Skocz do zawartości

[rama] Carbon 29er


biegacz1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim, 

 

Mam duży dylemat jaką karbonową ramkę kupić. 

Rozważałem Accenta Peaka, ale zawsze chciałem karbon, bo sztywniejszy i chyba padnie na karbon, mój budżet to max. 2000zł. 

Rama będzie używana na maratonach i xc.

 

Interesuje się dwoma propozycjami:

 

1. On One Lurcher -http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOLUR29/on-one-lurcher-carbon-hardtail-29er-frame

2. Flyxii 19 cali 

 

Podoba mi sie On One:

1) 18cali ma: 60,2 cm górnej rury, i 46cm przekroku

2) 19,5cala ma: 62 cm górnej rury i 49,5cm przekroku

 

Doradźcie z jakim przekrokiem mam szukać ramy?

 

Moje dane: 

wzrost: 183,5 cm

długość nogi (od pięty do krocza): 85-86cm 

waga: 65kg

 

Dziękuję za każdą radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zweryfikuj dane przekroku :)

 

46 cm przekrok to gdzieś powyżej kolana ... obawiam się że długość podsiodłówki zakwalifikowałeś do przekroku ...

Przekrok to wysokość górnej krawędzi górnej rury od ziemi roweru postawionego na kołach w miejscu gdzie stoimy "nad rowerem".

 

I o którym Flyxii mówisz bo żeby coś doradzić to musisz wskazać konkretną ramę a mają tam ich przynajmniej kilka w ofercie na koło 29`w budżecie 2 kzł.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On One w specyfikacji ma ze jest pod wideł 100 mm więc nie powinno być problemów ...

Miedzy tymi ramami jest dość istotna różnica w kącie główki ramy 72 vs 69 st.

On One ma bardziej stromy kąt przez co powinna być zwrotniejsza i bardziej nadawać się do XC.

Z kolei fr-202 ma ten kąt bardziej "leniwy" co poprawia stabilność i ułatwia pokonywanie długich dystansów na maratonach.

Gdzieś to można potem starać się skorygować długością mostka czy kierownicy ale to półśrodki.

 

Stawiam że nie masz możliwości przejechania się na rowerach opartych o te ramy ...

Ale warto poszukać po okolicy znajomych z 29`tkami objeździć ich sprzęty.

Potem skonfrontować znaną geometrię roweru znajomego na którym czułeś się najlepiej z geometrią ram, którymi jesteś zainteresowany i wybrać najbliżej mu odpowiadającą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia radziłbyś się zastanowić nad ramą On one w rozmiarze 18 czy 19,5 ?

 

Większość ludzi daje widelce o skoku 100mm, ale w geometrii ramy pisze coś takiego: "Geometry Listed at ride height with 80mm fork saggeg to 470 length. Slackens around 1 degree static with 80mm fork , and 2 degrees with 100mm fork". 

 

Wnioskuję z tego, że z widelcem 100mm kąt główki będzie łagodniejszy, tylko zastanawiam sie jak to wpłynie na prowadzenie, podjazdy itd...

 

On one waży trochę więcej, ale liczę w  zamian lepszą wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

72 stopnie to nawet nascie lat temu uznawane bylo za (zbyt) nerwowe w rowerach mtb, gdy filozofia geometrii odbiegala znaczaco od dzisiejszych standardow.

Masz obecnie jakis rower? Jaki? Jak sie w Twoim odczuciu zachowuje? Podajac takie informacje mozesz wyobrazic sobie jak zachowa sie rower zbudowany na tych ramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...