Skocz do zawartości

[oświetlenie] do 100 złotych - sklep PL


Piotrek1243

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jako, że mamy jesień, a zima coraz bliżej, przyszedł czas na zakup lampki rowerowej.

 

Moje wymagania:

- dość spora moc (będę jej używał, do jazdy po lesie, gdy jest ciemno przy niedużych prędkościach, myślę, że koło 15 - 20 km/h, jak i również do jazdy po szosie i mieście)

- zasilanie jest mi obojętne, tj. najlepiej paluszki AA lub AAA

- chcę kupić cały zestaw od razu w polskim sklepie (allegro, itp.)

- jak najdłuższe trzymanie na baterii, ale to chyba w większości zależy od zainstalowanego zasilania

- wygląd, powiedzmy nie z "odpustu"

 

 

Jeśli będzie rzeczywiście warto dopłacić to te 20 - 30 złotych jestem w stanie dać, ale wolałbym się trzymać tej stówki bez przesyłki.

 

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego od convoy'a s2/s3 w tej cenie nie kupisz. A jeśli chcesz tego używać w lesie to będzie to najsensowniejszy wybór za tą kwotę.

A sama latarka świeci naprawdę bardzo jasno, jest też dobrze wykonana i na przyzwoity czas pracy na akumulatorze. A te są jeszcze dodatkowo dość tanie.

 

Ale jeżeli chodzi o te sklepowe to żadnej rewelacji nie ma i chyba ten mactronic będzie jednym z lepszych. Choć i tak nie ma startu do convoy'a i praktycznie pod każdym względem wygrywa convoy. Tutaj jest też porównanie jasności http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13282 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat oświetlenia jest wałkowany w wielu wątkach na tym forum.

Moja rada: odpuść sobie baterie/aku AA/AAA.
Zainwestuj w coś na ogniwach 18650.
Tak jak koledzy pisali - zajrzyj na forum swiatelka pl   -   spokojnie możesz kupic tam np. Convoya od Dariusza70 (przesyłka w 2 dni), ogniwa od Woytazo a inne gadżety (uchwyt na kierownicę, ładowarka) albo na allegro albo właśnie od dariusza70.

 

Do 100 zł raczej nie kupisz dobrego oświetlenia. Musisz troche dołożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na swiatelka.pl i te zdjęcia które chłopaki zamieszczają mogą wydawać się nie realne ale każdy kto kupił convoya potwierdzi że to prawda. Ja mam s2 i potwierdzam.

Możesz kupić sobie w Chinach z darmową przesyłką i powinieneś się wyrobić. Ale ogniwa kup u nich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie za tę cenę i do lasu to możesz sobie kupić co najwyżej paczkę świeczek - wyjdzie najtaniej a efekt będzie podobny :P  Tak jak koledzy wcześniej pisali latarka taktyczna w stylu Convoy S2/S3 jak Ci zależy na allegro to na pewno chłopaki z forum swiatelka Ci aukcję wystawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci z modelu bo nigdzie poza sezonowymi akcjami Lidla tej lampki nie kupisz. Więc nie wiem też po co ktoś Ci tą lampkę poleca skoro dostępna będzie pewnie dopiero na wiosnę. 

 

A jak zależy Ci na allegro to nie rozumiem czego tam nie poszukasz polecanego Convoy-a - co jakiś czas się pojawiają. 

Jak Ci nie pasuje to powiedz wprost. 

Prawda jest jednak taka że w tej cenie nie ma nic lepszego a jedynymi osobami które polecą Ci inną lampkę będą nie użytkownicy tego forum tylko sprzedawcy w jakimś sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost i proszę o doradzenie, a nie komentowanie.

 

100 złotych, gotowy zestaw, allegro, jak najdłuższe świecenia, przysyłka pobraniowa.

 

Moim zdaniem niezły wybór na przód to Sigma Lightster - na wolną jazdę w ciemnościach powinna wystarczyć. Najtaniej widziałem tu (odbiór osobisty w dużych miastach):

 

http://www.agito.pl/sigma-lampa-rowerowa-przednia-lightster-18400-2700-1002865.html?cid=5191

 

 

Ewentualnie tańsza Sigma Roadster:

 

Za resztę dokupisz przyzwoitą lampkę na tył w sklepie rowerowym lub markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mactonic ma 500lm skupionego światła o trupiej barwie.

Convoy S2 ma 700-800lm światła o dużo lepszym rozkładzie ci ciepłej barwie.

W swoim rowerze mam zamontowane:

- UF 501B z folią 1.4A jako krótkie światła

- Convoy C8 2.8A OP jako długie.

Przy konfrontacji z takim Mactronikiem jak podałeś, to może się on co najwyżej schować jako latarka do zejścia do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam matronica noise 500... leży w szufladzie, a jeżdżę z convoyami.

 

Noise 500 jest po prostu gorszy. Jedyny plus mactronica to uchwyt gdzie można regulować góra/dół przy montażu na kasku. Reszta na minus w mojej opini (szczegóły w linku z sygnatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...