Skocz do zawartości

[strava] Heatmap


Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś jeszcze nie widział, to polecam.

 

Niezłe wykorzystanie wszystkich danych gromadzonych przez strave

  • 160 milionów rejestracji przebytych tras
  • 375 bilionów zarejestrowanych punktów/segmentów

 

http://labs.strava.com/heatmap/#6/19.35146/51.29029/blue/bike

 

Mapa robi wrażenie. Ja np. mogę sprawdzić przejezdne ścieżki w moich okolicach. Już wiem gdzie się wybiorę kolejnym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie warto wiedzieć (może komuś to się przyda :) ), że heatmapy generowane przez Stravę to nie tylko ładnie wyglądająca zabawka. Heatmapy generowane są z anonimizowanych danych, które Strava gromadzi z myślą o lokalnych samorządach, organach odpowiedzialnych za infrastrukturę miejską, rowerową, itp. Za odpowiednią opłatą np. miasto może uzyskać dostęp do danych dotyczących przejazdów (nie tylko punktów i tras, ale także tempa i prędkości) i np. przeanalizować, którędy jeżdżą rowerzyści, gdzie jeżdżą, a nie powinni, gdzie nie jeżdżą, a mogą, gdzie muszą się zatrzymywać, gdzie najczęściej zwalniają itp. Z założenia analiza tych danych ma ułatwić planowanie i budowę infrastruktury oraz analizę ruchu rowerowego.

 

Sam nie widziałem tych danych w żadnej opracowanej postaci, ale ciekawy jestem, ile można z nich wyczytać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...