Skocz do zawartości

[rower] unibike mission 29 na początek?


norsman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki, to mój pierwszy temat na tym forum, nie licząc powitania.

 

Za młodu uwielbiałem jeździć na rowerze, miałem komunijnego rometa, który był niezniszczalny. Potem przyszły studia, praca i inne wydatki i rower poszedł w zapomnienie. 3 lata temu kupiłem rower firmy kross, który skutecznie zniechęcił mnie do pedałowania. Jakiś czas temu sprzedałem krossa i postanowiłem kupić coś innego.

 

I tutaj pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników, czy Unibike Mission 29 będzie odpowiedni dla osoby o wzroście 186 cm i wadze 105 kg? Czy rower wytrzyma takiego kotleta jak ja?

 

Wybrałem ramę 21" - wydaje mi się, że lepiej wiziąć za dużą o kilkanaście mm niż za małą i cały ciężar ciała opierać na rękach.

Nie zależy mi specjalnie na tarczowych hamulcach ani na przednim amortyzatorze (chociaż dzisiaj to chyba standard).

 

No i najważniejsze, górna granica budżetu to 1500-1600 zł.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

edit.

Zapomniałem napisać, że rower będzie mi służył do dojazdów do pracy (około 5km w jedną stronę) i do weekendowych wycieczek po lasach i szutrach.

Edytowane przez norsman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego kotleta? ja waże dychę więcej i jeżdzę unibike viperze i daje radę. Jeśli masz już określony budżet to poszukaj w sklepach, na koniec sezony może wyrwać lepszy rower w dużo niższej cenie (chociażby fusion czy evo). Jeśli chodzi o ramę to proponuję się wybrać do sklepy i przymierzyć do 21 cali, może nawe 23 będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, na pewno na dniach wybiorę się do unibike i może jakiegoś większego centrum handlowego zobaczyć czy mają ciekawe przeceny.

Pytam o to czy rower wytrzyma bo w krossie korba zaczęła lekko pracować na boki podczas pedałowania i łańcuch na zębatce ocierał o przerzutki, możliwe, że właśnie przez moją masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...