Skocz do zawartości

[1200] codzienna jazda miasto/łąka/las


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym poprosić o pomoc w znalazieniu odpowiedniego roweru dla moich rodzicow, aktualnie posiadają oni ponad 10 letnie Romety :). Próg cenowy to 1200zł +/- 100zł . Rower będzie wykorzystywany głównie do jazdy w mieście, czsami jakaś łąka,las.Rower będzie wykorzystywany codziennie ponieważ rowerem jeżdzą do pracy .Rower musi być przystosowane do podpięcia sakw. Dziękuje za zainteresowanie tematem i udzieloną pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie bo jednego nie załapałem. 1200zł na jeden rower czy na dwa ?

Na to co mówisz trzeba szukać treking/corss.

Już w innym wątku polecałem taki model nowy z allegro. Rower na osprzęcie Alivio - przykładowo taki rower markowy kosztuje powyżej 2000zł a tu masz za 1200zł. Koła 28 cali. Jak to nazwał sprzedawca opony szosowo-terenowe więc coś idealnego dla ciebie. Nie polceałbym Ci MTB- na twoje oczekiwania traktor a nie rower, powinien mieć cieńsze opony jak właśnie rower trekingowo/crossowy.
http://allegro.pl/szybki-rower-kands-maestro-28-alivio-najtaniej-i4862407529.html

W tej cenie nic lepszego nie będzie- sporo osób się ze mną zgodzi. Zostaje rynek rowerów używanych obecnie jest dobry czas na wyrwanie niezłych okazji ( rower używany traci 50% wartości nowego).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę, że odpowiedni tutaj będzie cross. W tej cenie z góry proponuję sprawdzonego Kands Maestro, wiele osób ma i ogólnie jest to polecany rower i tak jak powiedziałem trudno będzie znaleźć coś lepszego w tym przedziale cenowym : http://allegro.pl/szybki-rower-kands-maestro-28-alivio-najtaniej-i4862407529.html. Druga opcja to http://allegro.pl/spartacus-cross-4-0-disc-alivio-blokada-skoku-i4866114723.html, tak samo polecany model. 

 

Różnica między tymi dwoma modelami jest niewielka. Spartacus posiada mechaniczne tarcze, jednak według mnie to nie jest jakiś wielki plus względem Maestro, lepiej mieć dobre v-ki niż słabiutkie tarcze. Reszta osprzętu jest identyczna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz kolego, ze sporo osób ma podobne zdanie co do tego modelu który zalinkowąłem. Lepszego na rynku nie znajdziesz a widze nawet budrzetowo jest idealny dla ciebie. Jak mówi kolega musisz porobić wymiary by wiedzieć jaki rozmiar ramy jest dla ciebie odpowiedni. Wpisz sobie w google tabelka rozmiarów rowery crossowe. Jak pamiętam musisz znać swój wzrost długość nogi i tp. Wujek google nie gryzie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tandemem to, rzecz jasna, żarcik drobny :)

 

Kands maestro ma ten plus jeszcze, że występuje również w wersji damskiej . Można jeszcze trafić wersję damską 2013 - mniejsze potencjalne problemy z regulacją przedniej przerzutki.

Inna rzecz, że panie w wieku post-młodzieżowym (by nie powiedzieć przygotowujące się do roli babci) raczej wolą sylwetkę bardziej wyprostowaną niż pochyloną, a z przymierzeniem się do maestro lekko nie jest ...

 

Ciut drożej wypadają kands elite pro na takim samym osprzęcie - tu pozycja jest bardziej wyprostowana no i odpada problem dokupywania błotników / bagażnika / a dynamo jest w piaście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...