Skocz do zawartości

[500] pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie :) . To wyśle wam moich kandydatów a Wy napiszcie który rower byście  wybrali. Tylko ,że tak żeby nie było że słabe itd. Tylko musicie wybrać i już. :)

http://allegro.pl/polerowany-lro-v1-men-solidne-aluminiowy-shimano-i4842059635.html

http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-340-black-blue-id_8302231.html

http://allegro.pl/wyprzedaz-kands-energy-900-kola-26-gratis-i4860065658.html

http://www.pmbike.pl/rower-gorski-kross-hexagon-x1-2014

 

 

 

Właśnie z tym hamulcem też wołałbym żeby były zwykłe, bez tarcz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiryu nie w temaci jesteś

To jest najniższy poziom przerzutek shimnano ale dla amatora i w takiej cenie nic lepszego nowego nie kupisz. Autor kazał też nie nazywać tego kiepskim bo dla niego rower w tej kwocie go satysfakcjonuje. Napisąłem, że dobry bo dobry dla niego w tej cenie.

Najlepiej nich kupi na deorkach i XT ale za dobre powyzej 3000zł. I mówimy o nowych bo autor nie chce używek. Kolego Shiryu zanim kogoś zjedziesz to zapoznaj się z temmatem z łaski swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego troszkę się czasy zmieniły. Kiedyś w zakupie najważniejsza była cena a teraz ważniejsza jest jakość produktu. Każdy chce mieć coś dobrego, dobrej jakości, markowego, szpanerskiego. Kiedyś ktoś powiedział super masz rower, a teraz Ci powie masz np Cube dobra marka, masz Gianta kolega miał nie rewelacja. Widzisz różnicę. Takie czasy się zrobiły ;)

Raczej nie o to chodzi. Kiedyś (mówię o Polsce) rower musiał przede wszystkim jeździć no i być w miarę tani. Na rynku była garstka modeli do wyboru, głównie firmy Romet i wynalazki od ruskich. Tak czy inaczej nawet najtańszy rower spełniał swoje zadanie wyśmienicie, tylko był co najwyżej ciężki jak kowadło i niewygodny. Teraz na rynku jest mnóstwo producentów i setki modeli, rozpiętość jakościowa wzrosła tak samo. Kiedyś najtańszy nie odstawał tak bardzo od najdroższego. Obecnie jest to przepaść. Marketowce to zlepek najtańszych możliwych do wyprodukowania części, które mają za zadanie trzymać się w kupie przez tydzień od zakupu. Zdolność nabywcza nam nie wzrosła, a jakoś teraz każdy może kupić sobie "rower" w markecie, a kiedyś kto mógł? Stąd prosty wniosek o związku cena/jakość roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najniższy poziom przerzutek shimnano ale dla amatora i w takiej cenie nic lepszego nowego nie kupisz.

Ja nie oceniam, co można kupić w tej cenie. Odnoszę się wyłącznie do tego fragmentu, który zacytowałem i zwracam uwagę na fakt nazwania grupy Altus "już dobrą grupą" (a więc sugestii, że to przyzwoity sprzęt tak ogólnie), na co ta grupa w żadnym przypadku nie zasługuje. Jest tania, może być wystarczająca dla konkretnego użytkownika, może nawet być najlepszym, co można kupić w danym przedziale cenowym. Ale jak zachwalasz sprzedawany przez siebie rower i piszesz laikowi, że "manetki już shimano Altus więc grupa dobra", to licz się z tym, że za wprowadzanie w błąd "zjedzie" Cię każdy, kto ma pojęcie o temacie. I oby był przy tym tak delikatny jak ja.

 

@@alagor96: Są nieprecyzyjne i mają słabo wyczuwalny skok. Jeździć można, bo można na wszystkim, ale z tą przyjemnością to bym nie przesadzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem obejrzeć tego rokridera i krossa. Bardziej podobał mi się rockrider, kross taki jakby dla dzieci z gimnazjum. Tym i tym mi się dobrze jechało ale nie jestem przekonany co do nich. A gdybym wyłożył te 1100 zł i wybrał rower kands energy 1300 na alivio. Czy warto dołożyć te 200- 250 zł??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem obejrzeć tego rokridera i krossa. Bardziej podobał mi się rockrider, kross taki jakby dla dzieci z gimnazjum. Tym i tym mi się dobrze jechało ale nie jestem przekonany co do nich

Dlatego moim zdaniem, zawsze warto zobaczyć rower na żywo i się na nim przejechać by potem nie żałować. Weź to pod uwagę przy następnym wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że warto zobaczyć i się przejechać Ok ale jeżeli chodzi o te rowery to który lepszy?

 

http://allegro.pl/mocny-cross-lazaro-integral-v2-acera-suntour-alu-m-i4842059783.html

http://allegro.pl/wyprzedaz-rower-kands-energy-1300-2014r-alivio-i4842910625.html

 

Czy ten lazaro nadaje się do jazdy po drogach polnych bo głownie na nich rower będzie uzytkowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jak zachwalasz sprzedawany przez siebie rower i piszesz laikowi, że "manetki już shimano Altus więc grupa dobra", to licz się z tym, że za wprowadzanie w błąd "zjedzie" Cię każdy, kto ma pojęcie o temacie. I oby był przy tym tak delikatny jak ja.

Wiesz co kolego nie lubię się kłócić ale takich tekstów nie lubię. Wczytaj się dobrze w wątek to pierwsze. Drugie opisywałem przykład rowerów używanych od strony sprzedającego gdzie podzieliłem się swoimi uwagami. W żadnej wypowiedzi nie proponowąłem mu mojego roweru. Podałem mu przykład nowego roweru na tych częściach by miał porównanie co ma na rynku. Dla niego do ceny 1200-1400zł nowy markowy rower na Altusie będzie dobry i tak to nazwę. Sam jeździłem na tym sprzęcie trochę km i wiem. Mozę na allegro znajdzie Kandsa na Alivio nic wyżej nowego nie kupi. Tak mu napisąłem bo w tej cennie nic lepszego nie kupi i jak sam powiedział ten poziom mu odpowiada i nie zamierzam mu pisać, że gniot bo wiem po sobie, że dla amatorskiej jazdy roweru za 3000zł nie potrzeba.

na pewno grupa Altus lepsza niż podzespoły rowerów marketowych, czy tournee czy jak to się określa SIS. Jesli patrzymy na gatunek części to jak pisałem niech kupi na deorkach lub XT tylko dorzuć mu Shiry te 2000zł to nie powiesz autorowi tematu, ze ma kiepski sprzęt.

Za co Ktoś ma mnie zjechać niby- w temacie nigdzie nie ma linku do mojego roweru ( podąłem link do nowego a nie bezpośrednio mojego i tego mi nie zarzucisz). Jak ktoś poszuka to znajdzie, jest specyfikacja, każdy ma swój rozum co jest dla niego dobre.

Mamy tutaj pomagać i troszkę nakreślić koledze świat rowerów a nie prowadzić wojenki. Więcej z Tobą kolego Shiry nie dyskutuje.

 

 

Bez przesady, może nie da się na tym ścigać, ale nie są złe. Można na nich jeździć w miarę przyjemnie i bezawaryjnie.

Pięknie to napisał alagor96 - konkretnie co mam do powiedzenia i przytakuje koledze ;)

PS

husky1991

Poczekaj może do lutego- jak pamiętam to w sezonie Kands/Lazaro są na podzespołach na Alivio chyba w kwocie 1400zł ale już nie pamietam dlatego mówię chyba. Poczekaj może na te nowe wydania troszkę odłóż kasy i kupisz naprawdę dobry dla ciebie sprzęt. Rowery markowe na Alivio są od 2000zł a ten Lazaro są chyba od 1100-do 1400zł na Alivio jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady. Mam takie pytanie. Czy kupować tego kendsa teraz czy nie?. Myślicie ,że po świętach będzie cena niższa czy te 1100 to jest dobra kwota?. I tak zwiększyłem budżet . Początkowo chciałem rower za 450 zł :D. Te 1150 to maks kwota, na więcej mnie po prostu nie stać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro model o którym Ci mówiłem. Coś naprawdę dobrego dla Ciebie w tej cenie za jakieś 1200zł.

http://allegro.pl/szybki-rower-kands-maestro-28-alivio-najtaniej-i4862407529.html

 

Kands na podzespołach Alivio- uważane za średni typ przerzutek a Altus o którym mówiłem był jako słaby. Widelec podstawowy w tej cenie wystarczy Ci i coś co jest dlamnie najważniejsze koła 28. Tutaj akurat rozmiar 21 nie wiem jakiego rozmiaru szukasz ale popatrz na podstawie tego linka na inne rozmiary. Lazaro/Kands tego typu na tych częściach szukaj na allegro. Taki rower markowy przykłądowo Cube, Gianta, Authora, Krossa jest dopiero powyżej 2000zł. Wielu tutaj Ci na to przytaknie bo pamiętam jak wiele razy te rowery były tutaj wałkowane i skoro wciąż produkują to mają wzięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@venom7,

 

Ale jak zachwalasz sprzedawany przez siebie rower i piszesz laikowi, że "manetki już shimano Altus więc grupa dobra", to licz się z tym, że za wprowadzanie w błąd "zjedzie" Cię każdy, kto ma pojęcie o temacie. I oby był przy tym tak delikatny jak ja.

Za to należą Ci się przeprosiny. Nie doczytałem, że link jest do nowego roweru a nie do Twojego, a przez to i moja wypowiedź była niepotrzebnie ostra.

 

 

Widzę też (z kolejnych postów), że co do oceny osprzętu też się raczej zgadzamy. Tylko ta Twoja wypowiedź, od której się wszystko zaczęło, serio jest trochę myląca (zwłaszcza jak się wątku nie śledzi bardzo uważnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jeszcze pytanie. Co sądzicie o tym rowerze http://www.arkus.sklep.pl/rower-romet-rambler-50-2013-alivio-p-4760.html. Pytam dlatego że na te chwile mam możliwość sprawdzenia tego roweru w salonie obok mnie, natomiast jeżeli bym zamówił kandsa to nie mam gdzie go wypróbować i się do niego przymierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiryu

 

Widzę też (z kolejnych postów), że co do oceny osprzętu też się raczej zgadzamy.

Każdy ma prawo się mylić zwłaszcza jeśli nie byłeś w wątku od początku. Wybacz, że troszkę taka dyskusja wyszła ale broniłem swojego zdania które jak sam zauważyłeś mieliśmy podobne. Na przyszły raz wczytaj się troszkę jeśli chcesz wytoczyć komuś "działa" hehe ;) Zgoda buduje i tego się trzymajmy ;)

husky1991

Ja bym brał jak już mówiłem tego Kandsa którego zalinkowałem ten twój zalinkowany model jest gorszy.. Cenowo ten co Ci podałem jest naprawdę dobrej wersji. Są w internecie strony do liczenia wielkości ramy dla ciebie- zmierzenie nogi i tp. Można napisać list z pytaniem by Ci sprzedawca doradził pod jakie tabelki są jego modele. Kto nie ryzykuje ten nie ma.

 

To twój wybór. Z mojej strony lepszego modelu Ci już nie znajdę bo poprostu za te pieniądze nie znajdziesz chyba, ze używany.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...