Skocz do zawartości

[amortyzator]regulacja twardości


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tak ale troszke mylisz pojęcia. Twardość reguluje sie pokrętłem preload, jeżłei jest na spręzynie stalowej, jak na powietrznej, wtedy ciśnieniem. Blokowanie skoku i bardziej tłumioną pracę osiąga sie tłumikami kompresji, w prawej goleni z niebieskimi pokrętłami. RS ma tłumiki TK, turn key, podstawowe i MC - motion control, zaawansowany i lepszy. RS Posiada też inne ale do innych zastosowań jak np Mission control do zastosowań grawitacyjnych gdzie można regulować kompresję szybką i wolną.

 

Łatwiej będzie jak sie powiesz o jakim modelu widelca piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MC ma regulowaną kompresje z blokada na końcu, TK ma chyba tylko blokadę i zawór bezpieczeństwa który zwalnia ta blokadę przy przeciążeniu ale z tego co wiem średnio to działa tłumiki sie łamią, zamiast otwierać. A MC można regulować wartość siły potrzebnej do otwarcia blokady.

 

Jak masz xc32 prawdopodobnie masz sprężynę, i pokrętło preload, niewiele daje ale zawsze coś. Jedyne co tak naprawdę można regulować w tym widelcu to tłumienie odbicia, szare lub czarne pokrętło na dole prawej goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj:

http://www.forumrowerowe.org/topic/103016-amortyzacja-olej-do-amortyzatorow-faq-lepkosc-zamienniki-etc/

http://www.forumrowerowe.org/topic/152791-serwis-rock-shox-reba-dualair-kompleksowy-serwis-od-a-do-z/

 

Jeśli chodzi o smarowanie ślizgów to do swojego Recona wlewałem Motorexa 15W w ilości 15ml (instrukcja podawała 6 ml). 

Do komory pozytywnej i smarowania gąbeczek też Motorexa 15W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to pomiń część o sprężynie powietrznej, bo sprężyna jako że to nic magicznego, tylko zwinięty drut, raczej sie z nią nic nie robi :D chyba ze pęknie, to sie wywala i kupuje nową. Poza tym jak ci tutaj ktoś coś podaje to nie bez powodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...