Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower, tylko jaki ?


Exodiss

Rekomendowane odpowiedzi

Ale oczywiście Detonatory jako alternatywny komplet opon, a nie główny?

Na tak wąskich oponach można zjechać w teren co najwyżej taki, że każda szosa i tak sobie poradzi. A szosa na asfalcie "płynie" w przeciwieństwie do MTB na takich kołach.

 

Moim zdaniem cross, albo ostatecznie 29er tylko, że w tych pieniądzach tylko używany i raczej z niskiej półki.

Cross na oponach 1,6-1,75 cala jest całkiem żwawy na szosie, nie traci praktycznie z tego nic na szutrze, a i na leśnej ścieżce da radę o ile jest w miarę sucho i niezbyt wyboiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak innej opcji nie ma - posłucham Was bo kupie badziew i tylko będę narzekał.

 

Spodobały mi się Krossy Evado, kurcze jednak chyba się przekonałem.\

 

Znalazłem jedną aukcję którą byłbym skronny kupić, wypowie się ktoś czy jest warto?

http://allegro.pl/kross-evado-4-0-swietny-stan-mtb-xc-treking-i4851935107.html

 

Rama 19 cali, mi pasuje bo zacząłem szybko rosnąć w ostatnich miesiącach - mam 16 lat i jeżdżę na wycieczki 60-80 km od wakacji po mazowszu.

 

Proszę o radę czy warto się w to pchać, specyfikacja dość ciekawa, no i hydraulika zmieniona ;) Model z 2014 więc nie jest stary. Mogę odebrać osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się ze sprzedawcą, zachęca do odbioru osobistego więc sobie sprawdze wszystko sam czy jest ok. Wytargowałem 1200 zł, rower z czerwca tego roku, brać???

 

Głównie na asfalt mi potrzeba i czasami do lasu czy polne drogi z kolegami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie będziesz musiał zaraz wymieniać napędu to oferta jest OK. Ale po 1000 km w crossie to właściciel chyba musiałby mieć słoniową nogę lub totalnie nie umieć jeździć.

W terenie, o którym piszesz taki rower spokojnie da radę, a hamulce do tego to ma nawet nadto :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie czytałem o tych hamulcach i opinie sa dobre, no dobra, kombinuje kasę i jadę.

 

Może mieć mały przebieg, gościu ewidentnie potrzebuje szybko kasy a o odbiór osobisty się nie boi więc oferta raczej jest zaufana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mieć mały przebieg, gościu ewidentnie potrzebuje szybko kasy a o odbiór osobisty się nie boi więc oferta raczej jest zaufana.

Sam piszesz, że jesteś jeszcze młodą osobą - jak już będziesz miał za sobą np kilka zakupów używanych samochodów, to przekonasz się jak to jest z zachętami typu "potrzebuję szybko kasy" , "wyjeżdżam za granicę"  bo o "nówka sztuka nie śmigana" to nawet wspominać nie warto :) :) 

 

Chłodna głowa, i raczej szukanie dziury w całym jest potrzebne a nie "łykanie" tego co mówi sprzedający :) 

 

Ale powodzenia życzę rzecz jasna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, gościu przesłał mi zdjęcie tego co chciałem - kaseta i korba w stanie niemal idealnym więc dużo nie jeździł.

 

Mowa o Kross Evado 4.0 model z 2014

 

Dla upewnienia : Brać za 1200 zł z odbiorem osobistym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest zdjęcie: http://scr.hu/2hcx/gmgy2

Zauważyłem dziwne ślady na ramie po prawej, jakby rysy czy pęknięcia, oceniłbyś??

 

No i martwi mnie że to HG30 8aw :/

 

No i ten amortyzator, może się okazać że to całkowicie składak i gościu chce po prostu wyrolować, oj nie wiem nie wiem jak to z tym będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej ramie to Ci już pisąłem. W Krossach jeśli chodzi o wady to temat numer jeden. Pierwsze co zrób na oględzinach to właśnie to.

Wiesz co dlamnie gość bez papierów jest skreślony. Sam założyłem specjalną teczkę gdzie trzymam takie rzeczy bo później a różnie to bywa może będę potrzebował kasę na szybko to takie rzeczy w sprzedaży to podstawa. Karta gwarancyjna, paragon ( robi się zdjęcie bo płowieją) i najważniejszy atut pierwszy właściciel i nie kradziony.

Wcześniej chyba pisałeś ale nie wiem dokłądnie wątku nie śledziłem, że miał te papiery a teraz ich nie ma ... ? Umowa umową dobra rzecz i powiedzmy, że Pan nie porządnicki i papierów nie ma jest umowa. Można zaryzykować ale bez dokładnego obejrzenia na miejscu bym nie brał i jeśli się nie znasz to weź jakiegoś kolegę co troszkę w częściach siedzi.

Widzę, ze też opis sprzedawca ma nie dokońca dobry - po co daje specyfikację skoro nie jest go pewnien.

 

Dlamnie to na pierwszy rzut oka nie pachnie ładnie ale widzę nakręciłeś się, ze zaoszczędzisz 1000zł. Pieniądze zaślepiają ale nie patrz, że tak tanio tylko dlaczego tak tanio.

To już zakup za nie małe pieniądze wiec mądrze, powoli, obserwuj, pytaj. Nie musisz kupować teraz i tak na nim obecnie nie pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emcinek, na początku tematu jako numer jeden stawiałem najważniejsze wymaganie że chciałbym hydraulikę.

 

 

 

 

Wracając do Krossa... Facet napisał że sprzedawał samochód i ble ble zostały w nim i właściciel wyrzucił. W specyfikacji jest 9 rzędowa kaseta, a tutaj 8 , do tego ktoś słusznie zauważył że i amor jest inny.

 

Chyba warto poszukać dalej. W sumie to i tak bym już w tym sezonie nie pojeździł bo za zimno więc będę obserwował bacznie Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapytałem gościa o ten amortyzator i kasetę że dla mnie podejrzane odpisał mi tak:

 

Rower był składany dla mnie u producenta. Stąd trochę inna specyfikacja.

Nikogo nie chcę wykiwać - zdjęcia wysyłam, ze spec'em fabrycznym można sobie porównać, a czy ktoś kupi, czy nie - jego sprawa...

 

--------------

To tak się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...