Skocz do zawartości

[linki i pancerze] uszczelniony układ, czy nie? help


emcinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam nowe pancerze i linki do roweru i mam dylemat. Czy bawić się w układ zamknięty, czy nie?

Generalnie nigdy nie miałem problemu z zasyfieniem pancerzy, aczkolwiek kusi mnie ta opcja ze względu na estetykę. Tak więc typy mam trzy:

1 - olać uszczelnienie, kupić pancerze clarksa po 6.5zł/1metr, do tego linki clarksa i zwykłe końcówki i złożyć zestaw za łącznie ~70zł,

 

2 - kupić pancerze clarksa (te same) + linki clarksa (te same), do tego końcówki z uszczelnieniem (7x 4mm - przerzutkowe i 2x 5mm - hamulcowe -> kosztują około 3zł/sztukę) i rurki termokurczliwe, które osadzę na noskach końcówek. Całość wyniesie około 100zł (ale będzie trzeba zapłacić za dodatkową jedną przesyłkę więc będzie 110zł)

 

3- kupić pancerz accent supreme (65zł), albo ultimate (50zł), + linki clarksa, do tego końcówki uszczelnione accent (po 2zł) i analogicznie, jak w ptk 2, i złożyć zamknięty zestaw za 130zł.

 

Kusi mnie opcja z uszczelnionym zestawem bo po pierwsze, zestaw teoretycznie dłużej pożyje, ale głównie chodzi o to, że 90% linek na widoku można zamaskować dowolnym kolorem przez rurki termokurczliwe i nie trzeba się bawić w osłonki na linki, żeby górnej rury nie rysowały.

 

Co do trzeciej opcji mam dodatkowe pytanie. Końcówki accenta z uszczelnieniem wyglądają tak:

http://velo.pl/czesci/pancerze-linki-i-przewody/accent/koncowki-aluminiowe

 

Pytanie jak w to wchodzi pancerz? Chodzi mi o to, że pancerze supreme, albo ultimate są teoretycznie dobre do hamulców i przerzutek, ale mają grubość 5mm, a zwykła końcówka na pancerz 5mm, nie wejdzie w gniazdo przerzutki jak i manetki (jest za duża). Na obrazku widać, że te końcówki są szersze na końcu i węższe przy środku, więc jakby takiej ciachnąć nosek, to by się zmieściła w przerzutkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmontować coś w tym stylu:

http://www.banachbrothers.pl/index.php/component/content/article?id=60:recepta-na-sukces

 

cała sprawa w ptk 3 się rozchodzi o to, że te pancerze accenta są 5mm, więc końcówki też muszą być na pancerz 5mm, a pierwsze z brzegu nie zmieszczą się w gniazdach manetek przerzutek i tylnej przerzutce. Zastanawia mnie kształt tych końcówek accenta, ale nigdzie nie jestem w stanie znaleźć ich wymiarów.

 

Alternatywą dla tego są te pancerze clarksa cięte z metra (albo jakieś inne, ale ja upatrzyłem clarksa - względnie tanie, a opinie mają dobrą) 4mm dla przerzutki i 5mm dla hamulca. Niestety ten sklep, w którym wypatrzyłem zestaw, nie ma na stanie końcówek z noskiem dla pancerzy przerzutki, więc musiałbym je zamówić gdzieś indziej i płacić za wysyłkę dodatkowo. A zamiast za wysyłkę, wolę już dopłacić parę zł i mieć ten lepszy zestaw. Pytanie tylko co z tymi końcówkami accenta... albo czy są jakieś końcówki na pancerz 5mm, które się zmieszczą w gniazdach przerzutek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj.

Kup sobie pancerz,najlepiej pare metrów w jednym kawałku.Zmierz ile ci wyjdzie i kup

Kup 4 linki(jezeli masz v'brake) 8zł-do 10zł

Końcówek bedziesz potrzebował 8,to jakies 4zł jezeli liczysz po 50gr

wydasz wtedy 30-40zł max a pancerz przypniesz zipami po prostu,czy to do uchwytu od linki hamulca hydraulicznego(jezeli taki masz)jak nie to do ramy ZIPami

 

to najprostsze,najwygodniejsze,najskuteczniejsze i najładniejsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj.

Kup sobie pancerz,najlepiej pare metrów w jednym kawałku.Zmierz ile ci wyjdzie i kup

Kup 4 linki(jezeli masz v'brake) 8zł-do 10zł

Końcówek bedziesz potrzebował 8,to jakies 4zł jezeli liczysz po 50gr

wydasz wtedy 30-40zł max a pancerz przypniesz zipami po prostu,czy to do uchwytu od linki hamulca hydraulicznego(jezeli taki masz)jak nie to do ramy ZIPami

 

to najprostsze,najwygodniejsze,najskuteczniejsze i najładniejsze rozwiązanie

ekhm... kup sobie 4 linki po 8-10zł (właśnie takie liczyłem, to jest 32-40zł) + końcówki + pancerz... nie będzie 30-40zł max, tylko około 70. Taniej się nie bardzo da. Co do tefonowych linek, to też na nie patrzyłem, ale pozostanę przy nierdzewkach. Do szosowych klamkomanetek, takie cudo powleczone teflonem kosztuje ~15zł za przerzutke i ~20 za hamulec, za sztukę, czyli za komplet 70zł samych linek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trzeciej opcji mam dodatkowe pytanie. Końcówki accenta z uszczelnieniem wyglądają tak: http://velo.pl/czesc...owki-aluminiowe Pytanie jak w to wchodzi pancerz? Chodzi mi o to, że pancerze supreme, albo ultimate są teoretycznie dobre do hamulców i przerzutek, ale mają grubość 5mm, a zwykła końcówka na pancerz 5mm, nie wejdzie w gniazdo przerzutki jak i manetki (jest za duża). Na obrazku widać, że te końcówki są szersze na końcu i węższe przy środku, więc jakby takiej ciachnąć nosek, to by się zmieściła w przerzutkach?

 

Jak utniesz nosek to wejdzie bez problemu bo zwężona część ma średnicę ~4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodziło, ale czy na pewno? nigdzie nie ma innej fotki tych końcówek, ani ich wymiarów... ewentualnie czy jakieś zwykłe końcówki są które się zmieszczą?

 

Słuchaj nie mam Accenta ale za to mam zestaw Alligator Superfortress uniwersalny 5mm z uszczelnionymi końcówkami z noskiem i bez noska. Te końcówki mają takie wymiary że wchodzą w przelotki 4mm i 5mm, w przelotkę 4mm węższą częścią a w 5mm szerszą.

Moje końcówki z noskiem wyglądają identycznie jak accenta, także z pewnością nie będziesz miał problemów ze spasowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam te dura-ace :)

I ktoś Ci sprzedał te linki po 2 zł sztuka? Regularna cena w granicach 20 zł za 2100 mm, więc ceny 2 zł nie skomentuję. Sprzedawca jest co najmniej dziwny. Pomijam okazje po znajomości i towar dziwnego pochodzenia.

Chyba że mówimy o zupełnie innym przedmiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może te linki to "dziura ejs" nie Dura Ace? Zwykłe, szlifowane linki nierdzewne Shimano po 10 zyli chodzą praktycznie wszędzie. Teflonowane Shimano 22-25 zyli nie wyjęte. Powiedz gdzie takie promocje mają-kupie sobie 10 sztuk i będę miał na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem - nie znam polskiej sklepowej ceny ale ich sprzedaż po 2 zł zalatuje dziwactwem.

Jeśli to regularna oferta sklepowa to chciałbym ją poznać - sam chętnie kupię takowe.

 

Jak ja widzę pełne pancerze:

1. Rozwiązanie dobre bo izoluje linki od żywiołów, można poprawić poślizg za nowości dodając smarowidła do wnętrza pancerza - bez obawy o przyklejanie się brudu.

2. Rozwiązanie złe bo z reguły do jednego montazu, bez możliwości przesmarowania pancerza i przeczyszczenia linki jeśli opór wzrośnie (a rośnie tak czy inaczej, zależnie od warunków użytkowania; w takim przypadku (inwestując w dobre linki i pancerze) przy wyciąganiu linki z pancerza do przesmarowania całości istnieje bardzo duże ryzyko że linki się już ponownie nie da przepchnąć przez pancerz (zagięcie wystającej przy przerzutce końcówki, zgniecione/wygięte śrubą mocującą miejsce na lince). Przy otwartym systemie praktycznie zawsze wystarczy wymienić odcinek pancerza przy przerzutce by przywrócić sprawność i precyzję.

 

Jeśli miałbym pieniądze to wybrałbym zestaw pełny z dobrym pancerzem i linką; jeśli musiałbym patrzeć na pieniądze wolałbym opcję otwartą - tak ja na to patrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie rozumiem tej ceny 10zł za linkę, na allegro jest mnóstwo od 3,5zł

 

http://allegro.pl/linka-przerzutki-jagwire-2m-nierdzewna-super-cena-i4794972284.html

 

link wystarczą że będą nierdzewne. 

 

moim zdaniem uszczelnianie ma sens tylko w jednym miejscu, zależnie gdzie idzie linka, przy tylnym trójkącie. jesli linka idzie górną rurą to można to olać, przednią przerzutkę również.

a na tylny trójkąt gdzie rzeczywiście błoto się dostaje dać patent Banacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem i co by było gdyby:
Kupić dajmy 2 m pancerze. Wszystko poprzymierzać i przypiąć zipami. Potem pociać go tam gdzie przelotki i zamontować. Wtedy w takim miejscu gdzie linka była odkryta będzie pancerz i bedzie to estetyczniej (zamiast zipów). Co o tym myślicie ? Ja sam teraz chce przewiercić przelotki (nie szkoda mi ramy) i dać pełny ale to może być lepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos przewiercania, to też myślałem o takiej opcji, ale doszedłem do wniosku, że nie chcę ingerować w nową ramę. Jak będzie już trochę sfatygowana, to pomyślę o tej opcji ponownie. Generalnie wszystkie składniki już zamówione i teraz czekam, aż przyjedzie, żeby poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...