Skocz do zawartości

[okładziny] jakie do Shimano BR-M395


Venidim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zużyła mi się okładzina z hamulca Shimano BR-M395 Hydr. Disc 160 mm SM-RT30 CL Rotor.

 

Jaka dobra okładzina będzie pasowała do tego hamulca? Obecnie mam oryginalne Shimano b01s resin, ale nie są za dobre.

Jeżeli można to prosiłbym również o link do zakupu b01s resin, bo nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasować na pewno ja mam identyczne w Tektro Draco i spokojnie klocków można szukać na oko po kształcie :thumbsup:

 

Rodzaj okładziny zależy od stylu jazdy - jeśli zdarza Ci się jazda w błocie to odradzałbym organiczne, bo znikają w oczach. Ja dopiero co wymieniłem oryginalne na półmetaliczne A2Z i mogę polecić - tanie, a hamują wyraźnie mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobny problem więc podłączę się pod temat.

Muszę wymienić okładziny w swoich hamulcach (BR-M416), bo stare żywiczne (B01S) zostały zatłuszczone. Na tył jestem zmuszony założyć te same, bo tarcza nadaje się tylko do żywicznych okładzin. Natomiast z przodu mam tarczę accent blade i o ile się nie mylę można do niej zastosować klocki metaliczne. Moje pytanie brzmi, czy okładziny E01S będą pasować do zacisków M416 (na różnych stronach znalazłem wykluczające się informacje), a jak nie to czy są jakieś inne metaliczne, które pasują?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Informacja dla innych użytkowników zacisków M416. Okładziny E01S pasują, ale nie do wszystkich egzemplarzy tych zacisków.

 

Przystąpiłem dzisiaj do składania roweru po przedsezonowej konserwacji. Tak jak pisałem wcześniej zamówiłem okładziny B01S i E01S. Te drugie różnią się od B01S konstrukcją - posiadają ukośne mocowania (w B01S są one proste) - dlatego też przed zakupem obawiałem się, że mogą one po prostu nie wejść do końca, ale uspokojony postem użytkownika Maciek226 podjąłem decyzję o kupnie.

 

Mówiąc szczerze to sobie wykrakałem, w czasie próby umieszczenia okładzin E01S w zacisku o oznaczeniu BR-M416 wyraźnie były one blokowane i nie wchodziły do końca. Zrezygnowany obejrzałem drugi zacisk jaki posiadałem (oznaczenie BR-M416A) i o dziwo zacisk wyglądał inaczej niż ten wcześniejszy. Tam E01S weszły bez najmniejszego problemu.

Na załączonym obrazku jest zacisk BR-M416, zielona strzałka ukazuje miejsce gdzie był on nieodpowiednio wyprofilowany przez co blokował okładziny, natomiast zacisk BR-M416A wyglądał z obu stron tak jak w miejscu oznaczonym czerwoną strzałką.

 

Podsumowując... dla zamierzających założyć okładziny metaliczne w zaciskach BR-M416 zalecam najpierw sprawdzić czy są one odpowiednio wyprofilowane lub przynajmniej czy mają literę A w oznaczeniu.

post-134979-0-52337900-1424262685_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zapytam ? jakie Kolega klocki kupił.

 

Moje podobne nie zużyły się, tylko je zapaskudziłem czymś  :icon_redface:  o tak wyglądały po zdemontowaniu (tylny hamulec)

 

33f9suv.jpg

 

16bn3f4.jpg

 

Doradzono mi bym kupił i założył takie, więc tak zrobiłem, w moim terenie (płasko) i przy mojej jeździe powinno być OK dopiero pierwsze 120 km. przejechałem na nich.

 

nl5wer.jpg

 

I teraz tak się zastanawiam czy warto coś z tamtymi robić, czyścić je, gotować, wypiekać itd, czy śmietnik.

 

Tak wyglądają po pierwszym takim pobieżnym czyszczeniu "wełną stalową 000"  i papierem ściernym, i gorącą woda z płynem do naczyń.

 

vs2zog.jpg

 

2ymygqx.jpg

 

Pozdrawiam.

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...