Skocz do zawartości
  • 0

Ulepszenie roweru Kross Level A2


Gość Kamil

Pytanie

Witam,

 

Posiadam rower Kross Level A2 z 2013 roku i chciałbym go ulepszyć jeśli to możliwe.

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc/level-a2

 

Jakie podzespoły powinieniem wymienić wg was lub jakie dołożyć?

 

Myślałem żeby założyć tarczówki, tylko czytałem opinie że są trudne do konserwacji i sam nie wiem. Myślałem też nad zmianą przedniego amortyzatora.

 

Zastanawia mnie czy warto inwestować w ten rower czy lepszym pomysłem jest zakupienie nowego. Jeżdze po ścieżkach, lasach i czasem po cięższych terenach gdzie trzeba lekko wyskoczyć lub coś takiego. Czasem startuje w maratonach mtb.

 

Proszę o opinie.

 

pozdrawiam, Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Aby ten rower miał większy sens musiał byś zmenić na tarczówki, co wiąże się z wymianą kół na inne. Wydatek koła + hamulce wyniesie cię tyle, co brakuje bo lepszego roweru, jeśli sprzedasz obecny. Podobnie z wymianą amortyzatora. Najgorsze jest, że nawet jak zmienisz cały osprzęt, to pozostanie ci rama od Krossa, która i w obecnym stanie jest najsłabszym ogniwem twojego roweru.

 

Zbierz to co miałbyś wydać na ulepszenia, sprzedaj obecny rower i za calość kup coś lepszego. Ja tak zrobiłem, nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się tak zdarza, że ambitny amator kolarstwa bierze się za przebudowę swojego roweru, wymieni kilka części ale i tak nie jest do końca zadowolony z wyniku przebudowy. Dlatego lepiej zbierać fundusze na zakup lub złożenie nowego roweru. Wcześniej jednak musisz się zastanowić jaki to ma być rower, czy do amatorskiej jazdy czy do zawodów, na jakiej wielkości kołach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawa jasna, sprzedać, dołożyć i kupić coś lepszego. Myślałem o budżecie ~1000zł. Ja właśnie jestem takim ambitnym amatorem który od niedawna zaczął swoją przygodę z rowerem i dlatego chciałem jakieś rady bo na osprzęcie nie jestem za bardzo obyty. Dopiero teraz zdecydowałem się na zakup spd i zrobie to pod koniec roku. Rower ma być pokroju tego krossa, do amatorskiej jazdy po ścieżkach, lasach i czasem bardziej wymagających terenach, koła odpowiadają mi 26. Używam go głównie jako uzupełnienia treningowego ale 1-2 razy w roku startuje na maratonach mtb organizowanych w moim mieście.

 

Myślę że mógłbym wziąć za a2 900-1000 zł max, to chyba realna cena. A za nowy trzeba było się rozglądać za czymś za kwote rzędu 2500zł. Tylko żeby za te 2-3 lata można byłoby ewentualnie zmienić komponenty na lepsze. Myślałem o Kross Level A4. Co o tym sądzicie? Ten zakup byłby dobry cena/jakość, ewentualna modernizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...