Skocz do zawartości

[kurtka] Windchill czy Pakajak+MT500?


ZenonZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako początkujący zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami na ubranie wierzchnie na okres zimowy. Dokładniej na temperatury od -5 do +10 stopni.

 

Kurtka Windchill czy zestaw Pakajak plus bluza MT500?

 

Kurtka jest ze swojej natury przeznaczona na takie ( i nie tylko temperatury) ale czy takie rozwiązanie jak Pakajak plus MT500 jest dobrą alternatywą? Wydaje się bardziej uniwersalnym rozwiązaniem po może być wykorzystany w temperaturach powyżej 10-15  stopni - w kurtce Winchill powyżej 15 będzie zapewne za gorąco.

 

Ale czy na zakres zimowy -5 do +5 stopni Pakajak+MT500 będzie wystarczający ?Oczywiście z pierwszą warstwą termoaktywną i/lub potówką .

 

Czy ktoś jeździł z was w Pakajaku plus MT500 przy -5 do 0 i co wówczas miał pod spodem jako pierwszą warstwę? Czy dla -5 do 0 wystarczy Pakajak + MT500 + termoaktywna koszulka? Może jakaś dodatkowa czwarta warstwa jak kamizelka polarowa lub bluza?

 

Chodzi o rekreacyjną jazdę ale w miarę intensywną, 30-40 km ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  wiatrówkę (nie Pakajak, na pewno nie  gorszą od niej  :thumbsup: ), a pod nią zakładam bluzę MT500. Pierwsza warstwa to jakaś koszulka termoaktywna (cieńsza lub grubsza). Najniższa temp. w jakiej jeździłem to 4 st. Na tej podstawie stwierdzam, że przy -5 st. zmarzniesz - bez dwóch zdań. Pamiętaj, że MT500 ma rękawy, które nie grzeją (chronią przed wiatrem). Myślę, że lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o temp. ujemne, jest wykorzystanie czegoś ala polar zamiast MT500. Wiatrówkę polecam bez zająknięcia - bardzo uniwersalny produkt. Założysz ją w okolicach 0 st. jaki i 15 st. odpowiednio regulując warstwy wewnętrzne.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w bluzie MT500 i koszulce Crafta jeżdżę komfortowo do 2-3C. Typowych wiatrówek nie używałem do tej pory, ale właśnie nabyłem kurtkę/wiatrówką GoreBikeWear z WS i dam głowę, że założona na ten zestaw wystarczy mi do -5C, jak nie niżej.

Przy 2C zestaw Craft+koszulka Endura Hummvee (zdecydowanie cieńsza i chłodniejsza niż MT500)+GBW i jest mi za ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby Windschilla zakładać na MT500 dla  dla temperatur poniżej np. +2 st....

 

a Pakajaka na MT500 dla temperatur powyżej +2 st?

 

Mając te wszystkie trzy pozycje nie byłoby najlepiej? Drożej ale pewniej............... Mozę więc warto zainwestować w całość?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, ja powyżej 2-3C nie mam potrzeby zakładania czegokolwiek na Craft+MT500. Windchill z opisu wygląda całkiem nieźle i obstawiam, że ona + Craft wystarczyłaby mi w okolicach 0C albo i poniżej. A z MT500 pomiędzy to wyszłyby już porządne minusy. :)

Pewnie potestuję tę nową GBW w minusach, ale typowe wiatrówki (całkiem nieocieplone jak Pakajak czy właśnie ta GBW) to generalnie nie mój typ ubierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja organoleptycznie obecnie (temperatura 3-6stopni) testuje zestaw Velo+Bluza MT500+baselayer nike proz długim rekawem i powiem szczerze że nie ma rewelacyjnego komfortu termicznego po powiedzmy 1h-1.5h jazdy tempem dość intensywnym jak dla mnie czyli przedział 28-32km/h . Przy takich prędkościach czuje że robi sie już chłodnawo ,to samo przy szybszych zjazdach.

Reasumując uważam że poniżej zera będzie juz zdecydowanie za zimno , chyba że Velo dzięki panelom pod pachami oddycha 2x lepiej od pakajaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

testuje zestaw Velo+Bluza MT500+baselayer nike proz długim rekawem i powiem szczerze że nie ma rewelacyjnego komfortu termicznego po powiedzmy 1h-1.5h jazdy tempem dość intensywnym jak dla mnie czyli przedział 28-32km/h .

To jeszcze zdejmij wiatrówkę Velo, która bardzo borze chroni przed wiatrem i wtedy się będzie działo. Mam identyczne odczucia co ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...