Skocz do zawartości

[3500-4000] Rower MTB XC 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje rower do jazdy głownie w terenie (okolice Częstochowy - tereny leśne, czasem kamieniste) i czasami po asfaldzie. Aktualnie poruszam się na Kross Hexagon X2, ale niestety nienajlepiej sobie radzi. Troche czytalem forum i początkowo byłem nastawiony na Silverbacka Slide 1 2014, ale ostatnie posty zniechęciły mnie troche do tej firmy. Drugą opcję jaką rozważam to Scott Scale 760 2014. Zależałoby mi szczególnie na 3 tarczowej korbie ze względu na asfald, solidnych piastach (szczególnie tylnej, bo w Krossie miałem trochę z nią problemów) oraz powietrznym amortyzatorze. Mam 175cm wzrostu i waże ok 70kg. Jestem otwarty oczywiście na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym to tylko pasuje Thorx 10 i Madman 50. W przypadku Thorxa są zainstalowane pedały SPD z tego co widzę, a ja nie mam takich butów. Chociaż kosztuje 3500zł, to mógłbym przeznaczyć różnice cenową na nie. A jakie macie sugestie co do geometrii ramy? Niestety nie mam w tym żadnego doświadczenia i nie wiem na co zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kellys'y mają bardzo przyjazną geo. Jeśli dobrze dobierzesz rozmiar na pewno Ci się spasuje.

Co do spd. To może być inicjatywa na przyszłość :)

Romet niby niby duże postępy poczynił co do MTB ale jednak wolałbym kellys'a Thorx 10 :)

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/gorskie/hardtail-27-5/thorx-10#.VHYAB9KG8qM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

początkowo byłem nastawiony na Silverbacka Slide 1 2014, ale ostatnie posty zniechęciły mnie troche do tej firmy

 

nie wierzyłbym we wszystko co tu piszą .............. zarówno te pochlebne opinie jak i krytykę bo każdy kij ma dwa końce

 

nie wątpliwe jest na pewno to że do 4000 zł SILVERBACK SLADE 1 jest najlepiej wyposażonym rowerem, nigdzie na tą chwile za tą cenę nie dostaniesz takiego roweru, w tym sladzie masz piasty przód sztywna oś 15 mm Deore, tył SLX wysoki model gwarantujący odpowiednią pracę a jak sam zauważyłeś piasty mają ogromne znaczenie do tego widelec reba gold z manetką blokady pushlock, przerzutki XT, hamulce Deorki i wiele innych bardzo przyzwoitych elementów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że osprzętem rower SILVERBACK SLADE 1 nie ma konkurencji, ale rame nikt nie testował, a boję się o jej wytrzymałość. Długo może się nie pojawić okazja u mnie na zakup roweru w tym budżenie i nie chcę ryzykować niesprawdzonych produktów. Jakbym miał co do niej pewnosć, to bym się nawet nie zastanawiał tylko brał ten model. Dodam, że mimo dość mocnej eksploatacji jak na klase roweru, to rama aktualnego roweru wytrzymała i nie miałem z nią nigdy problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverback bikes are sold exclusively through our network of authorized dealers only:

 

Ovaltech alloy – Limited lifetime warranty

Generation Frame Technology – Limited lifetime warranty

CAT/Carbon frames – 3 Years

Mercury Frames / BMX Frames – 3 Years (Excl Suspension Forks)

Paintwork and Decals – The paintwork and decals are warranted for one year.

Original Parts – All original parts on the bicycle are warranted for a period of one year from the date of purchase.

Original parts – In the case of wear and tear parts, only three months warranty applies, unless otherwise specified by original manufacturer.

Suspension forks (Front & Rear) – These shall be covered by the stated warranty of their original manufacturers.

 

na aluminiowe ramy wg tego co tu jest napisane masz dożywotnią gwarancję jeśli ktoś już taką daje to raczej musi być pewien swojego produktu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona silverback

z aledrogo

rowery posiadają pewne różnice (niby ten sam rower ale nie)
1 korba slx, kaseta  CS-HG50 11-36,
2 korba Shimano FC-M552, kaseta CS-HG62 11-34

wiec trzeba by się jeszcze dokładnie przyjrzeć przed zakupem co tam posiada w wyposażeniu bo pod jedną nazwą są różne podzespoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aluminiowe ramy wg tego co tu jest napisane masz dożywotnią gwarancję jeśli ktoś już taką daje to raczej musi być pewien swojego produktu ...

 

spotkałem się kiedyś z takim chwytem reklamowym jak dożywotnia gwarancja na ramę, haczyk polegał na tym że oczywiście były ograniczenia wagowe jeźdźca  ale i też taki piękny punkcik pisany małymi literami że gwarancja nie obejmuje roweru z widelcem amortyzowanym, a że rower takowy posiada to trochę lipa. 

 

a może być że to inny rocznik nie zagłębiałem się aż tak, ciekawe jak cenowo bo slx lepsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie pomyśl przez chwilę i dowiedz się co nieco o wspomnianej firmie Silverback.

 

ty ja nie wiem jak realizują gwarancję przesyłam tylko co jest napisane, o marce trochę poczytałem poprzeglądałem internet i mnie te rowery przekonują i tyle 

 

 

 

Za to testowali "słowaka" klepanego przez Kinesis

 

o ramach Kinesisa to dużo mógłby polski KROSS opowiedzieć cała ich kolekcji 29er z 2013 się na nich opierała .... te na kinesisa naszczęście nie wyglądają 

 

z tego co mi wiadomo kolega nabył najtańszego 29er SOLA 4 to wyprzedaż mają na kolekcję 2014 a na ich stronie już jest pokazana 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w jednym sklepie o Rometa Ramblera. Niestety nie mieli już modelu w ramie 19". W zamian zaproponowali mi przymiarkę do Cube Attention SL 27.5 2015, oraz zaoferowali rabat. Niestety nie mogę znaleźć informacji o typie rury sterowej, a po zdjęciach nie moge ocenic. Co sądzicie o tym rowerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła sterówka w 27,5 to samobójstwo za parę lat nie dostaniesz do tego widelca a ten co w nim jest aż prosi się o wymianę nie wiem jak działa powietrzny xc32 ale miałem ten sam na sprężynie i pozbyłem się po pół roku

 

poza tym słabe hample w tym cubie nie dość że br-m395 co jest grupowo z ACERY to jeszcze tarcze przód i tył 160 to jak w trekkingu nie góralu 

 

no i ta waga 12,9 kg a pewnie rzeczywiście powyżej 13 to też nie przy tej cenie naprawdę w tych pieniądzach jak sam zauważyłeś można mieć lepszy sprzęt 

 

jedyny jego plus żeby nie było że tylko krytykuje to linki schowane w ramie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulow się nie zgodze. Jak są reguralnie serwisowane działają dobrze. Tarcze 160/160 to norma, jak ktoś nie wazy powyżej 90kg nie ma sensu pchać się w większe w maratonach. Do normalnej główki można zamontować amor tapered, a na allegro są teraz jeszcze dt z prosta sterowką. Jak ma lepszy osprzęt to nie ma co się zastanawiać co będzie za parę lat tylko jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej główki można zamontować amor tapered

 

dam ci milion złotych jak to zrobisz poprawnie !

 

 

chociaż jakby miał długą sterówkę to tak tylko z dobre 5 cm od dołu by brakowało ale w sumie to by dało się jeździć bo bieżnia od dolnego łożyska by się zaklinowała na rozszerzeniu ale to by był miszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Romet to tylko Romet - pospolita marka, według waszych typów każdy powinien jeździć na Ramblerze.... nudne jak flaki.... NIGDY 

 

Romet to byle jaka rama i robienie z tego roweru nie wiadomo co to mocna przesada. Taperowana główka w tej ramie to BZDURA nikt o zdrowych zmysłach nie będzie do takiej ramy pchał po czasie SUPER wyścigowego amora za 3 tys . To jest tak jakby do malucha wsadzić silnik z porsche..... BEZ SENSU.

 

Jak planujesz modyfikować porządnie rower to najważniejsza w nim jest rama... i to powinno być priorytetem w wyborze, a nie przerzutka.... czy korba.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym to zobaczyć na oczy i sprawdzić czy da się tym kierować przecież to podnosi rower o jakieś 2-3 cm do góry w dodatku jaki to będzie miał wpływ na wytrzymałość główki ramy bo moim zdaniem to będzie przez to pękać rama poza tym jeszcze jestem w stanie zrozumieć kogoś kto kombinuje z czymś takim w nietypowej ramie z jakiegoś fata itd, chce zrobić np rower 29>27,5 czy 27,5>26 ale w rowerze kupionym w świadomości że reguralny standard w rowerach 27,5 czy 29 odchodzi do lamusa historii to raczej bezsensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... Romet to tylko Romet - pospolita marka, według waszych typów każdy powinien jeździć na Ramblerze.... nudne jak flaki.... NIGDY 

 

A innego zbiera na wymioty jak słyszy o Szpecu, Giancie czy innym Treku i tak możemy sobie gadać. Nie każdy też podnieca się napisem na ramie. Są też tacy, którzy szukają za daną cenę możliwie najlepszy produkt. Czy ktoś Ci każe w jakikolwiek sposób interesować się tą firmą??

 

Co do sterów typu FSA Orbit ITA czy Cane Creek to jest je bardzo trudno dostać to raz a dwa jak ja to mówię to jest już "kombinowanie". A jak się pojawiają to za chorą cenę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek.....otóż nie...

 

Mam Cannondale, kone, Concorda i parę innych.... ja nikogo nie niszczę.... Scotta mu nie poleciłem..... Dla mnie Romet, Kross to pospolite marki i choćby tam XTR wsadzili takimi pozostaną, a kupowanie Ramblera z powodu 1,5 calowej taperowanej główki to BZDURA...

 

Co do Cuba zainteresuj sie serią LTD....  tylko z rowerami z 2014 może być problem...  bo brakowało ich już w czerwcu ;-))) 

 

Jak ktoś ma do wydania ok 4 tys to może kupić ciekawszy rower niż Romet i Kross.... i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woojj to wyznawca scotta i jak prawdziwy talib niszczy innowierców

 

Tylko co to ma do tezy o "pospolitej" marce ergo dużo gorszym produkcie?? W zasadzie rozmawiamy o ramach a te zawodziły u czołowych producentów. Sprzęt ma być zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie ciekawy a niezawodny i przynajmniej ja tym się kieruję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...