Nie potrzebuje zbyt zaawansowanego programu. Potrzebne mi są dosłownie podstawowe dane.

 

Ja też zastanawialem się nad jakimś programem, gdzie mógłbym powpisywać podstawowe dane a potem je porywnywać.

Inni koledzy polecili głównie Excel i mnie też jedynie przyszedl do głowy. Łatwodostępny, można robić wykresy w różnych formach a jak ktoś jest zaawansowany to i można obliczać i robić statystyki. W tym roku będę to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zamiaru wrzucać tego do żadnych aplikacji typu Endomondo to faktycznie Excel lub Calc z OpenOffice się sprawdzą. Sam prowadziłem kiedyś statystyki w Calc dotyczących moich aktywności sportowych oraz wpisywałem również tam przebiegi części rowerowych. Excel czy Calc wcale nie są takie trudne jak się na pozór wydaje i przede wszytkim możesz je sobie skroić idealnie do swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie chce Ci się robić to tu jest fajny, tylko daty byś musiał pozmieniać:

http://exit17.net/helpful-things/the-great-training-spreadsheet/

 

w google też sporo tego się pewnie znajdzie https://www.google.com/search?q=bike+ride+excel+sheet&oq=bike+ride&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8&gws_rd=ssl#q=bike+training+log+excel+sheet

 

Ja używam LibreOffice i w nim ten pierwszy arkusz działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wypowiadałem się nt. użytecznosci pewnych aplikacji ale też nie umiem chyba z nich korzsytać do końca. O ile do tej pory sam wytyczałem sobie trasy wg. azymutu, słońca, w nieznane albo po znanych mi trasach, teraz chciałbym pojechać wg. śladu ściągniętego z gpx. Jak mam to zrobić aby "telefon" mi mówił / pokazywał jak mam jechać wg. wgranej trasy z gpx ?;-)

Wiem, że dla niektórych z Was sprawa prozaiczna i śmieszna ale nie wiem jak "odpalić" trasę aby mnie prowadziła nawigacja.

Jak dotąd nie krzystałem "z naprowadzacza".

Korzystam ze Stravy i Navime

 

Nie wiem jak w Strava ale ja korzystam z Osmand. slad gpx trzeba skopiować na telefon do katalogu osmand/tracks. Następnie uruchomic Osmand, mapa, z menu "skonfiguruj mapę", ślad gpx (jak jest zaznaczony to odznaczyć i zaznaczyć na nowo), zaznaczyć wybrany plik gpx, potem z menu Nawigacja, pojawia się pytanie "czy chcesz wykorzystac wyświetloną trasę do nawigacji?" Tak, poczekać na komunikat "obliczonio nową trasę" i z menu "powrót do nawigacji". I już :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są jakieś komunikaty głosowe czy trzeba ciągle patrzeć na telefon ?

W OSmandzie? Są oczywiście, tylko trzeba ściągnąć albo w formacie tts (wymagana Ivona+Maja) albo bezpośrednie z netu :icon_cool:  nawet dobrze to działa


Znalazłem apkę do pomiaru naprężenia szprych na podstawie częstotliwości generowanych przez szprychy podczas ich szarpania https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.gr.java_conf.MagokoroStudio.checkspoke . U mnie na telefonie działa, szprych jeszcze nie sprawdzałem. Chociaz jak by obciążyć zapasową szpryche jakimś ciężarkiem np. hantlem o znanej wadze to może by sprawdzić doświadczalnie :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wam ostatnio działa strava na andka? Mi ostatnio przestała pokazywać komentarze i kudosy, ale szybko zaczęło działać ok. W sumie to był pikuś. Ale dzisiaj nie wyskoczyło info o uploadzie, aktywności brak. Wskoczyła dopiero po ok godzinie, średnia zawyżona o ok 3kmph, prędkość max o 10kmph. Tak więc nie wiem czy to problem po mojej stronie, czy apka ma chwilę słabości.

Oczywiście mam na myśli dedykowana apke na andka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa niezależne źródła tj. Ja i moja dziewczyna, mogą potwierdzić ze działa bez zarzutu :)

W sumie to jak o tym myślę to aplikacja ta działa bez zarzutów przez co najmniej 2 sezony (od tylu mam strave) ani razu się nie wykrzaczyla... co jest dość zaskakujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasem się zdarzy, że sygnał z gps świruje, ale to sporadycznie... Pomaga jak łapie się sygnał satelity, gdy telefon ma dostęp do wifi i internetu.

Jak to do wi-fi? W lesie? :icon_mrgreen:  Chyba przez siec komórkową. A teraz chyba we wszystkich jest albo darmowy pakiet Internetowy na abonament, albo mozliwość kupowania pakietów np. w Plusie 300 MB za 5 PLN/miesięcznie. Jeśli wyłaczy się synchronizację, to ilośc pobieranych z netu danych jest naprawde bardzo mala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ciekawą sprawą jest profil trasy i przewyższenie w runtastic roadbike lub mountainbike, przewyższenie jest dość realne bo korygowane z mapami google, jednak potrafi mocno zaniżyć dystans

ja osobiscie po latach z endomondo przesiadłem sie w tym roku na strave i już chyba z nią zostane

w stravie troche właśnie nie rozumiem tego przewyższenia czyli 'elevation gain', nie wiem do końca jak on to liczy bo zawsze jest sporo za mało zeby to było realne przewyższenie

ma kroś jakies wytłumaczenie tego??

Ja akurat trasę rejestruję właśnie na Runtastic Roadbike, bo uważam, że to właśnie ta aplikacja podaje najbardziej wierne dane, zwłaszcza w zakresie przewyższenia i prędkości maksymalnej.

Strava regularnie zaniża przewyższenie o jakieś 20-30%. Sądziłem nawet, że to efekt eksportu treningu z Runtastica, ale bezpośredni zapis w Stravie aktywności przyniósł tylko niewiele większe przewyższenie. Ponadto Strava ma tendencję do zawyżania prędkości maksymalnej, a do korzystania z niej na trasie zniechęciło mnie też kilkakrotne "gubienie" segmentów oraz problemy z autostopem na postoju.

 

Poza tym jednak, jako aplikacja kolarska, Strava jest zdecydowanie najlepsza - segmenty to świetna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...