Skocz do zawartości

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście! - cz.2


Rekomendowane odpowiedzi

.... rower służy mi przede wszystkim do codziennej rekreacyjnej jazdy w warunkach szosowych a nie do cotygodniowego szczegółowego czyszczenia i umartwiania się tym, ... takie szczegółowe to wykonuję tylko na początku sezonu a w trakcie to tylko kosmetyczne ..... również zastanawiam się nad częstotliwością smarowania łańcucha, gdyż tu na forum w tym temacie różne panują opinie, jedni smarują co 150 km, inni co 50 km a jeszcze inni co 500-600 km, ..... to właściwie jak z tym ma być? ..... nie wspominając już o "szlifowaniu do białości" całego napędu tj. kasety, łańcucha itd :woot:  .... czy te elementy nie mogą być czarne z racji stosowania smarów lecz mają błyszczeć na pokaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasmarowany ma być łańcuch a kaseta powinna być sucha i czysta wtedy napęd się odwdzięczy żywotnością i lepszym działaniem. Ja staram się napęd czyścić raz w tygodniu i myślę że tak wystarczy. Czyszczę ze smarów, piasku i pyłów nie pucuje go na "lustro" ale staram się nie robić tego "byle jak". Jeżeli chodzi o smarowanie łańcucha to kwestia indywidualna ale tak raz na tydzień wypada żeby nie było go słychać ze 100 metrów - ja osobiście lubię bezdźwięczny napęd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... rower służy mi przede wszystkim do codziennej rekreacyjnej jazdy w warunkach szosowych a nie do cotygodniowego szczegółowego czyszczenia i umartwiania się tym, ... takie szczegółowe to wykonuję tylko na początku sezonu a w trakcie to tylko kosmetyczne .....

 

Ale są osoby lub "maniacy czystości" co mają inną filozofię. Znam przypadki kolarek, które przez wiele sezonów nie widziały deszczu. Rower przyjeżdza pod serwis w stanie "nówka sztuka" gdzie nawet kurzu nie ma. Niby na początku można się ironicznie śmiać ale po chwili jak się obluka sprzęt nachodzi człowieka refleksja i już jest na poważne.

 

W temacie brudnego napędu to liczy się regularność. Łatwiej mi zwykłą szmatą przetrzeć łańcuch z kasetą no po powiedzmy co 2 wypad niż czekać na skorupę ze smaru i całego syfu z okolicy. Czyszczenie tego potem zajmuje x czasu więcej jak przy tej regularności.

 

Z doświadczenia przynajmniej u mnie jazda w deszczu i błocie powoduje wysychanie łańcucha w ekspresowym tempie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

O kurczę, ciekawe gdzie on znalazł szczyt 10k :)

 

Z drugiej strony komentarze na endomondo też żałosne, ewidentnie widać że to błąd i w rywalizacjach admin go wywali, a facet trzyma trening jako śmieszny bug.

 

Edit

Dobra, nie bug a samolot. Mimo to komentarze dalej żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu liczą na to, że ludzie co cię nie znają, rzucą się na słowo "karbon", a jakby się ktoś potem rzucał, to powiedzą, że to tylko nazwa marki

zbliżone nazwy modeli, to podobny zabieg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...