Skocz do zawartości

[Pedały] Platforma+SPD do Enduro


Gość rider89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rider89

Proszę o radę co do wyboru pedałów platformowych z zapięciem SPD do Enduro. Wiem, że są takie tematy czytałem, ale są one dość stare, a w budowie obecnych pedałów mogło się coś pozmieniać. Nadmiar wiedzy nikomu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie pozwoli rozwiać szereg wątpliwości.

 

Na ten moment jeżdżę na pedałach VP-X82 (pedały jednostronne SPD - łożyska maszynowe) + bloki VP + buty Scott Comp MTB. Pedałom nie mogę nic zarzucić, lecz chciałbym przesiąść się na coś z większą platformą tutaj mam odczucie, że jest ona odrobinę za mała (niewielka powierzchnia podparcia buta) głównie na zjazdach w pozycji stojącej.

 

Czytałem, że dobrą renomą cieszą się pedały Time Z, ale są też inne firmy: HT, Mavic, Crank Brothers, inne?. Ktoś coś może polecić z własnego doświadczenia/praktyki?.

 

Potrzebuję pedałów bezawaryjnych, w miarę pancernych (moja waga to 105kg), bez tendencji do problemów z wpinaniem/wypinaniem w błotnistym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z i tylko Z. We wszystkich moich terenowych rowerach...

 

Szczególnie, ze moje kolana do najsprawniejszych nie należą i ich spory luz roboczy dodatkowo mi pasuje.

 

Mam wersje Z-Freeride i Z-Control.

 

Aktualnie nomenklatura Time nieco się zmieniła.

 

Z-Control to teraz ATAC DH4.

 

Z-Freeride wypadły zupełnie, za to dostepna jest cała rodzina MX. Osobiście wybrałbym ponownie ATAC DH4 gdyż maja aluminiowe platformy, MX kompozytowe.

 

Użytkowane z butami Shimano AM50.

 

Również z własnego doswiadczenia odradzam wszelkie wynalazki pod znaku Crank Brothers.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Buty MTB z blokami (przynajmniej moje) mają plastikowe nazwijmy to umownie kolce na krawędzi podeszwy (blok wystaje ponad nie minimalnie). Czy nie będzie z tym problemu? Po zdjęciach (jakichkolwiek polecanych przez Was pedałów) widać, jakby platforma była na równi z mocowaniem bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Z Zetkai nie miałem żadnych problemów z nastepujacymi butami:

 

Szpec Defroster, Shimano AM50, Shimano SH-M088, DHB M1.

 

Żadnych problemów, konieczności docinania i rzeżby w bieżniku.

 

Fakt-faktem do AM50 musiałem sobie zorganizować dłuższe szrubki do bloków, gdyz standardowe słabo siegały do gniazd.

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Przegrzebałem trochę starych, trochę nowszych tematów i skłaniam się do kupna pedałów Time'a (średnio wychodzi, że są najcześciej polecane/kupowane).

 

Opcje:

1. Time - Z ( cena 230zł);

2. Time - DH4 (stara nazwa Z - Strong)  (cena 370zł);

 

Warto inwestować w te droższe? Mają już regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Siła wpięcia/wypięcia... Za to niby ma odpowiadać ona mała szrubka wpoprzek pedała.

 

Co do regulacji kata wpiecia/wypiecia to zależy to od bloków i w obu przypadkach jest tak samo. W jedna strone 13 w druga 17st.

 

Uważam, że dopłacanie 140ziko za wątpliwej przydatności regulacje siły wpięcia/wypięcia - nigdy nie używałem pomimo , że mam - jest pomyłką.

 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89
Siła wpięcia/wypięcia... Za to niby ma odpowiadać ona mała szrubka wpoprzek pedała.

 

Wiem w większości pedałów z regulacją jest taka śrubka (różnie umiejscowiona, zależy od producenta).

 

Uważam, że dopłacanie 140ziko za wątpliwej przydatności regulacje siły wpięcia/wypięcia - nigdy nie używałem pomimo , że mam - jest pomyłką.

Tutaj trudno mi się z Tobą zgodzić, w pedałach które mam używam takowej regulacji i sobie chwalę warunki takie jak:

 

1. Luzując śrubkę mam większy luz (zaleta w górach);

2. Dokręcając śrubkę mam but sztywniej osadzony (zaleta na asfaltowych dojazdach)

 

Co do pedałów Time'a, nie mam pojęcia z jaką siłą (w pedałach bez regulacji) "dospawany" jest but, dlatego polegam na Waszych opiniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Ja wolałbym córkę młynarza :thumbsup: . Nie kręcę śrubkami co wyjazd i może fabryczne ustawienie faktycznie będzie dobre, a w kieszeni zostanie jeszcze grosz? Muszę przeszpać się z tematem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Rozum podpowiada (w kontekście ceny) "weź Time Z, ale oczy wzięłyby Time DH4" :laugh:  Trop już mam właściwy, zakup na przyszły rok przewidziany także wezmę to co będzie w zasięgu mojego portfela.

 

Dziękuję za pomoc. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja jeżdzę na starych time alium atac 2005 są nie do zaania

obecnie 102,5kg ale przez pewien czas było i 120

zima lato błoto bez problemu

regulacja nie potrzebna

bierz time Z sam chce kupić na wiosnę byly przed świętami za 50zeta używane ale żyd jestem i nie brałem teraz załuję

jeden problem to bloki

są drogie bo ok 70zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89

Chę kupić Time Z...ale, są Time Z (Freeride) i Time Atack DH4 (stara nomenklatura Z Strong z regulacją). Nigdy nie miałem do czynienia z tymi pedałami i do końca nie jestem pewien czy powinien iść w te z regulacją czy te bez w zupełności mi wystarczą. Fajnie, że piszecie, polecacie...no ale jeden poleca to, drugi co innego...i co tu później wybrać? A różnica w cenie jest znaczna bo ponad stówę na korzyść standardowych Z'etek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość rider89

Jako, że Tajwańczycy :002: dokręcają już ostatnie śruby w moim przyszłym nowym rowerze czas podjąć decyzję i zakupić pedały. Wybrane dwa modele, tylko nie wiem na, które się zdecydować.

 

http://allegro.pl/time-atac-dh4-pedaly-dh-fr-wysfreee-i4982532850.html

 

http://allegro.pl/time-z-pedaly-enduro-mtb-dh-wysfreeee-i4982532858.html

 

Główną różnicę widać - cena. Kolejna to regulacja sprężyny i tutaj zaczyna się moja zagwózdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rider89
  • Mod Team

Oba modele bez regulacji twardości wpięcia...

 

Jedyna różnica to rok produkcji. W pewnym momencie Time zmienił troche krój literek i kolor napisów.

 

Nie dam sobie głowy uciąć ale te z białym i z czerwonym nie różniły się niczym poza wyglądem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 50-60 zl musisz dokupic bloki ok 75 z przesyłką

nie potargujesz się, próbowałem, sam chcę kupić ale nie odpowiadają na maila. A jak mam dać 130 plus bloki plus przesyłka to dokładam kilka zł i mam Nowe. Tych kolesi chyba pogrzało z tą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...