Skocz do zawartości

[ok 2000 - 2500] Jaki rower crossowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zarejestrowałem się tutaj bo widzę, że forum jest prężne więc do dzieła. Jak wiadomo idzie wiosna :) więc trzeba będzie kupić rower. Decyzja jest podjęta i ma to być rower crossowy. Na początku byłem mocno zainteresowany roweramy Kross Evado 4.0 i Evado 5.0 tylko jest jeden "mankament". Posiadają hamulce hydrauliczne na któych mi nie za bardzo zależy bo jak wsiądę na rower to jadę te60 km i może kilka razy zahamuje. Wolałbym rower z lepszym osprzętem kosztem na przykład hamulców tarczowych.

 

Pytałem w sklepie o możliwość zakupu Evado 5.0 z hamuclami V-brakee za mniejszą cenę ale nie da razy.

 

NIe bardzo znam się na typach osprzętu i jaki jest lepszej jakości a jeśli chodzi o producentów tego sprzętu, to już w ogóle dlatego, liczę na pomoc w doborze roweru crossowego z mocnym osprzętem z V-brake-ami. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytałem w sklepie o możliwość zakupu Evado 5.0 z hamuclami V-brakee za mniejszą cenę ale nie da razy.
 Firmy rowerowe powoli odchodzą od hamulców v-brake. W większości montują tarczówki, a rowery z v-brake są zazwyczaj niższej klasy, więc i osprzęt nie będzie w nich oszałamiający. Według mnie dobrze by było jakbyś się przekonał do hydraulików, gdyż standardowe hample są na wymarciu jak żubry :P

ale jeszcze można spotkać rodzynki np Viper GTS firmy Unibike, jest jeszcze na sensownym osprzęcie i poniżej 2k zł powinieneś go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym wyjściem jest odstąpienie od rowerów "markowych" bo te zazwyczaj są składane w konkretnej konfiguracji i tak dostarczane do sprzedawcy. Takie są w katalogach i ciężko tu znaleźć sprzedawcę który zechce to zmieniać. Dla przykładu, ja kupiłem rower "sabotage". Jakaś niemiecka marka, podobno znana ale nie u nas ;). Nie miałem parcia na naklejkę na ramie. Mogłem za to dogadać się ze sprzedawcą że chcę w porównaniu z oryginałem to i to wymienić i nie było problemu. Ja akurat wiele zmieniać nie chciałem bo fundusze były ograniczone ale gdyby nie to to zmieniłby co chcę. Inna zupełnie sprawa, że do tej pory sam wymieniłem już prawie wszystko w tym rowerze ;). Jak nie masz ciśnienia na to żeby mieć logo na ramie to sugeruję znaleźć sklep taki który elastycznie podejdzie do tematu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...