Skocz do zawartości

[samochód] Mały i tani samochód na 3 osoborowery - istnieje?


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z pozoru bardzo nierowerowy ale jednak choć to konserwa to chciałbym w niej zmieścić 3 rowery wraz z załogą. 

 

Moim marzeniem jest VW T4 do którego spokojnie wejdzie 4-5 osób z rowerami w całości w środku ale póki co mnie na niego nie stać i jestem ciekaw czy jest jakaś tańsza alternatywa. 

 

No właśnie - jest? 

 

Chodzi o samochód który byłby bardzo tani w zakupie i utrzymaniu, tak żeby czasem pojechać nim do pracy a kilka razy w roku wrzucić do niego 3 rowery razem z ich właścicielami. Takie rzeczy pewnie tylko w Erze ale kto wie, może istnieją :)

 

Z dwoma rowerami jest git - wystarczy jakiekolwiek auto ze składanym siedzeniem. Z trzema już gorzej. 

 

Bagażnika na hak/dach wolałbym uniknąć, jakoś pewniej się czuję jak sprzęt jedzie w środku. 

 

Jeśli nie istnieje to płakał nie będę  - zostanę przy motocyklu/skuterze a wojaże rowerowe będą uzależnione od cudownych polskich kolei :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co to jest tani w zakupie? 5 tyś? 1 tyś?

do forda galaxy na spokojnie wejda 3 rowery. sam przewoziłem w nim sofe i lodówke. nieraz jedziemy w 7 pod namioty ( bez rowerów )

ale 3 rowery + 3 osoby?? hmmm 2 osoby z przodu i musiałbyś pokombinować z ostatnim siedzeniem montowanym w bagazniku, wtedy by jakoś te 3 rowery i 3 osoby sie zmieściły.

albo Peugeot 806, jest to 8 - mio osobowy van wiec myśle ze po złożeniu siedzen upchniesz 3 rowery i 3 osoby

 

przykładowy link 

http://otomoto.pl/peugeot-806-2-0hdi-90km-8-osobowy-klima-C34925611.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehehe
Jak z 3 lata temu pojechaliśmy nad morze z dziećmi (no taki głupi konwencjonalny wypoczynek nam się zdarzył) to na campingu podchodzili oglądać auto, a potem gdzie jest przyczepa,a potem jak się pakowaliśmy żeby podglądnąć to i owo.
Mam 3 synów i jedną żonę prezesową. Jak jeździmy na wyprawy rowerowe to owszem 3 rowery wiszą na zewnątrz ale dwa w środku. Tylko, że my mamy bagaży na 5 osób (sakwy, torby, 2 namioty, 5 śpiworów, tyle samo kasków, żarcie itd itd..) A 3 osoby i trzy rowery? To jeszcze stolik do kart by wszedł.
Toyota Yaris... ale na szczęście verso. Tajemnica tkwi w tylnym siedzeniu - łamie się na pół, czyli jedna osoba z tyłu siedzi a dwie z przodu.
Zresztą np w toyocie avensis 3 osoby dorosłe plus 3 fule w środku plus bagaże wyrypowe (namiot, śpiwory torby itd) na drugi koniec Europy w luksusie. Trzeba tylko umieć się spakować. 

Tylko, że to takie szukanie dziury w całym - kupujesz na klapę na tył bagażnik na allegro (nawet thulowy czyli markowy) za 400-500 zł max i spokojnie (naprawdę spokojnie! 3 rower przez Eu aż po Czarnogórę na klapie otwieranej w bok) jedziesz w drogę bez kombinowania.
Co najwyżej żeby nie obciążać klapy albo swojej psychiki wieszasz dwa rowery bez kół a reszta do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle tylna kanapa była dzielona

No właśnie - byle była.

 

Tak jak piszę - wolałbym coś małego bo pod blokiem mamy na tyle ciasno że kombi czy vanem (bo sąsiad ma) czasem ciężko się wcisnąć. Także najlepiej dzielone siedzenie albo 3 z przodu. 

 

Co do pakowania to wiadomo że się da sporo upchać nawet w małym aucie ale co innego jak się jedzie na kilka dni gdzieśtam dalej a co innego jak codziennie wieczorem wrzuca się te rowery w auto i jedzie na nocleg - wolę wyjąć same koła niż rozkładać rowery na czynniki pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka odpada - nie mam gdzie trzymać. Ale opcja do przemyślenia na kiedyś. Pytanie tylko jak z amortyzacją na gorszej drodze - czy rowery nie będą po niej latać z prawa na lewo? 

 

 

Jedno mnie zastanawia.. Jak takie wożenie rowerów w środku jest bezpieczne?

Jakbym się codziennie zastanawiał nad tym co jest bezpieczne to podejrzewam że prędzej wybrał bym skuter i jazdę w pełnym kombinezonie motocyklowym niż rower i krótkie spodenki, albo w ogóle przesiadł się do komunikacji miejskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wszystko zależy od inwencji twórczej :D
Mój rekord to VW Golf 3

Wyjazd kajakowo-rowerowy 
W środku:
5 osób

bagaże na 9 dni z żarciem

całkowicie rozkręcone 3 rowery w bagażniku;

na dachu dwa kajaki górskie.
W przypadku gdy kupujesz sobie bagażnik na klapę, to spokojnie na wyprawę możesz ruszać nawet Daewoo Tico :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 dorosłych chłopa w Suzuki Samurai, 2 namioty i kupa bagażu. W golfie chociaż miałeś bagażnik;)

 

Może to jest rozwiazanie, mały samochód z hakiem, wypożyczasz przyczepkę i jazda, koszty rozkładają sie na trzech więc nie bedzie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

 

Chłopie bez obrazy, ale czego Ty tak naprawdę chcesz? Odnoszę wrażenie, że chcesz samochód rozmiarów Fiata 126p lub Tico ale o ładowności TIRa :D Chłopaki dali Ci tyle pomysłów a w każdym widzisz jakieś ale. Pisałeś, że chciałbyś VW T4 ale on jest przecież większy od kombi, którego zresztą nie chcesz, więc nie rozumiem tej logiki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, 5 m długości T4 dobrze znam i kiedyś je przełknę ale póki co szukam jak najmniejszego auta więc tych dwóch sytuacji nie wiąże w żaden sposób. Będzie T4 będę się martwił gdzie go postawić. 

 

Jak najmniejszego. Jak nic poniżej kombi nie ma to spoko, ale jak widzisz pojawiła się opcja przyczepki, Berlingo, Yarisa itp. A ponieważ ma to być sprzęt również na codzienne dojazdy to im mniejszy tym lepiej. 

 

Przyznam że post anarchy jakoś przeoczyłem - właśnie coś takiego mnie interesuje. Małe i z dzieloną kanapą :) 

 

 

 

Odnoszę wrażenie, że chcesz samochód rozmiarów Fiata 126p lub Tico ale o ładowności TIRa
 

Jak najmniejszego gdzie wejdzie to co chcę. Nie ma potrzeby wyolbrzymiać. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdziesz miejsce na zaparkowanie yarisa to i najprawdopodobniej multipla się tam zmieści. Multipla może i nie ma zbyt dużego bagażnika ale po złożeniu/wyjęciu tylnych foteli nadal masz trzy fotele z przodu. Ja by koniecznie dołożył kratkę dla bezpieczeństwa i jazda J Trochę jeździłem tym samochodem i z dieselkiem to naprawdę fajne auto z komfortem podróżowania na bardzo wysokim poziome, czego o małych autach nie można powiedzieć. Rozstawa kół robi swoje. Co ciekawe z zewnątrz to auto nie jest wcale duże, jest po prostu sprytnie upakowane a do tego masz do dyspozycji nie zliczoną ilość schowków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...