Skocz do zawartości

[rower] Kross B7 (2013) czy warto kupić


RVN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

oglądam to forum już od dłuższego ponieważ planuję zakup roweru - chcę przesiąść się ze swojego emerytowanego GT.

 

Mam 190cm zrostu i wagę w okolicach 86-90kg wobec czego wybór padł na 29' - jeżdze głownie do pracy (60%) okolo 25km dziennie oraz weekendowo po jurze krakowsko-czestochowskiej a ostatnio singeltracki w świeradowie i nowym mieście -> bardziej będę szedł właśnie w tego typu rodzaj jazdy.

 

Ze względu na geometrię ramy od dłuższego czasu czaję się na jeden z rowerków GT Zaskar / Cube LTD / Scott Scale (długa rama) - ostatnio poczytałem jednak że również taką geometrię posiada Kross.

 

Ze względów budżetowych w grę wchodzą na razie tylko używane rowerki i tutaj natrafiła się okazja ponieważ znajomy z za siódmej wody ma do sprzedania właśnie Krossa B7 z 2013 roku w cenie 1500 PLN - wymianial tylko mostek i przebitą oponę. Dodatkowo rozmiar 21' wiec wydaje mi się ze rozmiar też będzie ok :)

 

Dużo czytałem na ten temat i wiem o kiepskim widelcu sprężynowym oraz problemem z pękającą rurą (również zapisy gwarancyjne do 80kg) jednak pomimo to chiciałbym się poradzić czy może za tą cenę warto wziąć ten rowerek - cena mała w kolejnych ratach być może wymienić felerne elementy. Czy naprawdę jest aż tak źle? Wiem też że temat był często wałkowany ale nie w aspekcie tak niskiej ceny.

Mam już mętlik w głowie a najtańszy np Scott Scale to kwota rzędu około 2500 więc znacznie znacznie więcej...

 

Muszę dość szybko dać znać wobec czego bardzo proszę o pomoc i wszelką radę :)

 

Poniżej specyfikacja roweru.

 

http://www.kross.pl/pl/2013/mtb-xc29/level-b7-29er

 

DZIĘKUJE! :)

Edytowane przez RVN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO brak np taperowanej główki sprawia że amortyzator będzie ciężko wymienić na coś lepszego. Z drugiej strony model z 2013r ma tradycyjny wkręcany suport co znacznie wpływa na trwałość mufy suportu. Sam amorek nie działa wcale źle. A przynajmniej pod jeźdźcem ~80kg działa zadowalająco.

 

Podsumowując, rower za tą kasę na tym osprzęcie to okazja ale akurat ten model nie jest rozwojowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...