Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower, tylko jaki ?


Exodiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na zbierałem juz pewna kwotę pieniędzy i musze kupić sobie rowerek do trenowania na wiosnę, sęk w tym ze nie wiem jaki...

 

Interesuje mnie połączenie szosy z MTB lub crossem.

 

Generalnie chciałbym mieć tylko kilka rzeczy w rowerze:

- amortyzator przód

- hydrauliczne hamulce

- no i fajnie jakby był baranek

 

Mam 175 cm wzrostu, ale jeszcze rosne.

Przeglądałem internet i dowiedziałem się ze chodzi o rower przelajowy lub coś w tym stylu.

 

Oczywiście mogą być używane ale w dobrym stanie.

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem coś takiego : http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4831270403

 

Doszedłem do wniosku ze albo kupie rasową szosę lub dobre MTB. Zadecyduje co bardziej się opłaca w tej cenie.

 

Szosę miałem miesiąc temu ale kosztowała 400 zł i wiecie jaka to była jakość ale miło wspominam.

 

W cenie do około 1800 zł lepiej się pchać w szosę i szukać na allegro czy MTB ? Do lutego chciałbym coś kupić . Czy np ta aukcja co podałem jest warta świeczki ?

Jeżeli się da hydraulike i znajdę w tej cenie przelajówke lub szosę to czemu nie ? W V - brake zawsze szybko zcieralem obręcze wiec chciałbym spróbować coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, skaczesz od szosy, przez crossa i przełaj do MTB.... zdecyduj się chłopie jaki rower konkretnie Cię interesuje bo każdy jest do czegoś innego - napisz konkretnie w jakich warunkach użytkujesz rower i na czym Ci zależy bo tak to możemy pisać do następnych Świąt Bożego Narodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie sprecyzowalem swoich wymagań .

 

 

Tak więc w mojej okolicy nie ma żadnych trudnych ścieżek pod MTB wiec chyba zostaje mi szosa, poprzednia dawała rade nawet na lekkiej piaszczystej drodze wiec chyba nie ma się co pakować w krossa tym bardziej ze Lubie baranka.

 

Tak więc podejmuje decyzję szosa/przelaj - nie wiem czym dokładnie się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie o nich poczytałem i chyba taki rodzaj będzie dla mnie strzałem w dziesiątkę.

 

Pozostaje tylko pytanie, jest jakakolwiek szansa na hydraulike ?

Rower kupiłbym w środku zimy wiec pewnie będzie trochę taniej, być może mógłbym wyłożyć nawet 2k.

 

Martwi mnie fakt ze mało jest przelajow na allegro :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz przełajówki z hydrauliką za 2k. Najtańsze klamkomanetki hydrauliczne to około 900-1000zł. Do tego zaciski sensowne - kolejne 600-700zł za parę, więc już masz prawie twój budżet, a nie masz nic do roweru. Rama, widelec, przerzutki, koła, korba, suport, łańcuch, kaseta, stery, kierownica, mostek, sztyca, siodełko, linki, pancerze. Ja bym ci radził kupić sobie porządne hamulce mechaniczne, na przykład avid bb7 road. Będą lepsze niż kiepskie hydrauliki, a będą działać z każdą klamkomanetką szosową, więc tutaj sobie zaoszczędzisz. Tak czy owak będzie ciężko się w 2k zmieścić. Alternatywnie, możesz kupić słabsze hamulce mechaniczne i je w przyszłości wymienić na coś w stylu tego avida i wtedy jest szansa się zmieścić w budżecie, ale to tylko pod warunkiem, że kupisz rower używany, albo sam będziesz szukać tanich części i sam będziesz składać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, składać roweru w sumie też nie zamierzam wiec nie będę na sile nic próbował robić, najwyżej po pewnym czasie przy okazji zmiany kół coś zainwestuje.

 

Czy ta szosa co wysłałem link jest warta zachodu ? Możliwe ze zbilbym trochę cenę a z wyglądu wygląda elegancko

---------

 

A co do tarcz to jak powiedziałem - mam spokojnie ze 3 miesiące na poszukiwania. Jeśli w ogóle jest sens w poszukiwaniach tarczowek w szosie czy przelaju to jak najbardziej będę szukal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak najlepszy stosunek jakości do ceny i tyle. Nie jestem zawodowcem, mogę jedynie dodać że chciałbym aby chociaż koła się nie centrowaly po 100 km jak to miało miejsce w mojej starej szosie.

 

 

Tak więc, jeżeli zbije cenę do powiedzmy 1300 zł to warto tamta szosę z linku ? Trochę będę mógł ją zmodernizować jak coś będzie warte zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rama i widelec są z aluminium, a widełki sa tylko oklejone folią a la włókno węglowe. Za 1300 zł to można dostać najwyżej sam widelec carbonowy. Tak że jest to rower totalnie na asfalt i to ten równiejszy...

 

Osprzęt jest Ok wg mnie - szczególnie napęd. Łańcuchy Campagnolo są wybitnie wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się chyba na MTB, aczkolwiek jeżeli ktoś mógłby zerknąć na ten rowerek i mi powiedzieć czy warto dać za niego 950 zł to prosiłbym:http://olx.pl/oferta/rower-mtb-cube-aim-cmpt-hydraulika-CID767-ID81vMw.html

 

Przy Twoim wzroście ten rower jest za duży, przy Cubie powinieneś celować w rower na 18" ramie jak już się nastawiłeś na MTB. Mieszasz z tym wyborem strasznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam problem z tym niestety... W mojej okolicy nie ma zbytnio miejsc gdzie moglbym poszalec a jednoczesnie chcialbym czasem zjechac na boczna droge.

 

Crossa jakos nie chcialem bo to nie to.. Mysle nad MTD+ slicki Maxiss Detonator 1.5 i byloby okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...