Skocz do zawartości

[Nowy Rower] - Dylemat, pierwsza 'szosa', 2 modele


Delo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dylemt, lecz jeszcze przed rozwinieciem tematu chcialbym z gory przeprosic za bledy w nazewnictwie, czy tez wyborze dziala. Staralem sie, zerknalem na regulamin, ale zawsze moglo mi cos umknac.

A wiec do rzeczy. Mam dylemat/problem.
Mam 19 lat, 195cm wzrostu, waze okolo 110kg, ogolnie duzy chlop bardzo chcialbym zakupic sobie rower stricto szosowy.

Na rowerze jezdze od dziecka, od dzieciecych rowerkow, poprzez bmx'y, mtb, downhill, ostre kolo, az do teraz.. Rowery to po prostu moja pasja, w tej czy innej formie.
Pewien czas temu cos natchnelo mnie na 'szosowke', okolo roku temu bedac dokladnym, ale po namowach ludzi z innego forum odpuscilem, gdyz rok temu wazylem okolo 140kg (przez ten rok dieta, jak i bardzo duzo aktywnosci fizycznej szczegolnie w okresie lata) teraz jezdze raz na jakis czas (2/3razy w tyg) na ostrym kole, ale tyl ma 'osemke', kierownica jest wykrzywiona.. Rama 'powyginana'.. Ogolnie potrzebuje nowego roweru.
Ponadto rowniez dlatego ze zaczynam od nowego roku nowa prace, do ktorej bede musial dziennie dojezdzac okolo 8/10km. Warto byloby wiec zainwestowac w jakis fajny natomiast nadal 'budzetowy' rowerek.

Powiem wprost - jestem juz zdecydowany, tak dlugo na to czekalem ze musze spelnic to marzenie. Szosowka jest moim wyborem! Krytyka/uwagi wzgl wagi i wzrostu oczywiscie tolerowana, ale prosze sie nie wyzywac ;)

Nastepnie, mieszkam w Danii, okolice stolicy, drog rowerowych jest tu naprawdę bardzo duzo, po prostu multum drog rowerowych calkowicie oddzielonych od jezdni czesto w lepszym stanie niz asfalt na drodze, wiec i 'dziury' itp nie beda moja ogromna zmora. Zawsze praktycznie prosta droga przedemna, i to doslownie.

Przejdzmy do rzeczy, 'wybralem' sobie dwa modele, rowery ktore stoja tutaj w dani w okolo tej samej cenie (Scott - 5.000kr (2.500zl), Cube - 5.400kr (2.700zl)) wiec cena jest dla mnie odpowiednia, nadmienie rowniez ze zbieralem te pieniazki przez ostatni miesiac/dwa/trzy wiec nie chce wywalic ich w bloto, a wymienione opcje sa najtanszymi w sklepach kolomnie, jak i Danii.

Pierwszy to Scott Speedester 60 - link do parametrow (polska strona ) - http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/szosowe/scott/32187/speedster_60
Jak i drugi Cube Peloton do ktorego przychylam sie bardziej, glownie ze wzgl na wieksza ilosc szprych co przelozy sie chyba na zywotnosc, jak i troszke grubsza opone - link do parametrow (strona polska) - http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/szosowe/cube/37981/peloton_1

Obydwa modele w sklepie dostepne sa w rozmariach az do 61cm, wiec z dopasowaniem nie bedzie problemu.
Po zakupie roweru zostanie mi jeszcze okolo 1tys kr (500zl), co na tutejsze warunki zapewni mi kask (ktorego wczesniej nigdy nie uzywalem), bidon wraz z 'etui/mocowaniem' i moze jakis tani licznik (predkosciomierz).

Moje pytanie brzmi nastepujaco:

Ktory z modeli wypada lepiej pod wzgl 'osprzetu'.
Pomimo tego co zaznaczylem wczesniej, czy jest to jako tako odpowiedni wybor dla mnie pod wzgl mojej wagi?
Jesli ktos orientuje sie, to jakie sa plusy i minusy danego modelu?
Ogolne przemyslenia..


Na koniec pragne dodac ze zastanawialem sie rowniez nad modelami typu CycloCross, natomiast na wypady w teren mam jako tako jeszcze sprawy MTB, aczkolwiek zastanawialem sie nad CycloCross'em ze wzgl na opony. Bardzo zastanawia mnie czy opony wyzej wymienionych 700x23c w Scott'cie i 700x25c w Cube'ie nie beda ze tak powiem 'dobijaly' ze wzgl na ich co nieco 'mala pojemnosc' jak i moj gruby tylek?

To by bylo na tyle, z gory bardzo dziekuje za odpowiedzi, i przepraszam moderatora jesli bedzie musial poswiecic czas na kasowanie/przenoszenie tematu..
Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi, trzymajcie sie kochani, spokojnego wieczoru.

Pozdrawiam, Dominik :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolarstwo to nie skoki spadochronowe - nie demonizuj swoich rozmiarów i wagi :)

 

Co do opon sprawdź jakie mają maksymalne ciśnienie, będziesz je pompował na 8-10 barów i ich szerokość nie będzie miała większego znaczenia. Ja zawsze kupowałem vittoria competition roma 19 (19mm szerokości) i nigdy rawki nie uszkodziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gumki zakładało się do szosówek na ramach stalowych - przecież tam cały rower sprężynował i tłumił drgania, alu faktycznie może być za sztywny - nie wiem, nie jeździłem.

Mam jeszcze jeden nieużywany komplet tych 19-tek, mam nadzieję, że guma jeszcze się nie zestarzała i będzie się dało włożyć je do składanego właśnie roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się z tego  kompletu lepszy jest Cube .
Jeżeli możesz polecam korbę na dwa blaty .
A jeżeli masz dylemat co do trwałości  szosy  wybierz Treka masz  dożywotnią gwarancje na rame i chyba 5 lat na koła i ich części.

Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lepszy pod względem klamotów, nie znaczy że lepszy ogólnie.

 

Cube ma specyficze geo, które jest jakby nieco przeciw ogólnym tendencjom.

 

Jeśli Ci pasuje git, ale jeśli nie - tak jak mnie na ten przykład - to nawet nazayebistsze graty nie zrobią z niego roweru wartego uwagi.

 

Polecam sprawdzić, przejechać się, najlepiej na jak najdłuższym dystansie.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dozbierasz troche? Scott to nie porozumienie, Cube ma dziwaczna geo.

Canyon AL 6.0

http://www.canyon.com/en/roadbikes/bike.html?b=3577

 

Standardowo dostajesz jedne z lepiej ocenianych opon w rozmiarze 25c. Reszta osprzetu tez na wysokim poziomie.

Rower bardzo przyjazny, sam wzialem takego jako pierwsza szose i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulse, moze i bym dozbieral, ale rowerek potrzebuje 'na teraz', do konca roku uzbieram na Cube i wtedy kupuje gdyz od 1 stycznia codzien bede jezdzil ;)

Natomiast.. Dzis zauwazylem nowe ogloszenie na takim dunskim allegro, i nawet mnie zaciekawilo, ale.. ja sie nie znam.
Chodzi tu o Trek 1000 SL rozmiar ramy 63 czyli na pewno nie bedzie za maly, wyglada spoko oprocz tego lancucha ktory bym wymienil.

Tutaj kilka fotek, kazda opinia bylaby na wage zlota porownujac go do Cuba. Trek cena mniej niz polowa Cuba, plus pedaly, 'trzymanie' na bidon, Cateye predkosciomierz.. Do tego mysle dorzucilbym nowe opony (wlasciciel mowil ze rowerek stal nieuzywany w garazu).. Jak i nie znam rocznika.
Jest sens sie w to pakowac? Biorac pod uwage cene, jak i sam sprzet.

Pozdrawiam ;) I bardzo dziekuje za odpowiedzi i pomoc!
a362-8f82-4a85-a054-960677ccae84.jpg?pre

b28c-d9e5-4277-99c4-bdd095b50a3a.jpg?pre

184e-b541-4045-ac58-e8ef82b5f242.jpg?pre

2550-265e-4b6e-a3d5-5cd755329302.jpg?pre

 

9069-b8f4-45e9-9a9b-20fc30d0c464.jpg?pre

 

d78f-840a-4bd3-a3cf-da04ed881fa5.jpg?pre

 

2a58-d91f-4ea0-a802-22b8fe1134f7.jpg?pre

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...