Skocz do zawartości

[Oświetlenie P] Cywilna Sklep w PL


mant3z

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Roztrzaskałem swoje cywilne światło

http://www.wigglestatic.com/images/cateye-el530-zoom.jpg

 

Wiem, to był durny zakup... drogi i nieefektowny. Używałem ją jako dodatek do mocnej lampki terenowo-leśnej, którą mam nadal i mi służy.

Potrzebują coś w zamian tak bym mógł coś widzieć jak jeżdżę po wiejskich drogach, chciałbym coś widzieć jak wyłączam 900lm bo nie chcę oślepiać ludzi ani samochodów.

 

Ten Cateye dawał rady ale stanowczo był za drogi jak na ten chiński uchwyt, który w końcu się skończył a lampka efektownie roztrzaskała się na krawęzniku.

 

Budżet tak do 150max, Baterie AA bo mam cały arsenał i ładowarkę.

Nie wiem czy dobrym pomysłem było by się udać do tego samego sprzedawcy i nabyć słabszego solara i po prostu jeździć z ustawieniem 30%

http://allegro.pl/latarka-rower-edc-x1-xm-l2-t6-3c-850lm-program-i4887988844.html

Ladowarkę i extra baterię posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego (tylko kupione na eBayu UK):

http://allegro.pl/lamp-przednia-cree-led-xr-e-170-lumenow-zd11a-i4857824812.html

Bardzo jasna, porzadnie zrobiona, zoom dobrze dziala. Calosc aluminiowa, a soczewka jest wpuszczona w obudowe, wiec szanse uszkodzenia przy upadku mniejsze. Ma opcje full, 30% i migajace swiatlo.

Tylko to jest na 3x AAA. Ja uzywam na full, slyszalem ze troche ciagnie, wiec przezornie zamowilem zestaw akumulatorkow AAA 800mAh. Swieci w sumie na jednym zestawie okolo 8-10 godzin.

Ja to kupilem w zestawie dwie lampki. Druga mocuje na kasku jak w nocy jezdze po lesie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3xAAA przez godzine jest wstanie napędzić 1A diode. Jeżeli twierdzisz że daje rade przez 8h to znaczy że latarka nic nie świeci...

 

Rozumiem, ze widziales taka latarke w akcji i wiesz, ze nie swieci... Poczytaj troche, albo obejrzyj np tu:

 

Jako uzytkownik przez kilka miesiecy, ktory czesto jezdzi w nocy i wieczorami wiem, ze jest jasna i to ze dziala przez 8 godzin.

 

To ze super jasne diody maja maksymalny prad 1A nie znaczy ze pracuja z takim pradem caly czas (tak samo jak zwykle LEDy maja max prad kilkanascie mA, a normalnie pracuje przy kilku i zwiekszenie pradu niewiele juz zmienia jesli chodzi o jasnosc). Masz racje - baterie 800mAh nie zasililyby urzadzenia 1A nawet przez godzine. W tej wlasnie zmierzylem. Max jasnosci 110mA, 30% - 30mA, a tu jak latwo wyliczyc juz sie robi juz ponad 7 godzin teoretycznie ciaglej pracy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzesiek77 jezdziłem z takimi. Teraz jezdżę z Convoyem 10W, Dokladnie driver ma 3.04A. Na dobrym ogniwie 18650 jest to max 1h świecenia. Jeśli twierdzisz że te Q5 które pokazałeś będzie świecic tak jak na filmiku przez 8h na 3xAAA to jesteś mistrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie kloce sie, bo zawsze mozna znalezc cos jasniejszego. Kolegi mant3z roztrzaskany Cateye jest porownywalny z okolo 110lm i pisal, ze ma druga lampe 900lm, wiec niech sam oceni. Chyba nie szuka 'im jasniej, tym lepiej', szczegolnie, ze z tego co piszesz to na dwugodzinna przejazdzke potrzebowalby zapasowego zestawu baterii.

A, ze moja Q5 swieci w sumie przez 8 godzin (kilka jazd po 1.5-2h) i Ty w to nie wierzysz to juz nie moj problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Grzesiek77 - taka latareczką na Q5 to sobie możesz w piwnicy poświecić.
Miałem taki wynalazek z zoomem - po przesiadce z byle jakiej lampki myślałem, że to po prostu "laser w dłoni".
Po roku kupiłem Convoya S3 + S2 i teraz mogę stwierdzić, że mam na kierownicy coś co świeci jak światła w motocyklu.

Taka latareczka na Q5 nie nadaje się do prawdziwej jazdy rowerem.
Na miasto i boczne ścieżki się może nadaje ale do ostrej jazdy w żadnym wypadku.

 

Lepiej dołożyć do zestawu Convoy (ok 60 zł) + 2xaku (ok 20 zł) + uchwyt (10 zł) + ładowarka (20 zł) - wyjdzie razem jakieś 110 zł.
Z czymś takim i po mieście pośmigasz (moc na 5%) i po lesie (moc na 50% lub 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, nie kloce sie, bo zawsze mozna znalezc cos jasniejszego. Kolegi mant3z roztrzaskany Cateye jest porownywalny z okolo 110lm i pisal, ze ma druga lampe 900lm, wiec niech sam oceni. Chyba nie szuka 'im jasniej, tym lepiej', szczegolnie, ze z tego co piszesz to na dwugodzinna przejazdzke potrzebowalby zapasowego zestawu baterii.

A, ze moja Q5 swieci w sumie przez 8 godzin (kilka jazd po 1.5-2h) i Ty w to nie wierzysz to juz nie moj problem :)

Kolego z pelnym szacunkiem ale co to masz za Q5 które świeci na 100 procent przez 8h na 3xAAA? Gdzie znalazłeś Q5 0.15W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapmen, masz taką? Dobrze to świeci?

Mam, a także mój kuzyn.

Czy dobrze świeci to jest kwestia bazy porównawczej, w stosunku do Roxima RX5 szału nie robi, brakuje światła tuż przed kołem. Ale z drugiej strony jednak można jechać po kompletnie nieoświetlonej drodze w bezksiężycową noc, baterie/aku na dość długo wystarczają, ma tryb migający co jest przydatne w czasie zmierzchu/szarówki i nie oślepia.

 

Możesz też się zastanowić nad taka rowerówką z daszkiem z Chin

http://www.aliexpress.com/item/Headlamp-CREE-XML-XM-L-T6-LED-1800-Lumens-3-Mode-Bicycle-Light-and-Wearing-a/1161567021.html

http://www.aliexpress.com/item/3800Lm-3T6-Waterproof-LED-MTB-Mountain-Bicycle-Bike-Lamp-Light-Flashlight-3Modes-Battery-Pack-Charger/2007149100.html

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Generation-Hooded-Cree-XM-L-LED-Bike-Cycling-Bicycle-Light-Head-Torch-Lamp-/301186541339?pt=UK_SportsLeisure_Camping_LightsLanternsTorches&var=&hash=item46201de71b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z szerokością, nie gubi się drogi w zakrętach?

 

Inne propozycje, żeby nie powtarzać się:

Za około 100zł można mieć np. Trelock-a 750, który ma wbudowaną ładowarkę na usb. Gratis większe prawa gwarancyjne i przyjaźniejszy rozkład światła bez dodatkowego kombinowania.

Mactronic Street jest za około 140zł, miejmy nadzieję, ze cena zejdzie i będzie do dostania w okolicach 120zł lub nawet 100zł.

Pojawiają się też inne konstrukcje za około 70-100zł jak Infini Lotus (potrzeba dodatkowo akumulatorów i ładowarki) czy UNION UN-170 (wbudowany akumulator, dwie wersje pojemności). Niestety nic nie wiadomo jak świecą w rzeczywistości (niby deklarowane 30Lux, pytanie jak rozłożone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosta matematyka: 800mAh / 110mA = 7.27h = ~7h15min

dla 30% mocy bedzie to teoretycznie ponad 26godz.

Co pokrecilem? ;)

 

110mA na lampkę ? Przecież zapałki daja więcej światła. Już po tym mogę powiedzieć, że twoja lampka nie świeci bo nie ma prawa. Może za kilka lat będą takie diody które dadzą odpowiednią ilość światła.

Wczoraj do mnie doszedł Convoy S2+ (dla babci do poświecenia w domu/piwnicy). Dioda XM-L2 ,prąd 1A i wiem jak to świeci. Na rower to na pewno nie ma aż tak dużo tego światła. A co tu mówić o 0,11A :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, swój rozum mam. Dziadostwa na 3xAAA nie kupię :)

Te Canvoye to mniej więcej to samo co Solarforce który mam i chyba tak zrobię, kupię drugą z modyfikacją u pewnego gościa.

Ustawię na 20%, to powinno dać coś światła a przy okazji nie oślepiać kierowców aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...