Skocz do zawartości

[dopasowanie] Jaka powinna byc wysokosc pedału do podłoża


Bocianesku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem załozyć nowy.Ale do rzeczy posiadałem kiedys rowerek na kołach 26 ale był dla mnie za mały postanowiłem kupić rame pod koła 28 i przełozyc całosć,odchudzić i zrobic taką psełdo szosę z prosta kierownicą.Wszystko zgrało super obręcze obręcze 28 a na nich opony 700x25c i tu zaczeły sie moje obawy po wyprostowaniu korby tzn jak najniżej podłoża wysokość od pedała do podłoża to tylko 8cm czy to troche nie za mało? czy nie będę zawadzał nogami o droge?Nie mam kiedy na razie przetestowac bryki bo jestem poza miejscem zamieszkania.Co o tym myslicie jakie są wasze wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładnie, jeśli jeździsz inaczej to nawet najlepiej dobraną korbą możesz ocierać. Długość korby dobiera się względnie do wzrostu oraz ew specyficznego zastosowania (wyścigi itp), w zwykłej jeździe niema to praktycznie znaczenia byle długość ramion nie była jakoś ekstremalnie różna od przeciętnej, bo faktycznie może się mało wygodnie jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie za nisko możesz: dać opony o większej wysokości, zamontować pedały mniej rozbudowane w bok (spd np jak shimano 520), zamontować krótsze korby (jeśli obecne to 175 można w niższych grupach znaleźć 170). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@firefoks

W takiej sytuacji musimy ocenić czy warto ryzykować pieprznięcie głową o ziemię a w najlepszym przypadku starcie korby. Mocno głównie pochylamy się na zjazdach gdy prędkości są większe, wtedy możemy sobie odpuścić 2,3 obroty korbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze dodam swoje 3 grosze: jak pisałem wcześniej udało mi się zahaczyć kilkukrotnie pedałem o asfalt ale każdy z tych przypadków miałem przy małej prędkości i ostrym skręcie - kończyło się to podrzuceniem roweru do góry i odzyskaniem równowagi. Przy większych prędkościach zadziała instynkt samozachowawczy, który nie pozwala robić takich głupot - czasem warto go słuchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...