Skocz do zawartości

[rama]Accent PEAK 29 - czy warto ?


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

wyczuwa sie dość długi ogon.

Mokry ?? 430 to dość długi ogon w 29"? 

Jakoś będąc w Beskidzie Żywieckim nie odczułem jego miękkości ani na podjazdach ani na zjazdach,a wręcz przeciwnie prowadził się bardzo pewnie tylko że moje braki techniki dawały mi baty ,jest zwrotny i stworzony do podjazdów,na płaskim terenie to przecinak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale zmęczenie dało znać o sobie i zwracam honor Peakowi  :thumbsup: ,Mokry to jest rama do 29era nie do 26era,nie wiem jak u innych producentów bo nie zgłębiałem się zbytnio w temat ale wg. mnie jak na taką ramę to raczej mało,u Treka Superfly 7 ogon w najmniejszym rozmiarze to 425 a największym 435 takie różnice nie są zbyt odczuwalne jak dla mnie,ale każdy lubi co innego,zanim kupiłem ramę sporo czytałem o niej i trochę się obawiałem że strzeli pod moim ciężarem ale teraz po roku używania stwierdzam że nie chcę żadnej innej pod 29" w HT  :thumbsup:  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle koledzy ale wśród moich znajomych panuje opinia że Peak to rama do rekreacji a nie ścigania się :), ja chciałbym w tym sezonie przejść na 29, a że wszystkie rowery składam sobie sam w oko wpadła mi ta ramka, tyle że akurat ja potrzebuję ramy stricte do ściganki - ze względu na to że inaczej ten rower nie będzie wykorzystywany, a ze względu na rozpoczęcie studiów mgr mam trochę obciachany budżet jeżeli chodzi o sprzęt :). Więc ponawiam pytanie czy ta rama nada się do ścigania się na wysokim poziomie ?, i nie chodzi mi tutaj o opinię kogoś kto raz na jakiś czas sobie na niej gdzieś rekreacyjnie wystartował i wg. niego była ok - bo tak można powiedzieć o większości ram :), ale o opinię osoby/osób mających trochę doświadczenia i potrafiących na chłodno ocenić + i - tej ramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.team29er.pl/testy/1034-test-roweru-na-ramie-accent-peak-29-2013

 

wśród moich znajomych panuje opinia że Peak to rama do rekreacji a nie ścigania się
z twoimi znajomymi jest jak z UFO słyszeli ale nie widzieli,wkurza mnie jak gadają bez sensu nie mając żadnych namacalnych dowodów,a ja powtarzam raz jeszcze TO JEST RAMA DO AMBITNEGO AMATORSKIEGO ŚCIGANIA,pozdrów znajomych i niech dadzą znać jak spotkają UFO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle koledzy ale wśród moich znajomych panuje opinia że Peak to rama do rekreacji a nie ścigania się :), ja chciałbym w tym sezonie przejść na 29, a że wszystkie rowery składam sobie sam w oko wpadła mi ta ramka, tyle że akurat ja potrzebuję ramy stricte do ściganki - ze względu na to że inaczej ten rower nie będzie wykorzystywany, a ze względu na rozpoczęcie studiów mgr mam trochę obciachany budżet jeżeli chodzi o sprzęt :). Więc ponawiam pytanie czy ta rama nada się do ścigania się na wysokim poziomie ?, i nie chodzi mi tutaj o opinię kogoś kto raz na jakiś czas sobie na niej gdzieś rekreacyjnie wystartował i wg. niego była ok - bo tak można powiedzieć o większości ram :), ale o opinię osoby/osób mających trochę doświadczenia i potrafiących na chłodno ocenić + i - tej ramy :)

 

Grand231, bardzo dobrze cię rozumiemy w przeciwieństwie do Twoich kolegów. Ciekaw jestem, co sprawia, że według nich Peak jest sprzętem do rekreacji. Żeby dłużej nie pitolić - Peak 29 to obecnie jedyna sportowo-wyczynowa rama 29 w przedziale do 700PLN na rynku. Znam co najmniej 3 osoby, które wygrywały na niej maratony. Pewnie, że mogłaby być jeszcze lepsza - czytaj, mieć więcej bajerów, ale wtedy nie kosztowałaby 700pln.

Pozdrawiam. Właściciel Peaka 29 :) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria jest jak najbardziej sportowa jeśli dobrze dobierzesz rozmiar. Nie odczułem też długiego trójkąta. Powiem nawet, że czuję większą zwrotność niż na moim starym 26erze. Ale to pewnie dzięki krótszemu mostkowi i szerokiej kierownicy. W zaawansowanym ściganiu mogłaby najwyżej przeszkadzać nie najmniejsza waga, chociaż trzeba przyznać, że nie jest z tym tak źle - 19' waży 1750g według producenta. Więc jeśli nie starczy Ci na najtańszy karbon to kupuj i nie przejmuj się opiniami ludzi, którzy nie posmakowali tej konstrukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki będziesz miał widelec. Przy matowym matowa, przy błyszczącym błyszcząca.

Choć to kwestia gustu. Obie wyglądają naprawdę dobrze, choć zdarzają się problemy przejściami lakieru - odcięcia lakieru nie są ostre lub są delikatne nacieki np niebieskiego na biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory są ładne i nasycone a że zdarzają się czasami ramy z delikatnymi niedociągnięciami to pryszcz,liczy się efekt końcowy,mam błyszczącą ramę czarno-białą i jestem bardzo zadowolony zwłaszcza że na kolorze nie jeżdżę  :thumbsup: ,moja rada to po założeniu linek proponuję natychmiast okleić wszystkie newralgiczne miejsca stykowe rama-linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy są lakierowane w połysku albo w pół-macie, bo moim zdaniem to nie jest taki pełny mat :). W każdym razie wszystko jest kwestią gustu, choć mam wrażenie, że połysk jest trwalszy ze względu na dodatkową warstwę lakieru. O utrzymaniu w czystości nie mówię, bo brud bardzo ładnie wżera się w ten mat...pardon...pół-mat. Zgadzam się też, że od razu należy zakupić taśmę ochronną na ramę i obkleić newralgiczne miejsca. Co prawda na 2015 zmieniono w końcu umiejscowienie przelotek, dzięki czemu jest szansa, że pancerze będą szły naturalnym łukiem, ale nadal obklejanie jest po prostu koniecznością. Tak jak z resztą w przypadku każdej ramy (moim zdaniem). Po tym co żem w Kielcach widział jest spora szansa, że młody azjatycki lakiernik dostał w końcui wystarczającą porcję ryżu w pięciu smakach i ręka mu się już raczej nie omsknie jak drzewiej bywało. Na rowerze się jednak jeździ a nie na niego patrzy. Zresztą na Peaka lasek bym nie wyrywał, od tego są ładniejsze 29ery. Udanego składania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakość lakieru jest niższa niż innych producentów. Widać, a nawet czuć (dotykiem) przejścia między kolorami. Szybko się rysuje. No ale na czymś trzeba było zaoszczędzić dla uzyskania niskiej ceny i solidnej, a lekkiej konstrukcji, nieprawdaż? No i nie kupuj białej bo zaraz każdą kroplę błota lub smaru na niej widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...