Skocz do zawartości

[fotelik] proszę o poradę


Michalina1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Borykam się z zamiarek kupna fotelika rowerowego.Teraz jest to najlepsza pora gdyż jak wiadomo ceny zimą spadają :)

Ktoś powiedział mi,żebym zakupiła fotelik montowany na przedniej ramie.Czy ktoś z Was miał już taki?

Czy jest bezpieczny dla dziecka w porównaniu z tradycyjnym montowanym na tylnim bagażniku?

 

http://wymieniajmy.pl/a/959/fotelik-rowerowy-przedni-weeride

 

pozdrawiam Michalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotelikiem montowanym przed sobą na ramie jest ten problem, że jest gorsza widoczność do przodu oraz można uderzać kolanami w fotelik, a to też nie jest dobre dla bezpieczeństwa. Także lepszy jest fotelik montowany z tyłu. Po za tym gdy dziecko urośnie to też łatwiej je będzie wozić z tyłu. W każdym na zakup fotelika lepiej udać się do sklepu z rowerem, żeby na miejscu przymierzyć, dopasować i żeby obsługa profesjonalnie zamontowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower o niebo lepiej się prowadzi, gdy ciężar jest z przodu (przed rodzicem), w dodatku w razie wywrotki lub nie daj borze zderzenia z kimś/czymś dziecko jest chronione przez ręce rodzica. Niestety wygoda jazdy może być mniejsza, ale na krótkich odcinkach i w przypadku mniejszego dziecka może to być lepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Borykam się z zamiarek kupna fotelika rowerowego.Teraz jest to najlepsza pora gdyż jak wiadomo ceny zimą spadają :)

Ktoś powiedział mi,żebym zakupiła fotelik montowany na przedniej ramie.Czy ktoś z Was miał już taki?

Czy jest bezpieczny dla dziecka w porównaniu z tradycyjnym montowanym na tylnim bagażniku?

 

http://wymieniajmy.pl/a/959/fotelik-rowerowy-przedni-weeride

 

pozdrawiam Michalina

 

No tak..bardziej chodzi mi tutaj o rozwój dziecka.Wydaje mi się ,że siedząc z przodu taki maluch więcej widzi i poznaje.Siedząc z tyłu raczej pole widzenia jest ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jeden w życiu fotelik i jedna rada ode mnie. Jeżeli kupisz mocowany z tyłu to tylko nie mocowany na bagażniku, bo nie będzie amortyzacji.

Ja bym teraz doinwestował do regulacji nachylenia. Wtedy dziecko może sobie spać podczas jazdy. Męczarnia dla dzieci które drzemią w ciągu dnia. Poszukaj na yt jaka wygoda jest z fotelikiem montowany z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie mialem swego czasu pozyczony Hamax Siesta (umozliwia dosc duze odchylenie w tyl podczas snu dziecka ). Pozniej mialem pozyczony inny fotelik, ktory rowniez sie 'kladl', ale nie az tyle i juz byl problem, bo glowa dziecka latala na boki i do przodu.

Jesli myslisz o fotelik do tylu to tylko Hamax Siesta. Mamy dwa i fakt, ze widocznosc ograniczona, ale sa bardzo wygodne i oboje dzieci bardzo lubi w nich jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...