Skocz do zawartości

[suport] dziwny zapach po demontażu


pantom

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi to dziwnie ale Panowie śmierdzi mi z suportu! W tym sezonie bylo pare mokrych wyjazdow z lepszymi błotami, ale tego sie nie spodziewalem po wyjeciu korby fc 590 i wykreceniu misek suportu wyszla breja. Z zewnatrz nie bylo nic widac. A w srodku sajgon, bez lancucha korba krecila sie juz bardzo tepo. suport zwykly bb 50 mial ktos juz cos takiego?. Podejrzewam ze suport do wymiany chyba na moje zastosowania zwykle shimano nie daje rady. Co proponujecie w zamian trwalszego, szczelniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercic chyba nie bede ale rzeczywiscie breja gromadzi sie miedzy plastikowa tuleja laczaca lozyska a mufa gdyby tam byl fabryczny otwor to rzeczywiscie bylby odplyw.

 

Z dbaniem to chyba nie ma co przesadzac bo bym z asfaltu nie mogl zjechac w teren. Po kazdej jezdzie tez nie ma co wykrecac suportu i czyscic.

 

Chyba trzeba zalozyc ze po intensywnym sezonie w blotnistym tetenie nastepuje amortyzacja elementu. Nic nie jest wieczne.

 

Poza tym podobno podstawowe suporty shimano do hollowtech nie sa zbyt trwale.

Ja bym proponował bardziej dbać :)

mój shimano kręci się już ponad 15tys km, jedynie czasem łożyska przesmaruję i dalej jak nowy.

Ale chyba mowisz o jakims starym typie na kulkach bo ja nie wiem jak smarowac lozyska maszynowe w hollowtechu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skisły smar śmierdzi, zmieszany z rdza i woda.

Musisz wydłubać plastiki, zdjąć uszczelkę, wypłukać resztę brudu, sprawdzić płynność obrotu łożysk i jeśli nadal pracują ok to wcisnąć nowy smar. Jeśli jest rdzawa zupa to raczej już stan agonalny lub przedagonalny.

Następny suport otwieraj regularnie zanim zrobi sie to co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...