Skocz do zawartości

[korba] Shimano FC-M311 - dziwny plastikowy element na blacie + smar tylko z jednej strony?


kaps

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem korbę jak w temacie, wersja na kwadrat...

 

Weźcie mi powiedzcie, na co jest ten smar i dlaczego jest on tylko w prawej części:

fc_M311_smar.jpg

Mam trochę go przełożyć na lewą? Czy wytrzeć? Czy zostawić tak jak jest?

Z kolei na niektórych zdjęciach na Allegro, nie ma go wcale - ale to może tylko taka fotka katalogowa.

Jaką funkcję on pełni? Przecież tam nie ma ruchu, wręcz lepiej żeby się nic nie ruszało. Czy to bardziej taka forma uszczelnienia? To raz.

 

A dwa, to do czego śłuży ten kawałek plastiku?

FC_M311_plastik.jpg

Czy on ma ułatwić regulację przerzutki? Jeśli tak, to jak?

 

Na samej przerzutce też mam naklejkę pokazującą odległość. Choć po mojemu, to jakoś dziwnie jest naklejona - nie mam pojęcia między czym a czym ma być te 1-3 mm:

naklejka_przerzutki.jpg

Ktoś wie?

 

Sprzedawca wysłał mi korbę okręconą w folię, bez szimanowskiej instrukcji (pewnie żebym chętniej udał się do serwisu i dał zarobić jego kolegom po fachu... ech ta solidarność zawodowa), no i nie wiem. Wszystko niby banalne. Na starym, badziewnym osprzęcie po prostu "robiłem żeby było dobrze". Teraz kupiłem nowy, cokolwiek lepszy i takie dylematy mi się pojawiają :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten smar jest po to by ... hmmm mi sie wydaje ze łatwiej było dociągnąć korbę do suportu, bo to trzeba mocno dokręcić, najważniejsze jest prawe prawe i pewnie tylko dlatego tam jest smar. Ale jest go tyle ze starczy na 4 korby.

 

Ten plastik, nie mam pojęcia czemu miałby służyć ale należy go zdjąć, podobnie jak czerwona naklejka, ona zaś służy do zorientowania posiadacza w jaki sposób ją zamontować jest na niej napisane jaka odległość i gdzie ma być ;)

 

Możliwym jest iż ten plastik na taką wysokość na jakiej znajdować powinna sie przerzutka, reguluje sie i zdejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...