Skocz do zawartości

[spodnie] Rozmiarówka Vitesse a realia. Pytanie do osób mających doświadczenie z ich rozmiarówką.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenie ze spodnami jest takie w sklepie proszę o spodnie o długości 36, dostaję czasem kilka sztuk z całego sklepu i większość z nich jest akurat jeśli chodzi o długość.

Jak kupuję nogawki kolarskie, to wiem że będą za krótkie i będą się zsuwać, jak kupowałem ramę, to wiem że żadna rama 26" nie będzie na mnie dobra z racji długich nóg, chyba że z wyjątkowo niskim suportem lub karykaturalnie długą główką. 

 

Moje wymiary:

 

Obwód uda w najszerszym miejscu:   63 cm (na stronie Vitesse każą mierzyć w połowie uda, dziś jeszcze "domierzę"), więc jest kilka cm mniej
Długość wewnętrzna nogi do kostki: 86 cm
Długość wewnętrzna nogi do podłogi: 94 cm
Obwód bioder: 105 cm
Wzrost: ok. 195 cm
 
 
Chcę kupić spodnie zimowe Proline firmy Vitesse: http://sklep.vitesse.pl/produkt/proline-spodnie-zimowe/ jest tam opcja aby zamówić nogawki o 5 cm dłuższe niż jest przewidziane w rozmiarówce(czyli dodatkowo).
 
Nie wiem który rozmiar wybrać i czy brać te nogawki dłuższe o 5 cm. Napisałem do Vitesse z polecili mi rozmiar 7, twierdząc że 6 może być za ciasny w udzie(przy czym ja mierzyłem nie na środku uda tylko w najszerszym miejscu), ale rozmiar 7 ma szersze biodra, nie chcę kolejnej niedopasowanej wkładki która będzie ocierać zamiast pomagać.
 
 
Tu rozmarówka
Men-Race-cut_pl.jpg
 
 
Tu wymiary spodni(na dole) przed rociągnięciem, przy czym jest jakaś tu rozbieżność bo tu są rozmiary od 1 do 7 a w rozmiarówce wyżej od 1 do 10
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Widziałem przed chwilą w innym temacie, że kupowałeś już od nich. Czy masz długą nogę(moje wymiary w pierwszym poście) i czy brałeś opcję dłuższych nogawek o 5cm.

 

Zmierzyłem udo w środku i wyszło 55cm a kilka centymetrów wyżej już 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary uda mamy niemal identyczne :-) Noga 84,5cm(długość wewnętrzna nogi do podłogi),a długość nogawki mam bez opcji przedłużania(mam rozmiar 4).Według mnie rozmiar 6 będzie dla ciebie odpowiedni(bez opcji przedłużania),a 7 faktycznie może okazać się za lużna w biodrach.

ps.Vitesse często proponuje rozmiar większy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wziąłem rozmiar 6. W nogach od razu mrowienie od ucisku, szelki za krótkie , przy wymianie rozmiaru(wezmę 7 i poproszę o dłuższe szelki) poproszę aby nie robili zamka z przodu gdyż ten po prostu i tak od razu sie rozpina jakby go jakaś sprężyna ciągnęła. Jezeli chodzi o długośc nogawek, nie jestem pewien, ale chyba jest wystarczająca.

 

Co do wykonania, tyle co mogę powiedzieć po przymierzaniu, że wyglądają imponująco : ), na pierwszy rzut oka bardzo ładnie uszyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego zamka nie zamawiałem, a na stronie jest napisane że w razie potrzeby go robią, nie prosiłem o niego.

 

Widocznie takie mieli na stanie, tylko w takim razie dlaczego wysłali dopiero teraz podczas gdy zamówienie złożyłem 21 grudnia, widocznie pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem tu nowy i mam pare pytan .bo musze kupic odziez.Pierwsza sprawa jak ma byc pamper groby czy cienki i zauwazylem w srod kolarzy ze majo wszyty pamper wysoko i dwrotnie koszulka jaka ma byc dluga, jedni maja do bioder lub  wyzej okolice pepka czy jest jakas teorai zasada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorki za post, pisaŁem po cieżkim dniu._Mam prośbę do tego fatalnego posta o wyjaśnienie zawartych w nim pytań bo nie_wiem co kupić poz

 

serio?

 

nie ma żadnych szczególnych zasad. Wkładka ma byc wygodna - jak nie maiłeś nigdy to powiesz że ta z Lidla jest świetna, później kupisz lepsze (ja np mam Vitesse) i tych tanich już nie zakładam.

Koszulka tak żeby plecy nie były gołe...

 

 

A na zakończenie, cytując Łonę:

"'mam do ciebie malutenka prosbe,

badz czlowiekiem laskawym tak

i od czasu do czasu wcisnij prawy alt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oddałem te co przyszły, wymieniłem na rozmiar 7, bez suwaka, poprosiłem o 4 cm dłuższe szelki i wszystko byłoby w miarę ok gdyby nie to że te spodnie chyba z założenia mają spowodować niepłodność. Czy was te spodnie Vitesse nie gniotą w klejnoty? Nie wydaje mi się rozsądne abym w nich jeździł. Ktokolwiek miał ten problem z tymi spodniami?

 

 

 

 

A no i w porównaniu do poprzednich te są uszyte bardziej niechlujnie(miejscami niesymetrycznie) i pośpiesznie, a tam gdzie był suwak jest zwykły szew zamiast płaskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...