Skocz do zawartości

[Nowy rower] typu Endurance


Darek14

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeżdżę na Felcie Z5, ale na 100% jestem zdecydowany i finansowo przygotowany na zakup czegoś na lepszym osprzęcie. Mam 182 cm wzrostu, długość nogi 87 cm. 

Kupiłbym tego Treka (otrzymałbym konkretny rabat) i miał problem z głowy. Jechałem na nim i komfortem jazdy byłem

pozytywnie zaskoczony, geometria również pasowała:

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/endurance_race/domane/domane_5_2_compact/

niestety kolor jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Szkoda bo na rynku amerykańskim występuje również cały czarny.

Na razie są takie typy:

http://www.bhbikes.com/en/bicycles/road/quartz-ultegra-l40c5.html

http://www.norco.com/bikes/road/road-endurance/valence-carbon/valence-sl-ultegra/

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-xeon-team-cgf-3000/aid:746420 - fajnie, że można go skonfigurować, ale nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest tylny hamulec umieszczony na dole

http://www.scott-sports.com/global/en/products/238331025/SCOTT-Solace-15-Disc-Bike/ - czasem się zastanawiam czy nie wejść w tarcze

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/road/roubaix/roubaix-sl4-expert#geometry - tutaj również miałbym dobry rabat, jednak mam obawy co do geometrii. Obecny rower ma 56 cm długośći z mostkiem 100 mm i wyraźnie czuję, że dłuższy byłby za długi. Specialized ma 56,5 cm. Moge być między rozmiarami, 54 byłby za krótki. Obowiązkowa przymiarka.

Proszę o doradzenie i ewentualnie inne propozycje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Treka nie zastanawiałeś się nad Madone 5.2 albo 5.9 skoro geometria Domane CI pasowała, tez powinno być ok. ( 5.9 z 2014 jest czarny jak noc i można u niemców za 2800euro dostać) hamulce na dole poza ciekawym wyglądem nic innego nie dają, wręcz przeciwnie przy mało sztywnym kole ocierają jak staniesz w korbie, zwłaszcza jak są dodatkowo zabrudzone. W ogóle myślę że do każdego roweru trzeba sie przymierzyć bo np 54 TREK a ROSE to całkiem co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Treka się przymierzałem i pasował, w grę wchodziłby Domane (komfort), ale ten kolor, aż mnie odrzuca.

Przymierzałem się też do Scotta i 56 był odpowiedni. Do Rose nie ma możliwości przymiarki, ale chyba dam sobie z nim spokój ze względu na hamulec.

 

a Domane 5.9? czarny i Dura Ace. I koła lepsze niż w 5.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyona nie chcesz? Rozmiar L bylby idealny.

 

No właśnie, a kalkulator narzuca mi M-kę. Tak samo przedstawiciel Canyona   jednoznacznie doradzał mi M-kę, zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości twierdząc, że L-ka będzie na pewno za duża. Zniechęca mnie to.

a Domane 5.9? 

 

Zastanowię się nad nim. Mocno myślę też o BH i Norco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakos bardziej ten BH podchodzi bo koła wygląd:D, fajna korba Rotora (chociaz nie wiem czemu wszyscy producenci usrali sie na te kompakty sam w tym roku jak kupowałem rower musiałem czekać jeszcze pare tygodni żeby mi wsadzili normalną 53/39) ale z kasetą 11-25 powinno być spoko. A Norco to wcale nie rozumiem kompakt i kaseta 11-32, to chyba tylna przerzutka jest dłuższa i może być problem przy zmianie kasety na mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat też myślałem o treku

 

Darek14 możesz napisać choć ogólnie co to znaczy konkretny rabat w Łodzi w sklepie widziałem Domane -37% mogę się dowidzieć o szczegóły

napisz wrażenia z jazdy szukam roweru przede wszystkim komfortowego do jazdy dla przyjemności czy napawdę Domane jest taki komfortowy?

patrzyłem na http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/endurance_race/domane/domane_6_2_compact/ ale 16t za ultegre to dla mnie drogo

 

patrzyłeś na ten?

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/endurance_race/domane/domane_5_9_dura_ace_compact/

 

ten wychodzi korzystnie

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/performance_race/emonda/emonda_sl_8_red/

 

 jak oceniasz treka na tle innych rowerów czy warto zapłacić za komfort o ile on jest tak diametralnie odczuwalny w odniesieniu do lepszej specyfikacji w podobnej cenie np. canyon?

 

z góry dziękuję

pozdr

Ł

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do Treka nie zastanawiałeś się nad Madone 5.2 albo 5.9 skoro geometria Domane CI pasowała, tez powinno być ok.
 

To znacząco różniące się komfortem rowery, Madone jest tępy w porównaniu do Domane. Geometrycznie też się różnią. Doznania mogą być zależnie od jeżdżącego różne do bardzo różnych.


 

 

a Domane 5.9? czarny i Dura Ace. I koła lepsze niż w 5.2

Koła są lżejsze i to ich jedyna przewaga nad wersją Race. Jeśli nabywca 5.9tki dokona zakupu u przedstawiciela to ten powinien mieć na stanie części zamienne - a dokładnie szprychy. Obawiam się że ich dostanie w innym sklepie czy serwisie może być utrudnione - szprychy są proste. 


Mi jakos bardziej ten BH podchodzi bo koła wygląd:D, fajna korba Rotora (chociaz nie wiem czemu wszyscy producenci usrali sie na te kompakty sam w tym roku jak kupowałem rower musiałem czekać jeszcze pare tygodni żeby mi wsadzili normalną 53/39) ale z kasetą 11-25 powinno być spoko. A Norco to wcale nie rozumiem kompakt i kaseta 11-32, to chyba tylna przerzutka jest dłuższa i może być problem przy zmianie kasety na mniejszą.

Producenci montują korbę compact bo jest bardziej uniwersalna, szczególnie co do tarczy 34. Z moich obserwacji wynika że klienci bardzo rzadko życzą sobie wymiany na korbę standard. Co do zakresu przełożeń i kadencji są inne tematy gdzie można znaleźć ewentualne uzasadnienie dla chęci użytkowania standardowej korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat też myślałem o treku

 

Darek14 możesz napisać choć ogólnie co to znaczy konkretny rabat w Łodzi w sklepie widziałem Domane -37% mogę się dowidzieć o szczegóły

napisz wrażenia z jazdy szukam roweru przede wszystkim komfortowego do jazdy dla przyjemności czy napawdę Domane jest taki komfortowy?

 

 

37% to bardzo dużo, aż takiego bym nie dostał. Przy takiej obniżce zastanawianie się nad rowerami z firm wysyłkowych np. Rose czy

Canyon traci sens.

Zrobiłem krótka przejażdżkę tym Trekiem

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/road/endurance_race/domane/domane_5_2_compact/

i w moim odczuciu jest komfortowy. Bardziej komfortowy niż mój Felt.

Z Treków (nie upieram się przy tej marce) w grę wchodzi tylko Domane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przełożeń to jasne co komu pasuje, ile siły w nogach i po jakkim terenie jeździ. Zastanawia mnie tylko ta kaseta o największej zębatce 32,tylna przerzutka standardowego 6800 ma max 28. W związku z tym jak będzie pracowac ta przerzutka o wydłużonym wózku po ewentualnej zmianie kasety na mniejszą. Pewnie będzie ok ale po co tak wydziwiać. Koła w tych trekach różnią się oprócz masy piastami. Mam w domu 5.2 i 5.9 i koła z tego drugiego wydają mi sie sztywniejsze chociaż to może tylko złudzenie. Skoro mówisz, że geometrie Madone i Domane tak sie różnią to w takim razie potwierdza to tylko teorie, że nie warto brać w ciemno i trzeba porządnie sie przymierzyć.

I jeszcze wrzucę link jako porównanie rabatów w Polsce i u Niemców.

http://www.zweirad-stadler.com/shop/trek/trek-madone-5-9.html,a25955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a kalkulator narzuca mi M-kę. Tak samo przedstawiciel Canyona   jednoznacznie doradzał mi M-kę, zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości twierdząc, że L-ka będzie na pewno za duża. Zniechęca mnie to.

 

Mi tez mowil, ze rozmiar M, ale jak mu powiedzialem, ze przy MTB konfigurator podawal M a wybralem L i jest idealnie to stwierdzil, ze L tez bedzie dobre. Na szczescie mamy forum. Zdecydujesz co Ci najbardziej bedzie odpowiadac, ale tym sie nie przejmuj. Dla Ciebie z Canyonow rozmiar L i nie daj sobie wcisnac i nie zastanawiaj sie nawet nad M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty się różnią a w związku z nimi także szprychy. RLe nie są zbyt dobrze wykonane szczególnie zaplot.

Przerzutka "standardowa" jak to nazywasz bez problemu obsługuje kasetę 32t - wręcz jestem przekonany że obie przerzutki są takie same.

Nowe tylne 11tki mają ciut lepszą reakcję na regulację śrubą B, więc i łatwiej jest w tym przypadku ustawić prawidłowo opasanie łańcuchem koronek kasety.

 

Ostatnio czytałem opinię o Domane w lokalnej prasie: rower został bardzo wysoko oceniony jeśli chodzi o komfort (najlepiej do tej pory spośród wszystkich szos) za to gorzej wypadł jeśli chodzi o ewolucję potrzeb właściciela - jeśli ten nabędzie zapędy sportowe rower może go upośledzać. Potwierdza to także teamowy Domane który zachowuje komfort reakcji na nierówności pozostałych modeli ma jednak zmienioną - usportowioną geometrię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez mowil, ze rozmiar M, ale jak mu powiedzialem, ze przy MTB konfigurator podawal M a wybralem L i jest idealnie to stwierdzil, ze L tez bedzie dobre. Na szczescie mamy forum. Zdecydujesz co Ci najbardziej bedzie odpowiadac, ale tym sie nie przejmuj. Dla Ciebie z Canyonow rozmiar L i nie daj sobie wcisnac i nie zastanawiaj sie nawet nad M.

 

Też mi się tak wydaje i po przymiarkach do innych rowerów szosowych i doświadczeniach ze swoim, zupelnie mnie przekonywało

twierdzenie, że "tylko M-ka".

 

Ostatnio czytałem opinię o Domane w lokalnej prasie: rower został bardzo wysoko oceniony jeśli chodzi o komfort 

 

We wielu testach, które czytałem ma taką opinię.

 

A co sądzicie o -coraz częściej pojawiających się - tarczach w rowerach szosowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dzisiaj rozeznanie i sprzedawcy Treka uważają, że domane w kwesti komfortu bije inne rowery na głowę,

sprzedawcy sprzedający też inne marki nie są już tak ukierunkowani na ten konkretny rower mówią aby się przymierzyć bo każdy ma inne odczucia,

jak ktoś z was jeździł domane to napiszcie jak jest naprawdę?

 

Darek14 Ty testowałeś a mimo to zastanawiasz się nad innymi rowerami nie odczułeś ą takiej różnicy?

poszukuję roweru do amatorskich przejażdżek max 2-3 godz po asfaltach (raczej dobre nawierzchnie)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem miesiąc na Madone 5.9 rocznik 2012 i obecnie na Domane rocznik 2013. 

U mnie w pracy wszyscy się rozpływają nad komfortem oferowanym przez ten drugi, jednak ja osobiście (osoba która ceni sobie komfort jako ważną cechę roweru) wybrałbym Madone :) Osobiście nie odczuwam tego co zapewnia Trek i inni użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dzisiaj rozeznanie i sprzedawcy Treka uważają, że domane w kwesti komfortu bije inne rowery na głowę,

sprzedawcy sprzedający też inne marki nie są już tak ukierunkowani na ten konkretny rower mówią aby się przymierzyć bo każdy ma inne odczucia,

jak ktoś z was jeździł domane to napiszcie jak jest naprawdę?

 

Darek14 Ty testowałeś a mimo to zastanawiasz się nad innymi rowerami nie odczułeś ą takiej różnicy?

poszukuję roweru do amatorskich przejażdżek max 2-3 godz po asfaltach (raczej dobre nawierzchnie)

 

pozdr

 

To ja mogę Ci powiedzieć z własnego doświadczenia. Mianowicie miałem okazję zrobić jazdę testową na domane 5.2 z rocznika 2015 (ten w kolorze pomarańczowo-czarnym) rozmiar 54. Przejechałem 155 km i myślałem, że nie zsiądę z tego roweru. Tyłek i dolna część kręgosłupa była w opłakanym stanie. Nie twierdze, że to wina roweru, być może był źle ustawiony, ale moich oczekiwań w kwestii "endurace", czyli długich przyjemnych podróży nie spełnił. Jeśli chodzi o kwestię przyspieszania, amortyzacji nierówności było naprawdę dobrze, wręcz miałem wrażenie, że nierówności są mniej odczuwalne niż na krossie na którym wtedy jeździłem (pewnie zasługa karbonu).

Ostatecznie kupiłem Canyon Endurace CF 9.0 ponieważ na podzespołach Ultegry był tańszy o 5000zł niż Trek ( i zdecydowanie ładniejszy, ale to już kwestia gustu ;) ), katalogowo i kilka tyś tańszy po zniżkach. Po tym jak dotarł zmontowałem kierownicę, przednie koło, siodełko, bez wielkich regulacji, podstawowe ustawienie. Pierwsza jazda 103 km i miałem wrażenie, że nie ruszyłem się z kanapy. Rower wręcz leciał nad asfaltem (a przynajmniej ja miałem takie wrażenie :) ) a ja po skończonej jeździe nie czułem żadnego bólu ani dyskomfortu który doskwierał mi na Treku.

Nie wiew czy mój przypadek Ci pomoże, ale jeśli miałbym wybierać ponownie szosę to kupił bym znowu tego Canyon'a. Nie dlatego, że Trek jest zły, ale dlatego, że bez cudowania z ustawieniami Canyon od razu mi pasuje, a na Treku cierpiałem, plus spora różnica w cenie. Ok Trek daje dożywotnią gwarancję na ramę a Canyon "tylko" 6 lat, tylko co to będzie za 6 lat .... i czy nadal będę jeździł na tym egzemplarzu, żeby się o to martwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję właśnie o takie opinie mi chodzi, mam "dobry" karbonowy rower (ale jest za duży dlatego te kombinację wymiany) a jeżdżąc na zmianę okazjonalnie na naprawdę starym treku cro-mo odnoszę wrażenie większego komfortu

 

Oczywiście nowy rower ma znacznie przeważające + nad starym trekiem dlatego na tym drugim jeżdżę wyłącznie okazjonalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie twierdze, że to wina roweru, być może był źle ustawiony,

Ostatecznie kupiłem Canyon Endurace CF 9.0 ponieważ na podzespołach Ultegry był tańszy o 5000zł niż Trek ( i zdecydowanie ładniejszy, ale to już kwestia gustu ;) ), katalogowo i kilka tyś tańszy po zniżkach. 

 

Innego wytłumaczenia nie ma niż źle ustawiony rower. Znam kilka osób, które jeżdżą na Domane (w tym jednego, który na szosie "stracił zęby" i miał wiele dobrych szosówek)i wszyscy chwalą.

Sam się przejechałem i odczucia również były pozytywne. Także we wszystkich testach pod względem komfortu Domane

oceniany jest bardzo wysoko.

Nie mam żadnego interesu w bronieniu Treka, firma jest mi kompletnie obojętna jak wiele innych, ale  oceny typu "myślałem, że nie dam rady zsiąść z Treka, a na Canyonie było jak na kanapie" to raczej są

"opowieści z mchu i paproci" i nie można traktować ich poważnie.

Jeśli chodzi o cenę, to chyba mało kto kupuje Treka w cenie katalogowej, a jak można przeczytać wyżej rabaty sięgają

nawet 37%. 

Natomiast co do dożywotniej gwarancji, to zgoda: uważam, że lepsza jest np. 5-letnia gwarancja, ale na rower niż dożywotnia lecz tylko dla pierwszego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic nowego nie przychodzi mi do głowy.

Budżet leży i czeka, a ja wciąż nie bardzo wiem co kupić. 

Trek w kolorze pomarańczowym absolutnie nie wchodzi w grę, czarny jest dostępny tylko na rynkach pozaeuropejskich - nie wiem co za mędrzec to 

wymyślił.

Może Rose?

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-xeon-team-cgf-3000/aid:746420

Mam obawy co do tylnego hamulca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...