Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] który wybrać?


herosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę skombinować sobie stojak serwisowy konstrukcją przypominającą ten:

http://allegro.pl/serwisowy-stojak-rowerowy-30kg-serwis-i-naprawa-i4861727901.html

lub ten:

http://allegro.pl/a63-stojak-serwisowy-do-roweru-na-rower-naprawczy-i4856002885.html

Ogólnie żeby 2 koła były w górze, stojak był stabilny, rower trzymany za ramę lub sztycę.

Który z nich byłby lepszy? Czy mogę znaleźć coś lepszego za podobną cenę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten drugi (A63 Stojak Serwisowy). Bardzo masywny i stabilny. Trzyma dobrze rower pod roznym katem, nie przyciska linek. Jest dosc wysoki, wiec nie trzeba sie schylac. Naprawde polecam!

Jedyny minus to taki, ze nie sklada sie tak dobrze jak ten z nogami od tripoda. Jak nie uzywam to wyjmuje pionowa rurke z mocowania i mam dwie plaskie czesci, ktora mozna smialo gdzies schowac (np za szafe ;) ). Mozna ewentualnie go rozkrecic i z powrotem do pudla, ale juz wole trzymac za szafa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam coś w stylu tego drugiego. A dokładniej mam stojak z Lidla za 129 zł. 

Masywny może nie jest i jakoś super jakościowo wykonany, ale zapewnia stabilność i bardzo ułatwia pracę wykonując swoje zadanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam ten z Lidla - kupiłem go w Opolu na przecenie w Lidlu za 99zł (po ostatnim rzucie tych stojaków rynek jest już tak nasycony, że nie poszły im wszystkie i potem je przecenili) :P Z racji tego, że mam kumpla który serwisuje nałogowo rowery i korzysta z tego stojaka wiedziałem, że jest wart ceny. Uchwyt trzeba tylko ładnie obkleić dętką aby zabezpieczyć dodatkowo ramę przed porysowaniem i można śmiało z niego korzystać nawet z rowerami po 17kg (Specialized SX Trail z rocznika 2012 wisi na nim stabilnie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mnie się marzy taka samoróbka aby w końcowym efekcie powstał stojak/wieszak do serwisowania roweru mocowany do ściany na ok. 1m ramieniu. Coś jak pod tym linkiem tylko nie za takie pieniądze: http://www.cyklotur.com/narzedzia-i-smary/stojaki-serwisowe-na-rower/p,uchwyt-prs-4w-1-z-mocowaniem-do-sciany-100-3c-park-tool,4151.html

 

Mam mało miejsca w piwnicy i takie rozwiązanie wydaje mi się zasadne pod warunkiem możliwości jego składania (np. na zawiasie i pod ścianę).

Po wstępnej analizie problemem wydaje mi się sam uchwyt trzymający rower. Chciałbym aby chwytał w poziomie (rura górna) i w pionie (sztyca). Można kupić samą taką koncówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt na rower już taniej wyjdzie kupisz odpowiedni zwykły stojak, bierzesz tylko górną część (w moim stojaku jest podzielna na dwie - obrotowa 360, taką jak chcesz. Można do tego dorobić 2 rurki do ściany, które przyspawasz i przykręcisz na grube śruby do uchwytu i przykręcisz do ściany.

Osobiście nie miałem nigdy kontaktu z przyrządem do spawania, ale jakbyś go zdobył to zmieściłbyś się w 160-180zł kupując ten stojak.

Ale jest to wykonalne.

Jeszcze możesz poszukać używanych stojaków, popsutych, pękniętych, ale z odpowiednią końcówką. Lub dogadać się ze sprzedającym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...