Skocz do zawartości

[Rama] Czy rama z tego roweru da rade?


Fluter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam od jakiegoś czasu rower Merida Matts 70 Comfort . Nie byłem jakimś wymagającym użytkownikiem jeździłem nim do szkoły i z powrotem ale po 2 latach przerwy chce wrócić do jazdy na rowerze i to w trasy po lesie po torach (kolega mnie zaraził) i moje pytanie polega czy ta rama coś wytrzyma czy zaraz po pierwszej górce do wymiany będzie? i czy się opłaca inwestować bo chce wymienić kasetę i koła na nowe bo stare są już felgi przetarte.

Specyfikacja:

Model: MATTS 70 COMFORT 
Rower należy do grupy: MATTS COMFORT
Rozmiar ramy: 16 / 18 / 20 / 22 / 16L / 18L
Rama: MERIDA MATTS SPORT 6061 ALLOY
Amortyzator/widelec: SR SUNTOUR M2000, 50 mm
Wkład suportu: CARTRIDGE
Korby: SR SUNTOUR XR, 42 / 34 / 24
Przerzutka przód: SR SUNTOUR 42T
Przerzutka tył: SHIMANO ACERA-X
Manetki: SHIMANO ALTUS
Hamulce: MERIDA ALLOY
Dźwignie hamulców: SHIMANO ALTUS
Wielotryb/kaseta: SHIMANO MF-TZ-7, 14-28T
Piasta przód: JOY TECH ALLOY QR
Piasta tył: JOY TECH ALLOY QR
Obręcze: ALEX Z-1000
Opona przód: CST C-1348, 26"x2.10
Opona tył: CST C-1348, 26"x2.10
Pedały: XC STEEL
Kierownica: MERIDA ALLOY
Mostek: MERIDA A-HEAD regulowany
Siodło: MERIDA COMFORT
Sztyca: MERIDA amortyzowana
Liczba biegów: 21

 

Dodam ze jeszcze na temat rowerów mało wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić. Ten rower nie nadaje się do jazdy po leśnych hopach. Oczywiście nie rozpadnie się od razu ale ma bardzo kiepski amor który musiałbyś zmienić co zmieni geometrię ramy (która może tego nie wytrzymać), kupić nowe koła jeśli te są już zużyte, wolnobieg bo nie masz kasety. Albo kupić koła pod kasetę, nową kasete itp itd. Innymi słowy jeździj na tym tak długo jak się da a w międzyczasie zbieraj na coś bardziej dostosowanego do jazdy terenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poleciłbyś jakaś ramę do 700zł to już bym se dalej sam  rower złożył.

 

lepiej sobie odłóż te 700zł, sprzedaj całą resztę i poluj przez zimę na jakiś porządny używany rower przeznaczony do takiej jazdy. Niestety ten co masz to już się nie nadaje do tego typu zastosowań co planujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A poleciłbyś jakaś ramę do 700zł to już bym se dalej sam rower złożył.

 

Żeby coś móc polecić trzeba najpierw wiedzieć dokładnie do czego ma być ta rama. Napisz parę słów jaki rodzaj jazdy cię interesuje. Jeśli chodzi ci o dirt to np takie:

http://allegro.pl/dartmoor-two6player-rama-26-dirt-street-i4791908436.html

http://allegro.pl/rama-ns-traffic-zolta-dirt-street-stal-promocja-i4809728917.html

Ale to są typowe ramy do dirtu/streetu więc na dłuższe wycieczki już by się nie nadawały.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...