Skocz do zawartości

[Rower] Kettler Alu Rad Trekking - czy dobry dla osoby 192cm wzrostu?


maciekzgz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W maju kupiłem rower Kettler Alu Rad w okazyjnej cenie na allegro. Rower wygląda podobnie jak ten na zdjęciu. Wymiar od środka suportu do końca rury podsiodłowej to 55 cm. Czy taki wymiar jest odpowiedni dla osoby mojego wzrostu (192cm, dlugość nogi 90 cm)?

Przejechałem na nim 800 km i mam pozytywne odczucia (przyjemność z jazdy). Jedyne z czym mam problem to ból w odcinku piersiowym kręgosłupa po dłuższej jeździe (prawdopodobnie częściowo związany z dyskopatią w tym obszarze kręgosłupa). Co sądzicie o tym rozmiarze ramy przy moim wzroście?

post-181131-0-32504300-1418499708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wysokości siodła kręgosłup raczej nie będzie bolał. Wysokość wydaje się dobra, jeszcze kwestia jak długa jest sztyca, ale jeżeli kolana nie protestują, to chyba jet ok.

Na odcinek piersiowy to kombinowałbym z kierownicą i długością roweru (mostka). Moje jedyne doświadczenia z takim bólem, to pierwsza jazda na "szosówce". Mocne pochylenie i wyciągnięcie oraz węższa kierownica były ciężkie na początku. Lekka korekta z przesunięciem siodła do przodu i zrobiło się lepiej.

 

Wiesz co pomaga Tobie pozbyć się bólu? Spróbuj wyprostować się bardziej lub pochylić, jeżeli taka zmiana pozycji pomaga, to będzie można coś pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem krótką przejażdżkę po okolicach Gorzowa. Wydaje mi się, że ból może być przez przygarbianie podczas jazdy. Raczej wyprost pomaga niż pochylanie się. Sztyca jest ustawiona tak aby noga była prawie wyprostowana w dolnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kombinuj z kierownicą lub mostkiem. Jeżeli nie masz regulowanego mostka, to na początek można na taki zmienić i doświadczalnie dobrać pozycję.

Inne rozwiązanie, to przerwy podczas jazdy i pilnowanie się, żeby się nie garbić. Na dyskopatii kompletnie się nie znam, więc mogę jedynie odesłać do specjalistów, żeby doradzili jak sobie radzić z tym schorzeniem (rehabilitacja, ćwiczenia?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...