Skocz do zawartości

[Warszawa i okolice] Canyon AL do przymiarki


pziet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Polecam zapoznać się z całym obszernym wątkiem

http://www.forumrowerowe.org/topic/149600-rower-grand-canyon-al-69-2014-geometria-temat-ogolny/

 

Rozmiar M przy podanych przez Was wzrostach i przekroku jest idealny.

Ja mam AL SLX z ubiegłego roku w rozmiarze M, a moje wymiary to 180 cm i 83-84 przekroku. Sztyca ma jeszcze kilka centymetrów zapasu do znacznika max.

Rozmiar L zdecydowanie byłby dla mnie za duży - na górnej rurze wisiałbym.

Nie ma co się sugerować długością górnej rury, a już na pewno rozstawem osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy kolega wikt00r dobrze Wam radzi. Moim zdaniem jeśli podany przez producenta przekrok w M-ce GC AL to 81,3 cm, to osoba z przekrokiem 81cm może boleśnie to odczuć, nie wspominając już o koledze co ma około 77cm.

Ja mam GC AL SLX w rozmiarze M z tego roku, gdzie przekrok jest trochę niższy, czyli 80,3cm, a mój przekrok to 83-84cm i dla mnie jest spoko, choć z tego co czytam na forum dla nie jednego mogło by być za mało, ale gdybym miał przekrok w przedziale 77-81cm to bym nie kupił M-ki GC AL z przekrokiem 81,3cm, na pewno nie, mimo, że więcej dzieci juz nie planuję, ale poużywać nie tylko na rowerze owszem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za informację, dzwoniłem jeszcze do Canyona do Niemiec i konsultant po podaniu mojego rozmiaru zasugerował mi rozmiar M. W razie problemów mam czas ( chyba 2 tygodnie ) na odesłanie i wymianę na większy, chociaż L wydaję mi się jednak za duża.

Jeżeli macie doświadczenie z odcinkami w okolicach 100 km w jeden dzień, jak odczucia z jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemot, mi wydaje się, że nawet Mka jest dla Ciebie za duża. Jeśli czytałeś mój wpis za zrozumieniem, to podany przez Ciebie przekrok 77cm wyklucza Canyona przez za wysokie położenie górnej rury! Przy Mce będziesz musiał stać na palcach, żeby nie gnieść klejnotów, a co jak w terenie spadniesz na rame, ujj będzie bolało. Wymiana na Lkę??? To dopiero za duża rama dla Ciebie! Długość to jedno, ale podstwawa to wysokość ramy. Aż nie chce mi się jeszcze raz tego pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram rovertep'a

Kemot1974, sprawdzałeś wymiary podane na stronie Canyona?

Przed chwilą zajrzałem i rozmiar M w ramach AL ma przekrok 813 mm, a Twój przekrok to 77cm.

 

Dodatkowo pytałeś o wrażenia z jazdy.

Grand Canyon AL ma trochę inną geometrię od AL SLX. Ja mam ten drugi i służy mi on wyłącznie do maratonów ok 60 km i do treningów technicznych.

Ja jestem bardzo zadowolony z Canyona do tego stopnia, że teraz szosa też będzie od nich :)

Rama AL z tego co się orientuję, ma chyba łagodniejszą geometrię, ale na nich też zawodnicy startują w maratonach i bardzo sobie chwalą.

Gdzie chcesz robić te 100 km? Po lasach czy asfalcie? Jeśli to drugie, to czy na pewno chcesz rower MTB?

 

Generalnie polecam podany przeze mnie wyżej wątek - tak są wszystkie szczegóły techniczne i bieżące informacje o tych rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikt00r i rowertep dziękuję za informację
 
wikt00r rozumiem, że sugerujesz zaniechanie Canyona i poszukanie roweru z inną geometrią ?
rowertep dwa ostatnie sezony latałem na fullu CUBE. HT nie kupię z uwagi na plecy. 90 % moich tras to lasy, asfalt jako dojazd do lasu. Poza tym odczuwam większą przyjemność z jazdy full-em :)
Jeżeli możecie mi jeszcze podpowiedzieć to poniżej link do mojego roweru , rozmiar 18cali, był dla mnie idealny, zmieniłem mostek na 100 mm i ujemny kąt -8 stopni w dół, siodełko w zakresie przewidzianym przez producenta.

http://www.bikekatalog.pl/2011/rowery/365/foto:4/

 

Z góry dziekuję

 

ps. fizyczny wygląd roweru znajdziecie w mojej galerii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...