Skocz do zawartości

[spodnie] Długie na szelkach z wkładką na mrozy


lisster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam konkretne pytanie :)

Jakie polecacie długie spodnie kolarskie na szelkach, z wkładką do jeżdżenia do powiedzmy -10 stopni?

Mile widziana rozsądna cena ;)

 

Posiadam długie spodnie z wkładką na jesień do mniej więcej +5.

Wymyśliłem, aby ewentualnie kupić jakąś ciepłą bieliznę termoaktywną i ubierać ją pod te spodnie, co myślicie o takim rozwiązaniu i jakie gatki musiałbym wtedy kupić? :)

 

Pozdro!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rogelli-fobello-membrana-spodnie-na-rower-2xl-i4777901560.html testowane do -18, choc w tej temp to juz nawet w zeby bylo zimno ;)

Masz dokładnie tą wersję co na aukcji, ROGELLI FOBELLO?

Kolega post na Tobą poleca ROGELLI FONDO?

 

Zastanawiam się jakie są różnice między modelami bo jest ich torochę:

http://www.rogelli.pl/spodnie-rowerowe/?gender=male#z2-Zgodnie z parametrami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj model to jeszcze inny - juz go nie ma zastapiony przez Fobello. Zmiany kosmetyczne. Obstawiam, ze Fobello powinno sie sprawowac podobnie. To co proponuja inni tez nie jest zle, Nowatex tez powinien byc ok. Co bys nie wybral z tych dwoch, pownno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakie są różnice między modelami
różnica największa to taka że Fobello są na membranie ciut grubszej a Fondo to gruby soft shell temperatury poniżej -20C do -30C przy dodatkowej ochronie pod spodniami pierwsze są słabiej chronione na tyle a drugie mocniej czyli nie odczuwasz zimna na pośladkach 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej -10 nie będę już raczej jeździł :) Chcę w tych spodniach jeździć też przy powiedzmy +5, więc najlepiej jakby się spełniały w graniciach +5 -10.

Jak ubiorę takie, które sprawdzają się powyżej -10, a będzie lekko na plusie to może być już pewnie za gorąco?

 

Czyli te Fobello i Fondo do -10 będą dawały radę, mają jakieś ocieplacze na kolanach, bo słyszałem, że ważne w zimie jest aby ochraniać stawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na aukcję allegro to obstawiam, że użytkuję Fobello. Kupiłem je 5 lat temu i w aktualnej ofercie ich nie widzę. Użytkowałem je w temperaturze około -15st.C bez żadnej bielizny termoaktywnej, w temperaturach powyżej +5st.C mam spocone nogi więc używam innych.

Fobello ma na metce Front 100% Polyester, Back 87% Nylon, 13% Spandex. Przód jest zdecydowanie grubszy z wiatroszczelnej membrany, od wewnątrz ciepły i gęsty polar, tył to cieńsza warstwa polaru ale wystarczająca nawet na takie mrozy. Zakładam pod nie wyłącznie grubsze bokserki bawełniane dla komfortu termicznego w kontakcie z siodłem.

Oddzielnego ocieplacza dla kolan nie mają bo są chronione z przodu na całej długości nogawki aż do brzucha ale za to są bardzo dobrze uszyte, mają odpowiedni krój kolarski uwzględniający zginanie kolana w czasie jazdy, który nie powoduje denerwującego naciągania spodni w czasie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się nieco pod temat, bo sam szukam takich spodni.

Panowie, jak używa się takich ocieplenych spodni z wkładką w zimie? Tzn jeśli jest potrzeba założenia jeszcze getrów, to jak z otarciami na tyłku? Bo zastanawiam się nad wersją: spodnie bez wkładki + bokserki z wkładką. Wtedy to ma największy sens, bo tyłek ma pierwszy kontakt z wkładką.

Errwin, nie mówisz o tych

http://rowertour.com/rogelli-fobello-rajtuzy-rowerowe-spodnie-dlugie.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodnie bez wkładki + bokserki z wkładką. Wtedy to ma największy sens, bo tyłek ma pierwszy kontakt z wkładką.

 

Rozumiem, że wtedy spodnie ubierasz jakieś luźne, nie typową kolarską 'lajkrę'?

Kupując długie ocieplane spodnie kolarskie z pampersem też tyłek ma pierwszy kontakt z wkładką, bo nic pod nie się nie ubiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co mi wysłałeś zrobiłem małą analizę po necie i w takim razie to nie są te spodnie :confused:

 

Ciężko będzie je znaleźć bo to model z 2009r ale poniżej masz link do najbardziej zbliżonych do mojej wersji, wnioskuję po najniższym zdjęciu nogawki

http://www.ebay.ca/itm/ROGELLI-RIMASCO-winter-bibtights-windproof-/131074614020

 

Mam wrażenie, że zmiany są kosmetyczne związane ze zmianą wzornictwa chociaż różnica w cenie już nie kosmetyczna, ja za swoje zapłaciłem około 250zł ! W moim egzemplarzu membrana widoczna w przedniej części spodni zajmuje całą ich powierzchnię, włącznie z szelkami do przełamania na barkach i zawiera tkaninę Dynacool. Zewnętrze logo Rogelli nie zawiera dopisu Sportswear, ale to już chyba raczej sezonowy marketing :)

 


To w moim odczuciu to jest lepsze rozwiązanie.

 

 

Latem przy silnym zapoceniu zdecydowanie tak, ale zimą nie widzę różnicy w kolejności zakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisster, czemu luźne? Przecież na rynku są długie, ocieplane, bez wkładki, na szelkach spodnie typu lajcra.

Pytałem o wersję z getrami (kolesonami) termo, więc wtedy tyłek NIE jest pierwszy w kontakcie z wkładką.

errwin, ok, dzięki za info :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie o jakie bokserki ci chodzi, ale wydaje mi się, że będą po prostu przebijały przez tą lajkrę i wyglądały jak prawdziwa pielucha ;)

Ja raczej wybieram długie spodnie z wkładką, ewentualnie jeśli bez wkładki to na wierzch letnie krótkie spodenki z wkładką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

pod zwykłe długie obcisłe spodnie to będzie to dość komicznie wyglądało.

Jakiś sensowny powód? Jest jakiś nienaruszalny kanon co należy zakładać pod obcisłe spodnie?

Jak pojeździsz w prawdziwych mrozach to docenisz każdą warstwę izolacji, szczególnie w okolicy krocza.


 

 

na wierzch letnie krótkie spodenki z wkładką.

Ta kolejność jest trochę dziwna. Wkładka ma być przy ciele ,wtedy spełnia swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam spodni stanteks z membraną. Przy 0 stopni jest ok. Przód wiatroszczelny jest w porządku., za to na tyłku mogłyby być grubsze. Przy -5 musiałem wspomagać się bokserkami z oddychającego materiału bo i chłodnawo z tyłu, i trochę zimno w tam gdzie facet nie lubi jak nie jest cieplo ;) A szkoda, bo wkładka jest całkiem niezłej jakości. Biorąc pod uwagę cenę, spodnie są godne polecenia - zwłaszcza, że nie chciałem dużo wydawać, bo i tak przestanę jeździć jak będzie breja solno-śnieżna na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyszły spodnie rogelli fondo zamówiłem rozmial xl gdyż wcześniej zamówiłem L wersji sorano i sa troszke przymałe dlatego teraz poszedłem w rozmiar XL. Wszystko niby jest ok, membrama wydaje się solidna i spełniające swoje zadanie, na długość spodnie są ok ale strasznie ale to strasznie ciężko przechodzą przez uda, wrecz naciągając je bałem się czy się nie porwą. Nie wiem co mam teraz zrobić bo jak wymienie na wieksze to pewnie będą za długie i za szerokie bo w pasie mam ok 94 i w klacie ok 100-105. Czy wam użytkownikom rozciągneły się te spodnie?? bo nie wiem czy odsyłać. Dodam że spodnie do biegania tej samej firmy mam xxl hehehe dziwna rozmiarówka jak na ta sama firme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...