Skocz do zawartości

[8000zł] Commercal Meta czy Canyon - wybór


eseli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stanąłem przed cięzkim wyborem jakim jest wymiana roweru - stary cube analog na pełnego fulla.

Zastanawiam się nad Commencialem meta Am3 650b 2014 lub canyon nerve al7.0.

Dodatkowo wybór utrudnia commencial meta  Am3 2015 ale trzeba poczekać dobre parę miesięcy choć

sprzedawca poleca 2014 :) 

Czy opłaca się czekać na AM3 z 2015 ?? Cena ta sama.

 

Mieszkam blisko gór - także codziennie wjeżdzam żeby zjechać :)

Czy wybierając rower z napędem sram 2x10 nie będzie problemów z podjazdami ? nie mam na myśli jakiś harkorowych podjazdów.

Głównie lokalnie Beskid śląski / Szyndzielnia / szczyrk / Rychleby.

Prosze o każdą podpowiedz.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zjeżdżać czy podjeżdżać? Bo jak pierwsze to meta, drugie canyon.

Napęd sram da rade w górach przełożenie 24x36 jest ok najwyżej zmienisz sam młynek na 22.

Zauważ że w mecie na 2015r masz 1x11 a tu już wszystkiego nie podjedziesz i pewnie na zjazdach będzie brakowało no chyba że masz łyde jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej zjeżdżać czy podjeżdżać? Bo jak pierwsze to canyon, drugie meta.

Napęd sram da rade w górach przełożenie 24x36 jest ok najwyżej zmienisz sam młynek na 22.

Zauważ że w mecie na 2015r masz 1x11 a tu już wszystkiego nie podjedziesz i pewnie na zjazdach będzie brakowało no chyba że masz łyde jak...

 

W mecie am v3 na 2015 jest SRAM X7 2x10 spd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście jeździłem na kilku metach i kilku modelach canyona... jeżeli osobiście miał bym wybierać to wybrał bym canyona ze względu na zawieszenie (czterozawias z linkiem horsta).... jednozawias commencala nie podchodzi mi wogóle... ale wiadomo każdy ma inne preferencje i oczekiwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w mecie z 2014 - " rama oparta na systemie zawieszenia z kultowego modelu Supreme DH, tutaj nie można już mówić o prostym 1-zawiasowym zawieszeniu ale o kompletnie nowym 4-zawiasowym systemie z "pływającym" damperem oraz z niskim środkiem ciężkości "


z tego co wywnioskowałem z lektury netu to meta na 2015 to jest nowa generacja tej ramy więc raczej sprzedawcy chcą się pozbyć metek 2014 i starszych bo to może się okazać gorący kartofel. Inna sprawa jak będzie z dostępnością nowych met; ludziska mogą się na nie rzucić

 

dostepność jest taka że już ich nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do naszej łódzkiej rowerzystki @@alkor, ona w tym sezonie czerpała radość z jazdy na Mecie. Może się czegoś ciekawego dowiesz ;)

Czuję się wywołana do tablicy;) bo owszem przejeździłam sezon na Mecie AMv3(która zresztą szuka nowego domu* ;)).Więc Eseli jak masz pytania to dwaj, może uda mi się pomóc.

Na razie co do zdolności podjazdowych Mety.... kolega to kiedyś doskonale ujął:

"Mety są bardziej zabawowe - pod górę raczej średnio - tragedii nie ma, i jak masz łydę to podjedziesz, ale na innych sprzętach będzie łatwiej. Za to w dół więcej funu."

I ja się podpisuję wszystkimi kończynami. 

 

Plus, jak dla mnie, jak chce Ci się czekać na nowe roczniki to odpuść v3 tylko się v4 zainteresuj.

Dostępne jeszcze są tylko w późniejszych dostawach.

 

*uprzedzam pytanie- nie, nie dlatego ze uważam ze to zły rower.

 

ps. Maroko to opisy z rowerowego.com... (uff, bo na HB spora część to moja sprawka i by mi przykro było, ze mnie hejtujesz;), szczególnie jak tak długo się nie widzileiśmy;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak meta jest czterozawiasem to ja jestem księdzem...

 

Jest czterozawiasem ponieważ ma 4 "zawiasy", jednak nie ma HorstLinka i działa jak jednozawias. Również systemy virtualne są w większości czterozawiasami, a działają zupełnie inaczej ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się wam że porównywane rowery troszkę zbyt się różnią ? Nerve AL to "klasyczne" 120 mm skoku z kątem główki 69,5. Taki uniwersalny rower na maraton, w góry czy na mazury. 

Meta AM to machina do latania singli i bikeparków, 150 skoku i główka 66,5, jeśli z czymś ją porównywać to ze Spectralem AL. 

Inna sprawa ze bieda jeśli chodzi o osprzęt Commencalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...