Skocz do zawartości

[2016?] przełaj od rometa


thomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak się zastanawiam... Rzucacie hasła stal, karbon, a aluminium jest be. Nie to, że jestem fanem rometa, bo osobiście nie ryzykowałbym zakupu produktu tej marki, ale jakby dać wam rower z widłem stalowym, karbonowym i aluminiowym i każąc zrobić z 50km na każdym, to kto z was był by w stanie powiedzieć który jest który? Zawodowiec by pewnie trafił, ale przeciętny Kowalski raczej nie poczuje różnicy. Sam składałem sobie przelajówke i jest cała alu i nie mam z tym problemu żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby dać wam rower z widłem stalowym, karbonowym i aluminiowym i każąc zrobić z 50km na każdym, to kto z was był by w stanie powiedzieć który jest któr

 

myślę, że większość, jak nie wszyscy aktywnie uczestniczący w stalovych i różnokołowych wątkach... 

Edytowane przez thomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym potrafił, dlatego rzucam te hasła ;)

 

Dobrym testem jest zamontować canti  do każdego z tych widelców i mocno hamować na asfalcie jadąc z górki, w ciepłych , suchych warunkach, wtedy można zaobserwować  ich 'max wychylenie przód - tył '  ;)  

 

myślę że ma znaczenie gdzie , jak często i dużo jeździsz,

ja robię przeważnie 60km dziennie - głównie po twardym, i powiadam:  amelinium nie jest dla mnie, zwykły sztywny HiTen już lepiej amortyzuje drgania niż aluminum ze słabym amorkiem z przodu, ale większość i tak czuć na kręgosłupie ;) 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zawodowiec by pewnie trafił, ale przeciętny Kowalski raczej nie poczuje różnicy.


Poczuje... W swoim rowerze mam ramę alu i XCM'a. Po 15 minutach przejażdżki na 25 letnim rowerze kuzyna na stalowej ramie i widelcu nie chciałem siadać ponownie na mój. Dodam tylko że nie była to przejażdżka po asfalcie a w stali się zakochałem  :wub: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panic button off...

 

Właśnie dostałem tajną wieść z kwatery Rometa, że przez pomyłką wrzucili na szajsbuka zdjecie nigdy nie zrealizowanego konceptu z 2006 roku.

 

Jak tylko odzyskają dostep do swojego konta, gdyż hasło ukradli im i zmienili agenci z Senegalu, zapodadzą odpowiednia fotkę :P

 

... i wszyscy beda żyli długo i szczęśliwie...

 

 

 

... jak się Kolegom podoba taka bajka :bye2:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aż mnie zaświerzbiło aby załozyć konto na szajsie i też im dołozyć...

 

Chyba grzecznie wyłączę komputer, usiadę w zacisznym i zaciemnionym kąciku i poczekam aż mi przejdzie...

 

Kurtka, normalnie jak już Romet coś ciekawego wyklepie to się nagle okazuje, ze to tylko limitowana edycja, koncept lub inszy eksperyment :verymad:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak się zastanawiam... Rzucacie hasła stal, karbon, a aluminium jest be. Nie to, że jestem fanem rometa, bo osobiście nie ryzykowałbym zakupu produktu tej marki, ale jakby dać wam rower z widłem stalowym, karbonowym i aluminiowym i każąc zrobić z 50km na każdym, to kto z was był by w stanie powiedzieć który jest który? Zawodowiec by pewnie trafił, ale przeciętny Kowalski raczej nie poczuje różnicy. Sam składałem sobie przelajówke i jest cała alu i nie mam z tym problemu żadnego.

 

Do niedawna twierdziłem cos w podobie do Ciebie, że różnica pomiędzy alu a stalą jest słabo wyczuwalna, teraz powinienem odszczekać.

Mam dwa rowery, ramy stalowe, w jednym jest alu( będzie wymieniony) w drugim stal w widłach,  różnica w pracy i na asfalcie i w  terenie jest i nie jest to taka mała różnica a zawodowcem nie jestem . Myślę że wyczułbym który alu a który cro-mo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy, ja tam przełajami nie jeżdżę i się nie znam i w ogóle, ale ten rower wzbudza moje obawy. No, chyba że będzie kosztował 999 zł i służyć będzie podniesieniu jakości rowerów ze sklepów nie-rowerowych, że tak to ujmę... Ja wierzę, naprawdę jestem pewien że w Polsce da się robić rowery o których ludzie marzyliby jak świat szeroki. Romet niestety zdaje się być chyba najbardziej zacofanym producentem w Kraju. Taka stara marka a takie wypuszcza niewypały... Nie wiem, w zarządzie tam chyba jeszcze czuć Związkiem Radzieckim. Aż mi się skojarzyło:

 

To jest rower na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym rowerem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest rower społeczny, w oparciu o sześć instytucji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalowego Romka,

 

właśnie

mieli coś cool...

i jak by  poczytali co tu ludzie piszą...

to może by coś odgrzali

ale marketing u nich jakiś z PRL

MAM wrażenie iż ich motto to 

Zrób my cokolwiek, wrzućmy do GS=u i tak się sprzeda

Edytowane przez dovectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Cytat To jest rower na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym rowerem?! My otwieramy oczy niedowiarkom: patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane - i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić. Bo to jest rower społeczny, w oparciu o sześć instytucji...

 

Przepiękna parafraza... Bareja wiecznie żywy!!!

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle tylko kurna narzekać a mam wrażenie, że jak by wypuścili i w miarę "wypieszczone" cacko to i tak mało kto by zdecydował się na kupno. Firma a raczej oferta się rozwija co widać po kolekcji na przyszły sezon. Jak będziecie tak pluć jadem w stylu "najbardziej zacofany producent w Kraju" to nadal będą w lesie bo potencjalni klienci zniechęcą się. I nie chodzi bynajmniej o przełajkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

beskid, robaczku, a o czym my tu gaworzymy? O przełajce właśnie. Niechże juz sobie bedzie z amelinum, ale tak samo amelinowy widelec i fałki to proszę-ja-kogo śmiech na sali a nie projekt na 2016.

 

Klienci zasię widzą co zacz i zagłosuja portfelami. Tymbardziej, że internety psują nasz Przaśny Patriotyzm Ekonomiczny Zgniłym, Kaptalistycznym Zachodem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie gaworzcie nadal jak wam to sprawia przyjemność. Nie wydaje mi się jednak aby to o czym rozmawiacie mogło być realnym bytem i to za dwa lata. Może jako oferta jedna z kilku i to zresztą za małą kasę. Naprawdę patrząc na inne oferty w tym "tylko" kilka modeli szosy uważacie, że wypuścili by sprzęt na V-kach?? No bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskid ,

 

ale oni przecież mieli  piękną stalówkę 29er , sprzedawała się chyba dobrze, teraz jest wręcz poszukiwana....

to co zrobiły te asy biznesu?, wznowili produkcję choćby w krótkich seriach?...nie - zastanawiają się, a z teog co czytam to kilka osób ich uświadamiało, mają to gdzieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Stary... Powiesili zdjęcie amelinowego paździerza na obreczówkach i zadęli w trąby...

 

Sorry grucha, ale moja kryształowa kula słabo dzis trybi i nie jestem w stanie przewidzić czy Rometowy Dział Rozwoju zamiaruje zrobic coś z tym "wynalazkiem" czy - co by wynikało z opisówki - przedstawili produkt niemal końcowy.

 

I do tego odwoluje się znakomita większośc postów w tym temacie...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan, ale co mieliby niby zmienić w tej żałości ze zdjęcia  - manetki ? :D

jak tam najważniejszy jest wideł i rama, których przecież nie zmienią, ani ani ;)

 

popdali tym projektem w niełaskę i loża szyderców będzie im się bacznie przyglądać ;)

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...