Skocz do zawartości

[buty] Pielęgnacja, czyszczenie


bliitz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Chciałem się dowiedzieć jak czyścicie buty spd. Domyślam się, że pranie ich w pralce to nie jest najlepszy sposób. Nie chodzi też o mycie ich po jakimś rajdzie w błocie tylko o odświeżenie po zwykłym użytkowaniu. Czy są do tego jakieś specjalne preparaty a może jakieś dobre domowe patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierz ich w pralce, bo Ci się rozkleją albo "ścisną". Najlepiej czyścić je ręcznie w misce z użyciem mydła i ciepłej wody. Na koniec można natłuścić kremem Nivea albo bezbarwną pastą w płynie. Wkładki można szybko wyszorować szczoteczką do paznokci.

 

Do codziennego odświeżania jest taki fajny patent w aerozolu firmy Kiwi. Niestety nie pamiętam nazwy. Kosztuje koło 15 zł, starcza na dłuuugo i działa bardzo przyjemnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jasne buty, to należy je czyścić na tyle często, żeby materiał nie stracił swojego jasnego koloru.

W przypadku czarnych troszkę rzadzej można je czyścić.

Najlepiej wodą z mydłem i szczoteczką je wyszorować. Jeżeli mydło nie daje rady to można użyć proszku do prania.

Po wyczyszczeniu buta bierzemy się za wkładki. Metoda dokładnie taka sama.

Buty najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej, a nie np pod grzejnikiem, bo mogą ulec deformacji. Ja wypycham też czubki np zagnieconym papierem śniadaniowym, żeby się nie zaginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...